Moj Novac -> Financijski portal

Aktivne teme Svi forumi Registracija

Povratak   Moj Novac -> Forumi > Investiranje > Dionička društva
Upute Članovi Kalendar Označi forume pročitanim

...
Odgovor

Opcije na temi
Old 22.10.2002., 22:25   #1
CroStar
Registrirani korisnik

Član od: 22.10.2002.
Prebivalište: Hrvatska,Split
Poruka: 1
Default Viktor Lenac

Victor Lenac - 22.10.2002- 40,00 ; -20,00% ,....da li moze losije ? Da li ce padati dalje ili se isplati kupiti ???
CroStar is offline   Reply With Quote
Old 23.10.2002., 07:25   #2
Rmpalija
Registrirani korisnik

Član od: 23.09.2002.
Poruka: 1.552

Uvijek može lošije kao što može i bolje. U tome i je kvaka. Prvo skupi (dez)informacije, procijeni i uleti. Prije toga se ipak prisjeti kol'ko si se naje*o dok si uštedio lovu (ne vrijedi u slučaju ako si je maznuo ili baštinio). Usput, danas imaš u Jutarnjem (nisu mi platili za ovo, je*em li im m.m.cu) intervju s nekim digićem koji je jedan od većih akcionara. P.S. Naravno, ne vjeruj novinama, njih samo je*e lova, tj. naklada. Oprosti mi bože što ovol'ko psujem. Je*em ti kompjutor opet se smrznuo, a u pi....
Rmpalija is offline   Reply With Quote
Old 23.10.2002., 09:50   #3
jure
Registrirani korisnik

Član od: 24.09.2002.
Poruka: 20
Default Ne vrijede ni 40 kn..

Duguju ogromni novac kooperantima. Pucaju po svim šavovima. Bez državne pomoći i novih ulaganja vlasnika ništa od njih.
jure is offline   Reply With Quote
Old 24.10.2002., 13:31   #4
Rmpalija
Registrirani korisnik

Default Još jedan hrvatski "Titanic"

Još jednom krenuo je posljednji marš po dobro utabanim stazama za spasenje duše našeg pokojnika. Lenac, našavši se na izdisaju, još jednom će primiti novu infuziju iz državne kase. Pod krinkom solidarnosti, potrebitosti, nacionalnog jednoumlja i općenarodnih opravdanih htijenja naš ministar Turčić (alias: pista za muhe drekovače - to su one što se ljeskaju zeleno obasjane na suncu) odlučio je da Vlada hitno treba omogućiti još jednu infuzijsku dozu našem bolesniku. Podržan od IFC-a i drugih kapitalista kojima Vlada pomaže po već ne znam koji puta da izvuku svoj kapital i šmugnu glavom bez obzira (a što dalje od "Kroacije-Lijepe naše demokracije"), došao je do zaključka da dugoročno Lenac ima perspektivu. Pa što, ima i Glinica u Obrovcu i to možda već u 27 stoljeću. Znam, reći ćete ipak su to ljudi, obitelji, kooperanti itd. Kao i vama žao mi je tih ljudi, međutim od sažaljenja se ne živi kao ni od ulupavanja naše love za tobož "spasenje duše dragog nam pokojnika" (naše brodarske perjanice).
I tako dok još jednom naš Titanic tone; ja razmišljam u bunilu da možda bi bilo bolje da ga zatvorimo i u rezalištu od njega gradimo pontone.
Old 03.10.2003., 08:58   #5
leviplohin
Registrirani korisnik

Član od: 21.09.2002.
Prebivalište: CCCP
Poruka: 1.663

Tko ima "muda" kockati se s ovom dionicom, tj. uložiti 10-15% svog portfelja pa začepiti uši i pokriti oči neko vrijeme?!

Ako nema takvih poželjne su i projekcije daljnjih događanja...

http://www.mojnovac.net/forumi/attac...4&d=1225312002

Smart 27.svibanj,2009.
Da je npr. zadnju pomoć odobrenu u Americi od 700 milijardi dolara raspodijeliti svakom stanovniku zemlje (6,7 mlrd.), ispada da bi svatko dobio po 104,48 milijuna dolara!!!
leviplohin is offline   Reply With Quote
Old 03.10.2003., 10:20   #6
mich
Registrirani korisnik

mich's Avatar

Član od: 04.08.2003.
Prebivalište: HR
Poruka: 1.626

najozbiljnije razmišljam o tome...
mich is offline   Reply With Quote
Old 03.10.2003., 10:45   #7
lesinar
Registrirani korisnik

Član od: 29.10.2002.
Prebivalište: Croatia
Poruka: 45

Ajmo malo se igrati brojkama:
http://www.lenac.hr/Home.nsf/4b0e782...ss14.05.03.pdf
Ugrubo:
gubitak po dionici za 2002 = 22,70 Kn
gubitak po dionici do 03/2003 = 31,69 Kn
DAJE: uspjeli su povecati gubitak po dionici 40% za 3 mjeseca, super - dali su si truda.
Ukupno vrijede: 119.655.000,00 Kn (to je vrijednost sa uracunatim gubitkom) podjelimo sa brojem dionica 1.467.734 KOMADA daje ugrubo = 81,52 Kn.
Ali koliko su duzni po bankama i dobavljacima ne znam, neka netko upotpuni podatke.
Ali nenaplacena potrazivanja od vjerovnika su:
lesinar is offline   Reply With Quote
Old 03.10.2003., 11:35   #8
mich
Registrirani korisnik

mich's Avatar

Član od: 04.08.2003.
Prebivalište: HR
Poruka: 1.626

razmišljam da neće u stečaj, da će se naći netko tko će ga preuzeti i riješiti dugove...
mich is offline   Reply With Quote
Old 06.10.2003., 11:44   #9
lesinar
Registrirani korisnik

Član od: 29.10.2002.
Prebivalište: Croatia
Poruka: 45

O.K.
120 mil.$ x 6,6 = 792 mil. KN / 1,467734 mil. komada dionica = 539,61 KN
I to daje 81,52-539,61 KN = -458,09 KN/dionici
Molim komentare...
lesinar is offline   Reply With Quote
Old 29.10.2003., 13:29   #10
Rmpalija
Registrirani korisnik

Citat:
Jurčić: Nastojimo izbjeći stečaj Lenca

Koji je idući potez Vlade u vezi brodogradilišta Viktor Lenac, znat će se za nekoliko dana, a opcije su da ide u stečaj s likvidacijom, u stečaj s predustrojem ili da ide u predustroj formalno bez stečaja. Rekao je to ministar gospodarstva Ljubo Jurčić, te dodao da je stvar poprilično financijski jasna, no da će na odluku utjecati tehnološki i politički faktori. Jurčić je objasnio da će ukoliko Lenac ode u stečaj to stvoriti domino efekt jer će se dug dobavljačima koji iznosi oko 20 milijuna dolara povećati na 50 milijuna dolara. "Ne bih podržao stečaj, nego predlažem da nađemo potrebna sredstva kako bi se podmirio dug. Lenac bi tako bio u stanju podmirivati tekuće obveze iz svog poslovanja, a trenutno mu nedostaje nešto više od tri milijuna dolara", rekao je Jurčić.

Lenac za iduću godinu ima dogovorenih poslova u vrijednosti od 70 milijuna dolara i kada bi platio i dobavljače i kamate nedostajalo bi im oko 9,2 milijuna dolara. Kada bi se išlo na reprogramiranje ranijih kredita, kaže Jurčić, Lenac bi u 2004. godini mogao pozitivno poslovati.

Jurčić tvrdi da je Lenac u ovakvoj situaciji zato jer je investicijski projekt bio loše vođen. Sada mu za dovršetak investicija nedostaje između četiri i pet milijuna dolara, a ministar predlaže da se otplata kredita odgodi za deset do petnaest godina. IFC je izrazio želju da ostane u Lencu, a interes je iskazala i HVB banka. RBA i DAG se povlače iz Lenca i namjeravaju prodati dionice za jedan euro.

29.10.2003 | 14:07 Izvori: Infoforum News Service )
Pionir fenomenologije duha i anacionalne mimikrije, obožavani i voljeni ćelavac, cinik i kolerik Jurčić opet nas je počeo zamajavati retoričkim upitnicima.
Iako su još antički dramatičari pokušavali (trudeći se iz petih žila) izbjeći usude vlastitih junaka, eto nažalost, nisu baš bili uvijek uspješni u tome. Obično bi u tim dramama prije "općeg potopa" likovi prolazili kroz katarzično iskustvo pokušavajući pritom iskupiti grijehe, dok su gledatelji za to vrijeme rješavali svoje psihološke i moralne dileme.
Ne znam čije dileme pokušava rješavati Jurčić.
Možda čovjek samo tjera zajebanciju na račun poreznih obveznika.
Kako god bilo, mislim da nećemo dugo čekati na novu epizodu "Lenčeve sapunice".
Odgovor

Opcije na temi

Pravila