Moj Novac -> Financijski portal

Aktivne teme Svi forumi Registracija

Povratak   Moj Novac -> Forumi > Investiranje > Dionička društva > Otvoreno
Upute Članovi Kalendar Označi forume pročitanim

...
Odgovor

Opcije na temi
Old 26.07.2006., 23:00   #1
ChoChikun
Registrirani korisnik

ChoChikun's Avatar

Član od: 17.09.2003.
Prebivalište: Japan
Poruka: 2.332
Default Off topic

Citat:
jadran
Teoretske šanse za uspjeh su 50/50.
O kojoj teoriji pričaš?
ChoChikun is offline   Reply With Quote
Old 26.07.2006., 23:47   #2
sipovic
Registrirani korisnik

sipovic's Avatar

Član od: 24.01.2006.
Poruka: 600
Default Odgovor na: Inteligentni investitor

Citat:
ChoChikun
O kojoj teoriji pričaš?
teorija 50% da uspiješ i 50% da ne uspiješ, odnosno da ti ulog ili .
Matematički/statistički dokazana ili/ili teorija.

sorry nisam mogao odolit. i meni nije jasno šta je pjesnik htio reći, a baš me zanima.
Old 27.07.2006., 00:34   #3
ChoChikun
Registrirani korisnik

ChoChikun's Avatar

Bio sam u žurbi, pa sam mislio da će jadranu biti dovoljno ovo kratko pitanje za pojašnjenje na koju ili čiju teoriju misli i na koje događaje da su 50:50. Zanimalo bi me i na što misli kad kaže "da su šanse prilično velike". Tema je vrlo zanimljiva i zaslužuje malo pojašnjenja i diskusije.

Citat:
sipovic
teorija 50% da uspiješ i 50% da ne uspiješ, odnosno da ti ulog ili .
Matematički/statistički dokazana ili/ili teorija.
Za teoriju da su izgledi na uspjeh i neuspjeh u investiranju 50% prema 50% nisam nikada čuo. Pogotovo, da je to i matematički dokazano, pa bih te molio za link gdje bi se taj matematički dokaz mogao pogledati.

Što se tiče statistike, podatke nisam nikada vidio, ali se često priča da je udjel neuspješnih investitora negdje oko 90%, pa čak i 95%.
Old 27.07.2006., 01:08   #4
Turbolimač
Registrirani korisnik

Član od: 07.01.2005.
Poruka: 384

e pa sad to nije u temi ovog posta ina..al tu nece smjet biti rodijackih veza jer to ce biti pod povecalom javnosti! i u svrhu predizborne kampanje...a i stranci su tu pa se necemo pred njima sramotit jednostavno to nije pogodan teren bas!
Turbolimač is offline   Reply With Quote
Old 27.07.2006., 02:22   #5
jadran
Registrirani korisnik

Član od: 08.12.2004.
Poruka: 602

čisto statistička šansa da zaradiš je 50/50. Kada naučiš analizu i ostale fore šansu povećaš na 55-60% max. - to znači da su šanse za zaradom dugoročno prilično velike. Profići koriste tu prednost od 55-60%. Jedini razlog što tu prednost neki upropaste je nedisciplina. Ona je uništila i Barings banku i LTCM i Metalgesellschaft i austrijski BAWAG (a bogme i dobrano uzdrmala Hypo bank Klagenfurt).

ostalih 90% pročitaju nekoliko knjiga i hrpu toga na internetu i time smanje prirodnih 50% na 20-40% šansi. Dovoljno za dugoročni neuspjeh. Zato što je u tematici investiranja puno više informacijskog šuma nego korisnih informacija - i čovjek više ne zna što je istina a što baljezganje (sazna tek kad izgubi lovu na tržištu a rekli su mu da 'je taj indikator vrlo koristan')

Ono što znaju iskusni je da sva ta teorija i tehnika nije dovoljna za uspjeh jer je tržište nemoguće dugoročno uspješno 'čitati' pa prema tome niti kontrolirati u svoju korist. Pa se zato okreću onome što je moguće kontrolirati, a to je sebe, MM i RM.

Onaj John u londonskom Cityju misli da zna više od mene ali ne zna. A ne zna ni onaj Jack na Wall Streetu. Jer ustvari sva trojica ne znamo. U tome je bit.

A ne znate ni vi ovdje za naše dionice, samo mislite da znate. Ali ide vam, jer sve ide gore. Samo stvara lošu naviku za kasnije.
jadran is offline   Reply With Quote
Old 27.07.2006., 03:07   #6
ChoChikun
Registrirani korisnik

ChoChikun's Avatar

Citat:
jadran
čisto statistička šansa da zaradiš je 50/50. Kada naučiš analizu i ostale fore šansu povećaš na 55-60% max
Nije mi jasan pojam "statistička šansa". Što bi to trebalo biti?

Ove brojeve izmišljaš iz glave i onda im vjerodostojnost misliš dati nekim nepostojećim "statistikama" i "teorijama"? Onda još malo Metalgesellschaft i LTCM i sad bi mi trebali povjerovati kao da ti znaš što govoriš?

Nije mi jasan ni motiv ljudi koji ničim izazvani idu objašnjavati nešto o čemu znaju očito ništa ili jako malo.
Old 27.07.2006., 08:20   #7
sipovic
Registrirani korisnik

sipovic's Avatar

Član od: 24.01.2006.
Poruka: 600

Citat:
ChoChikun

Za teoriju da su izgledi na uspjeh i neuspjeh u investiranju 50% prema 50% nisam nikada čuo. Pogotovo, da je to i matematički dokazano, pa bih te molio za link gdje bi se taj matematički dokaz mogao pogledati.

Što se tiče statistike, podatke nisam nikada vidio, ali se često priča da je udjel neuspješnih investitora negdje oko 90%, pa čak i 95%.
nisam mislio na investiranje.
teorija je teorija, svatko može imati svoju teoriju, dok god su postotci u zbroju 100, teorija drži vodu bar za jednog čovjeka.
50/50 je najjednostavnija, ili je crno ili je bijelo. trećeg nema.

moje objašnjenje nema veze s objašnjenjem kolege jadrana, čak se niti ne slažem s njim.

moj citirani post je bio šala, ako je nekoga isprovocirao mogao ga je izmoderirati.
Old 27.07.2006., 10:11   #8
jadran
Registrirani korisnik

cho, poštovanje tvojem moderatorstvu

ali tvoje je neznanje i ignorancija jednako tvojoj samouvjerenosti

pozdrav

P.S. za razliku od vanjskih foruma, ovdje je nažalost više onih koji bi se svadjali nego onih koji bi htjeli naučiti od iskusnijih kolega
Old 27.07.2006., 11:17   #9
axy
Registered User

axy's Avatar

Član od: 03.04.2006.
Prebivalište: My banking account
Poruka: 9.460

Citat:
jadran
cho, poštovanje tvojem moderatorstvu

ali tvoje je neznanje i ignorancija jednako tvojoj samouvjerenosti

pozdrav

P.S. za razliku od vanjskih foruma, ovdje je nažalost više onih koji bi se svadjali nego onih koji bi htjeli naučiti od iskusnijih kolega
Rekao si sto ne valja - "da svi misle kako znaju, a u biti ne znaju, nego ih val rasta dize gore".

Sada reci, ako ti se da, kako bi trebalo, tj. sto valja?

Ovo te pitam kao pocetnik. Vjerujem da to mozes formulirati i u dvije recenice koje ti nece oduzeti previse vremena, ne ocekujem znanje na pladnju i to besplatno. Samo jos jedno tudje misljenje koje ce mi pomoci da formiram sliku.

Tnx.
axy is offline   Reply With Quote
Old 27.07.2006., 11:43   #10
jadran
Registrirani korisnik

Citat:
axy
Sada reci, ako ti se da, kako bi trebalo, tj. sto valja?

Ovo te pitam kao pocetnik. Vjerujem da to mozes formulirati i u dvije recenice koje ti nece oduzeti previse vremena,
Ako ti se ne da previše učiti, idi na internet i 90% vremena potroši na money i risk management. Ostalo zaboravi (osim sup/res/trend linije)
Odgovor

Opcije na temi

Pravila