Moj Novac -> Financijski portal

Aktivne teme Svi forumi Registracija

Povratak   Moj Novac -> Forumi > Financije :: Nekretnine > Osobne financije
Upute Članovi Kalendar Označi forume pročitanim

Sponzori foruma
Rezultati ankete: Imam li cilj...gdje zelim financijski biti u buducnosti?
Tocno znam gdje zelim biti, tocno znam sto trebam uraditi i vec poduzimam potrebne korake. 13 68,42%
Tocno znam gdje zelim biti, tocno znam sto trebam uraditi ali ne poduzimam nista u vezi toga. 2 10,53%
Tocno znam gdje zelim biti, ali neznam sto trebam uraditi da tamo stignem. 2 10,53%
Neznam gdje zelim biti ali sam zadovoljan tu gdje jesam. 1 5,26%
Neznam gdje zelim biti i nisam zadovoljan tu gdje jesam. 1 5,26%
Multiple Choice Poll. Glasača: 19. (Samo registrirani članovi mogu glasati).

Odgovor

Opcije na temi
Old 16.04.2004., 12:24   #1
Kaskader
Registrirani korisnik

Član od: 02.10.2003.
Prebivalište: UK
Poruka: 67
Default Imam li cilj...gdje zelim financijski biti u buducnosti?

Kazu pametni ljudi da covjek treba imati cilj u zivotu kako bi znao gdje ide. Jer ako nema cilj svaki put ce ga tamo odvesti - to jest NIKAMO.

Raspravljam sa prijateljima i kolegama i vecina zapravo kaze da neznaju sto u zivotu zele, gdje zele financijski biti u buducnosti, ali vecina kaze kako nisu zadovoljni sadasnjom situacijom..vecina ne radi to sto voli..itd. Mnogi kazu da cak i kada smisle sto bi htjeli da nista ne poduzmu u vezi toga.

Mislim da moramo imati cilj u zivotu, kratkorocni, sredjnorocni, dugorocno...jednom kad znamo gdje zelimo biti, moramo isplanirati put kako da do toga stignemo i onda PODUZETI odgovarajuce korake na tom putu.

Buduci da radim uskoro neku prezentaciju na nekom manadzerskom kursu i tu obradjujem ovakvu temu, dobro bi mi doslo da sto vise skupim anketa i misljenja.

Hvala
Kaskader is offline   Reply With Quote
Old 16.04.2004., 15:27   #2
lovac
Registrirani korisnik

Član od: 06.05.2003.
Poruka: 2.621
Default Odgovor na: Imam li cilj...gdje zelim financijski biti u buducnosti?

Citat:
Tocno znam gdje zelim biti, tocno znam sto trebam uraditi i vec poduzimam potrebne korake.
Tocno znam gdje zelim biti, tocno MISLIM sto trebam uraditi i vec poduzimam potrebne korake.

možda bi ovo bilo bolje
“In my whole life, I have known no wise people (over a broad subject matter area) who didn't read all the time -- none, zero. You'd be amazed at how much Warren reads--and at how much I read. My children laugh at me. They think I'm a book with a couple of legs sticking out.”
― Charles T. Munger
lovac is offline   Reply With Quote
Old 16.04.2004., 15:42   #3
marulic
Registrirani korisnik

marulic's Avatar

Član od: 16.01.2004.
Prebivalište: Zagreb
Poruka: 101

Citat:
lovac
Tocno znam gdje zelim biti, tocno MISLIM sto trebam uraditi i vec poduzimam potrebne korake.

možda bi ovo bilo bolje

Točno znam gdje želim biti, MISLIM da znam što trebam uraditi i poduzimam NEKE korake, ali treba staviti glavu u torbu pa krenuti oštro pa kako bude - bude
marulic is offline   Reply With Quote
Old 16.04.2004., 15:47   #4
lovac
Registrirani korisnik

Član od: 06.05.2003.
Poruka: 2.621

Citat:
marulic
Točno znam gdje želim biti, MISLIM da znam što trebam uraditi i poduzimam NEKE korake, ali treba staviti glavu u torbu pa krenuti oštro pa kako bude - bude
aleluja :xyxthumb:
“In my whole life, I have known no wise people (over a broad subject matter area) who didn't read all the time -- none, zero. You'd be amazed at how much Warren reads--and at how much I read. My children laugh at me. They think I'm a book with a couple of legs sticking out.”
― Charles T. Munger
lovac is offline   Reply With Quote
Old 03.12.2005., 16:25   #5
miros
miros

Član od: 02.12.2005.
Prebivalište: zagreb
Poruka: 84

Čovjek svakako treba imati cilj u životu iako taj cilj ne bi smio biti previše krut i nepromjenjiv. Postoji mišljenje da uspješna osoba brzo donosi odluke a teško ih mjenja. Ne slažem se treba ih brzo donositi a promjenu odluka diktira situacija u kojoj se zateknemo.
Kod ciljeva, života i karijere je definitivno najbitnija stvar: činiti!
Bez obzira koliko znaš, koliko želiš, ako ne učiniš ništa s tim ništa nećeš niti postići. Treba činiti, s tim se postiže da se nešto događa, zatim učimo, mjenjamo stvari (većina nas na bolje za sebe) Stavljamo sami sebe u bolju poziciju kako bismo činili još više i bolje. I ona već ofucana mudrost.:svaki put počinje prvim korakom, zato zakoračite, približite se cilju.
miros is offline   Reply With Quote
Odgovor

Opcije na temi

Pravila