Moj Novac -> Financijski portal

Aktivne teme Svi forumi Registracija

Povratak   Moj Novac -> Forumi > Investiranje > Dionička društva
Upute Članovi Kalendar Označi forume pročitanim

...
Odgovor

Opcije na temi
Old 30.10.2002., 21:02   #1
antonio
Registrirani korisnik

Član od: 30.09.2002.
Prebivalište: kostrena
Poruka: 32
Default Kraš d.d. (KRAS-R-A)

zna li tko što se desava sa krašom?
antonio is offline   Reply With Quote
Old 04.11.2002., 14:46   #2
Insider
Registrirani korisnik

Član od: 30.10.2002.
Poruka: 3

Kraš dobro posluje. U prvi 10 mjeseci ove godine ostvarili su 500 mil. kuna prihoda. Kao što ti je već, nadam se poznato, uredno isplaćuju solidnu dividendu i može se reći da su usprkos sve većoj stranoj konkurenciji dobro-stojeća tvrtka. Cijena od 200 kuna za Kraševu dionicu je neuvjerljivo i sramno niska. Naime, Kraš ima čudnu poslovnu politiku da kupuje dionice i onda ih trezorira i/ili ih (pro)daje svojim uposlenicima (njihova varijanta ESOP-a). Sve to štima, međutim čini mi se vrlo nelogično da je poslovodstvo Kraša davalo svojevremeno takve dionice svojim uposlenicima (na ime radničkih beneficija predviđenih internim kolektivnim ugovorom) pri čemu su te dionice kupovali kreditom Varaždinske banke po cijeni od 400 kuna. Postavlja se logično pitanje zašto se kupuje po 400, ako je na tržištu cijena bila osjetno niža. Postoji više potencijalnih odgovora, a ti razmisli o najboljem. Uglavnom da rezimiram, dionica vrijedi više (ungefahr 300 HRK), ali što ti to znači kad igrači i naše tržište to ne vrednuju ili ako vrednuju to čine u nedovoljnoj mjeri. Mislim da je "Kraš" dugoročno (na rok dulji od 6 mjeseci) kvalitetna i isplativa roba.
Insider is offline   Reply With Quote
Old 18.11.2002., 11:59   #3
sun tzu
Korisnik pod zabranom

Član od: 11.11.2002.
Poruka: 65
Default lura

lura ide na kraš, cijena 400 kn i više. prva opcija

kandit izvlače iz ipk, i prodaju ga krašu . druga opcija

eto dobra razloga da kraš ode gore
sun tzu is offline   Reply With Quote
Old 18.11.2002., 13:33   #4
clusmas
Registrirani korisnik

clusmas's Avatar

Član od: 21.09.2002.
Poruka: 3.636

Mislim da je kraš preveliki zalogaj za Luru, ali ne isključujem takvu mogućnost.

Ne vjerujem u drugu soluciju, radi se o prevelikim pravnim zavrzlamama koje se ne mogu rješiti samo tako.

Dodajem treću soluciju: Ništa od navedenog.

pozdrav,

UP
Old 18.11.2002., 14:56   #5
sun tzu
Korisnik pod zabranom

Član od: 11.11.2002.
Poruka: 65
Default ipo

1. lura kupi ili kandit ili kraš na kredit od jedne brzorastuće banke, te onda napravi ipo da bi pokrila cijenu akvizicije,fondovi dobiju 25% lure , izbor više za kupovinu , svi zadovoljni
sun tzu is offline   Reply With Quote
Old 18.11.2002., 20:02   #6
clusmas
Registrirani korisnik

clusmas's Avatar

Poruka: 3.636

Citat:
sun tzu:
1. lura kupi ili kandit ili kraš na kredit od jedne brzorastuće banke, te onda napravi ipo da bi pokrila cijenu akvizicije,fondovi dobiju 25% lure , izbor više za kupovinu , svi zadovoljni
To ide, ali opet je potrebno vrijeme za takvu igru. Gubiš iz vida činjenicu da je Lura bila uvjerena da će uzeti Slobodu. Malo im je skliznula ko' sapun u Mepas. Sad bi oni (Lura) brzo trebali konsolidirati svoje redove i smisliti nešto drugo. Poznavajući te psovačke brđane i nadrimudrace sigurno nisu imali backup plan.

pozdrav,
Old 21.11.2002., 09:02   #7
PETRA
Registrirani korisnik

Član od: 23.09.2002.
Prebivalište: SLOVENIA
Poruka: 6

Kolika je knjogovodska vrijednost dionice Kraša?
PETRA is offline   Reply With Quote
Old 21.11.2002., 10:34   #8
pobjednik
Registrirani korisnik

Član od: 21.11.2002.
Poruka: 13

Kraš dobro posluje. U prvi 10 mjeseci ove godine ostvarili su 500 mil. kuna prihoda. Kao što ti je već, nadam se poznato, uredno isplaćuju solidnu dividendu i može se reći da su usprkos sve većoj stranoj konkurenciji dobro-stojeća tvrtka. Cijena od 200 kuna za Kraševu dionicu je neuvjerljivo i sramno niska. Naime, Kraš ima čudnu poslovnu politiku da kupuje dionice i onda ih trezorira i/ili ih (pro)daje svojim uposlenicima (njihova varijanta ESOP-a). Sve to štima, međutim čini mi se vrlo nelogično da je poslovodstvo Kraša davalo svojevremeno takve dionice svojim uposlenicima (na ime radničkih beneficija predviđenih internim kolektivnim ugovorom) pri čemu su te dionice kupovali kreditom Varaždinske banke po cijeni od 400 kuna. Postavlja se logično pitanje zašto se kupuje po 400, ako je na tržištu cijena bila osjetno niža. Postoji više potencijalnih odgovora, a ti razmisli o najboljem. Uglavnom da rezimiram, dionica vrijedi više (ungefahr 300 HRK), ali što ti to znači kad igrači i naše tržište to ne vrednuju ili ako vrednuju to čine u nedovoljnoj mjeri. Mislim da je "Kraš" dugoročno (na rok dulji od 6 mjeseci) kvalitetna i isplativa roba.

Nevjerojatno me zanima kako je netko mogao doci do cijene od 300 kuna za Kraš. koje su to metode i pretpostavke za "high fly" cijenu?
pobjednik is offline   Reply With Quote
Old 21.11.2002., 12:35   #9
Neregistrirani korisnik

Poruka: n/a

Potencijalno preuzimanje i benchmark sličnih (iako ih u RH i nema, barem ne po poslovnim performansama) poduzeća iz konditorske branše.
SLBD je išla preko nominale (dobro tu je bila prisutna kompeticija), a i Kraš će blizu nje, ako ne i preko. Slažem se sa ZIGI-jevom procjenom da će prema 400, njihovi su mali dioničari vrlo homogena skupina koja je skupo plaćala svoje dionice i neće se (barem se nadam) polakomiti za nikakvu ponudu ispod 300 (i kusur kuna) kao što su neki drugi.
Ali čuj ako imaš love napravit ćemo mi za tebe "Fer procjenu vrijednosti dionica", za par tisućica EUR-a.
Polako odlazi s kolačima baba, i više (što me čini sretnim) neće ništa biti za džaba.
  Reply With Quote
Old 19.12.2002., 19:13   #10
ljut
mali investitor

ljut's Avatar

Prebivalište: čardak ni na nebu ni na zemlji
Poruka: 324

Ljudi,pišete cijele traktate i dubinske analize DOM-a SNHO i ostalih dionica čija vrijednost ovisi isključivo o tome na koju nogu je ustao Ostoja. Da li je moguće da nikoga ne iteresira i nezna ništa o Krašu... pa samo danas je otišao gore preko 4%...

Opcije na temi

Pravila