Moj Novac -> Financijski portal
MyBusinessCard - Poslovni portal

Aktivne teme Svi forumi Registracija

Povratak   Moj Novac -> Forumi > Investiranje > Regija > Makedonija

Odgovor

Opcije na temi
Old 13.06.2007., 08:36   #1
Mak_Boy
Registrirani korisnik

Član od: 12.06.2007.
Poruka: 207
Default Stopanska Banka AD Skopje - STB

Mislim da je ova akcija mnogo aktuelna, prosjle nedjele u petak i u ponedeljak su prosli oko 25000 akcije juce isto tako bila je aktuelna sa porastom sa 10%. Glavni akcioner je Grcka Nacionalna Banka ili NBG Grup koja pregovara za spoja sa Alfa Banka isto tako is Grcija.

http://www.total.com.mk/ShowNewsAdv....d=1&tabindex=0
ili

Националната банка на Грција и Алфа банка преговараат за спојување

Националната банка на Грција (НБГ) и Алфа банка, кои работат и во Македонија, ги разгледуваат можностите за поврзување, а плановите во таа насока се поддржани од грчките власти, пишува атинскиот весник Елефтеротипија.
Со спојувањето на двете банки би бил создаден конзорциум со капитал од повеќе од 35 милијарди евра кој ќе го поддржи зголемувањето на грчките инвестиции во Источна и Југоисточна Европа и на Блискиот Исток. Елефтеротипија наведува дека грчките инвестиции на Балканот на крајот на минатата година изнесувале 14 милијарди евра.
НБГ и Алфа банка, покрај Македонија, имаат свои операции и во Бугарија, Романија, Турција, Украина и во Полска.
Доколку плановите бидат реализирани, тоа веројатно ќе значи и спојување на Стопанска банка Скопје и на македонскиот огранок на Алфа банка.
Sta mislete o ovoj banci
Mak_Boy is offline   Reply With Quote
Old 13.06.2007., 08:43   #2
globalinvest
Registrirani korisnik

Član od: 29.04.2007.
Poruka: 338
Default Odgovor na: Stopanska Banka AD Skopje - STB

banka je uzas, neljubazni personal, lose kredite (prevare), jak marketing, pumpaju novac nadvor od drzave i prijave dobivku ko semkari, a za akciju neznam.
globalinvest is offline   Reply With Quote
Old 13.06.2007., 09:18   #3
BET-MAN
Registrirani korisnik

BET-MAN's Avatar

Član od: 08.05.2007.
Poruka: 1.442

Citat:
globalinvest
banka je uzas, neljubazni personal, lose kredite (prevare), jak marketing, pumpaju novac nadvor od drzave i prijave dobivku ko semkari, a za akciju neznam.
Slazem se skoro sa svim, banka sigurno nije uzas, posto bi je oni prodali da je tako, a u vezi kredita, personala i sve ostalog navedenog, maksimalno si u pravu.
BET-MAN is offline   Reply With Quote
Old 13.06.2007., 12:41   #4
Mak_Boy
Registrirani korisnik

Dali nekoj znae kolku kolicina pomina od stopanska banka skopje gledam deka se se trguvalo so +10% od baznata cena
Old 13.06.2007., 13:10   #5
MPinvest
Registrirani korisnik

Član od: 02.04.2007.
Poruka: 200

4961 x 832mkd
MPinvest is offline   Reply With Quote
Old 14.06.2007., 20:41   #6
Mak_Boy
Registrirani korisnik

Pomina golema kolicina denes i skoro site akcii se trguvaa na cena koja e +10% od baznata za utre imame nova bazna cena i se nadevam i povisoka cena.
Old 14.06.2007., 20:52   #7
nikotin
Registrirani korisnik

Član od: 15.05.2007.
Poruka: 420

Citat:
globalinvest

Globalinvest nisi uopste u pravo!!!!!!!!
Ja sam komintent stopanske banke skoplje, radnici su ok, banka radi fenomenalno!!!!!
Mnogo ali veruj mnogo puta bolje od komercijalne!!!!!!
A to ce se dokazati u narednih godina do dve
a to da sakrivaju novac nije tacno jer neznam tacno koje godine je bilo kad je stopanska bila u finansijski kolaps i drzava je pozajmila novac da bi spasila bankrot!!! A grci su preuzeli sa te obaveze prema drzavi i mislim da su sve ove godine vracali taj novac. Mislim da je ova godina zanji deo pozajmice vracen drzavi!!!! OVO ti je 100 % tacno Pitanje je samo na vrijeme kad ce stopanska pokazati svoje!!!! P. S. Pitaj Bisheva slobodno
nikotin is offline   Reply With Quote
Old 14.06.2007., 23:07   #8
samuil
Registrirani korisnik

Član od: 29.03.2007.
Poruka: 187

U potpunosti se slazem. Banka je top. Ne samo zato sto sa ja klient tamo nego i uopste u komunikaciji se vidi enorman napredak. Uostalom preko 90% kredita automobilsi,stanben OK i ostalo idu preko STB i Tutunska. U vezi poslovanja sa fizica lica mislim da je banka broj 1 u MKD. Iskazujem sopstvena iskustva sto nemora da se odnosi na ostale lorisnike. U sustini ocekujem top poslovanje u narednih par godina.
samuil is offline   Reply With Quote
Old 15.06.2007., 08:21   #9
mk_invest
Registrirani korisnik

Član od: 23.04.2007.
Poruka: 250

Citat:
samuil
U potpunosti se slazem. Banka je top. Ne samo zato sto sa ja klient tamo nego i uopste u komunikaciji se vidi enorman napredak. Uostalom preko 90% kredita automobilsi,stanben OK i ostalo idu preko STB i Tutunska. U vezi poslovanja sa fizica lica mislim da je banka broj 1 u MKD. Iskazujem sopstvena iskustva sto nemora da se odnosi na ostale lorisnike. U sustini ocekujem top poslovanje u narednih par godina.

Mislim da nisi u pravu. Po broju izdatih mikro kredita (auta, i mikrobiznis) broj jedan banka u MK je ProCredit. Bar tako pise u NBRM izvestaju.
A za stambene kredite info ti je tacan. Ali to nista ne govori kakva je banka.
To znaci da imaju agresivnu politiku na taj dio trga.
Dok su se veliki igraci; KMB i NLB vise fokusirali na Mid Size i na velike korporacije, STB je izgubila taj trg i sada igra sa stanovnistvem.
Ali ja veliki potencijal u tu banku nevidim.
Osim to sto vecina grckih kompanija rade preko nje. (OKTA, USJE, PIVARA, COSMOFON itd). Ustvari od toga proizlazi i njihov pozitivan trend u rastu.
Old 15.06.2007., 08:27   #10
money lover
Registrirani korisnik

money lover's Avatar

Član od: 08.05.2007.
Poruka: 108

Ja mislim da ne poznajem osobu koja nema jedan ili vise potrosackih kredita, OK kredit, neku od VISA Star, Vero i slicne kreditne kartice iz Stopanske Banke Skopje. Dionice nemam, iako mi je zao sto nisam kupovao kad je bila oko 620-650.
money lover is offline   Reply With Quote
Odgovor

Opcije na temi

Pravila