Moj Novac -> Financijski portal

Aktivne teme Svi forumi Registracija

Povratak   Moj Novac -> Forumi > Investiranje > Regija > Makedonija

Odgovor

Opcije na temi
Old 19.06.2007., 03:13   #1
nikotin
Registrirani korisnik

Član od: 15.05.2007.
Poruka: 420
Default KIB Kumanovo

Ja sam do nedavno bio komintent KIB Kumanovo, medjutim kad sam potrazio kredit pre negde oko godinu ipo dana kreditni direktor iz kumanova potrazio mi je 2000 eura mito!!!! da bi mi odobrio 20 000 eura kredit , kad se to desilo krenuo sam da poslujem sa AD Stopanska banka skopje!!!! Sa njim sam prezadovoljan. sad me interesuje dal neko zna neshto o privatizaciji KIB kumanova?????
Ako zna nek podeli snama neki info!!! Hvala unapred
nikotin is offline   Reply With Quote
Old 19.06.2007., 12:32   #2
dimges
Registrirani korisnik

dimges's Avatar

Član od: 18.04.2007.
Poruka: 4.635
Default Odgovor na: KIB KUMANOVO

Citat:
nikotin
Ja sam do nedavno bio komintent KIB Kumanovo, medjutim kad sam potrazio kredit pre negde oko godinu ipo dana kreditni direktor iz kumanova potrazio mi je 2000 eura mito!!!! da bi mi odobrio 20 000 eura kredit , kad se to desilo krenuo sam da poslujem sa AD Stopanska banka skopje!!!! Sa njim sam prezadovoljan. sad me interesuje dal neko zna neshto o privatizaciji KIB kumanova?????
Ako zna nek podeli snama neki info!!! Hvala unapred
..ovo je vrlo ozbilja optuzba i meni malo neshvatljiva; ako je sve po pravilima, banka je ta koja zivi od kredita; mito je moguce jedino ako sluzbenik iz banke i komintent ugovore "nekvalitetnu" hipoteku, t.j. komintent "proda" nesto sto ne ide, pa zato podmiti da mu "prodje" ta sumnjiva hipoteka; ovde se ne misli da nema dokumenata, jednostavno zalozba n.pr. nekretnine koja se ne moze prodati jer kupci zaziru da je kupe; toga ima i na zapadu, nekretnina u kvartu gdje je pocelo doseljavanje crnaca i slicno..
dimges is offline   Reply With Quote
Old 19.06.2007., 12:38   #3
Katerina1818
Registrirani korisnik

Član od: 04.05.2007.
Poruka: 17

pa moguce je...jer do juce banke nisu davale kredite i da dobijes kredit je bilo isto ko da si dobio 7 na loto
Katerina1818 is offline   Reply With Quote
Old 19.06.2007., 13:11   #4
nikotin
Registrirani korisnik

Član od: 15.05.2007.
Poruka: 420

Citat:
dimges
..ovo je vrlo ozbilja optuzba i meni malo neshvatljiva; ako je sve po pravilima, banka je ta koja zivi od kredita; mito je moguce jedino ako sluzbenik iz banke i komintent ugovore "nekvalitetnu" hipoteku, t.j. komintent "proda" nesto sto ne ide, pa zato podmiti da mu "prodje" ta sumnjiva hipoteka; ovde se ne misli da nema dokumenata, jednostavno zalozba n.pr. nekretnine koja se ne moze prodati jer kupci zaziru da je kupe; toga ima i na zapadu, nekretnina u kvartu gdje je pocelo doseljavanje crnaca i slicno..

KATERINA JE U PRAVU!!!!!!
Nije nemoguce!!!!
Jer ja sam radio preko njih i imao sam tezak period kad sam malo zaglavio sa naplatu )) Imao sam vec jedan kredit kod njih, vracao sam ga na vrjeme, al trebali su mi sveze pare da bi nabavio repromaterijale!!! Zbog to mi trazzio mito jer je znao da ako nabavim zaradi cu lepo, i ondak idemo da podelimo tu zaradu
nikotin is offline   Reply With Quote
Old 19.06.2007., 14:30   #5
mk_trejader
Registrirani korisnik

mk_trejader's Avatar

Član od: 08.10.2006.
Poruka: 905

Citat:
Katerina1818
pa moguce je...jer do juce banke nisu davale kredite i da dobijes kredit je bilo isto ko da si dobio 7 na loto

u pavu si, al to je bilo ranije kad su bili oni ogranicenja plasmana banaka, kad je kreditiranje bilo iz EU izvora (ala Phare-Nepa) i naravno kad se naradilo za SME firmice, pa su sefovi i referenti to iskoristili .... al sad to raditi treba da bude lud ... a nesto sam procitao oko rejting banaka u MK, jedna banka je pod administracijom .. jel se zna koja je ??
mk_trejader is offline   Reply With Quote
Old 19.06.2007., 14:48   #6
Andrej
Registrirani korisnik

Andrej's Avatar

Član od: 07.03.2007.
Poruka: 283

Citat:
mk_trejader
u pavu si, al to je bilo ranije kad su bili oni ogranicenja plasmana banaka, kad je kreditiranje bilo iz EU izvora (ala Phare-Nepa) i naravno kad se naradilo za SME firmice, pa su sefovi i referenti to iskoristili .... al sad to raditi treba da bude lud ... a nesto sam procitao oko rejting banaka u MK, jedna banka je pod administracijom .. jel se zna koja je ??
Pa druze mislim da je Makedonska Banka po prisilnom upravom Narodne Banke i da oni sada tumo imaju upravnik koji kontrolishe sve i znam da sve treba da progje preko njega.
Druga banka u MK nije pod administracijom.
Puno pozdrava,
Old 19.06.2007., 14:54   #7
mk_invest
Registrirani korisnik

Član od: 23.04.2007.
Poruka: 250

OK uredu su svi komentari. Ali nas kao investitore zanima moze li se nesto zaraditi na tu dionicu. ja kazem moze (ako se kupi na dobru cenu, a to je vec neko uradio na 1300 MKD pre mesec dana) ali ako bude prodaje kako je najavljeno i ako to nije izmisljotina. U suprotnom slazem se da je to katastrofa od banke bar po fin izvestaju.
Old 19.06.2007., 14:56   #8
Katerina1818
Registrirani korisnik

Član od: 04.05.2007.
Poruka: 17

...pa i nije bilo to "dark age" tako davno, ali nije bitno....
....a ono drugo je tesko saznat..mora da imas dobar izvor iz Narodne Banke...ali to su doverljive informacije pa se tesko saznaju...
i mislim da nije Makedonska Banka...
Katerina1818 is offline   Reply With Quote
Old 19.06.2007., 14:59   #9
Andrej
Registrirani korisnik

Andrej's Avatar

Član od: 07.03.2007.
Poruka: 283

Ja mislim da niko nije spreman platiti iznad nominale ove dionice je nije neka banka koja ima ATM's, filijale, neke velike depozite, jos loshije kredite, zastareni IT system etc. Jer misli neko da bi platio vishe?????
Moja procjena je da ce ova banka, pa i sileks banka moze prezivjeti jedino i jedino ako urade merge (spajanje) sa neka od vecih banaka u mk. To je to.
Niko nece da zaradi velikog novca iz ovih banaka.
pozdrav,
Old 19.06.2007., 14:59   #10
skills
Registrirani korisnik

Član od: 27.04.2007.
Poruka: 79

Citat:
Katerina1818
...pa i nije bilo to "dark age" tako davno, ali nije bitno....
....a ono drugo je tesko saznat..mora da imas dobar izvor iz Narodne Banke...ali to su doverljive informacije pa se tesko saznaju...
i mislim da nije Makedonska Banka...
.......VEC KOJA BANKA???
skills is offline   Reply With Quote
Odgovor

Opcije na temi

Pravila