Moj Novac -> Financijski portal
MyBusinessCard - Poslovni portal

Aktivne teme Svi forumi Registracija

Povratak   Moj Novac -> Forumi > Investiranje > Regija > Makedonija

Odgovor

Opcije na temi
Old 19.03.2007., 22:33   #1
vikser
ecc

Član od: 05.10.2006.
Poruka: 1.990
Lightbulb PESK ADG Pelagonija

Forumasi i igraci dionica ....evo Vam novu temu gde hocu malo da polemiziramo za kao sto u prethodni post sam rekao zaboravljeni rudnik ( namerno ili ne) ADG Pelagonija.......znajuci od prije stanje gradjevinskih struktura u MK znam da klasifikacija je bila....1.Pelagonija, 2.Mavrovo, 3.Granit, 4 Beton .......a danas samo Pelagonije nigde nema koja je prije par godina iz politickih razloga "razjedinjena".....a od pre neku godinu kontrolni paket uzeo novi MKD tajkun Panovski......ako se zna da nominala je 500DEM ili 255 eur.......ili njen book je ~18000000 eur.....i ako se zna za nenaplacena potrazivanja od Iraka od oko 100000000 $ koji kako se prica ovu ili iducu godinu trebaju leci na racun Pelagonije.....i koja iz pouzdanih izvora za razliku od Mavrovo proknizila neku sitnu dobit......pa ljudi moji onda gde smo mi tu.....jer cemo u vlak....jel hocemo zauzeti najbolja mesta ili...........ostaje Vama
ps. Vec smo se navikli na rec BESK ali PESK mislim da ce jos bolje zvuciti
vikser is offline   Reply With Quote
Old 20.03.2007., 00:56   #2
market maker
Registrirani korisnik

Član od: 30.11.2006.
Prebivalište: Skopje, MKD
Poruka: 41
Default Odgovor na: PESK ADG Pelagonija

Citat:
vikser
Forumasi i igraci dionica ....evo Vam novu temu gde hocu malo da polemiziramo za kao sto u prethodni post sam rekao zaboravljeni rudnik ( namerno ili ne) ADG Pelagonija.......znajuci od prije stanje gradjevinskih struktura u MK znam da klasifikacija je bila....1.Pelagonija, 2.Mavrovo, 3.Granit, 4 Beton .......a danas samo Pelagonije nigde nema koja je prije par godina iz politickih razloga "razjedinjena".....a od pre neku godinu kontrolni paket uzeo novi MKD tajkun Panovski......ako se zna da nominala je 500DEM ili 255 eur.......ili njen book je ~18000000 eur.....i ako se zna za nenaplacena potrazivanja od Iraka od oko 100000000 $ koji kako se prica ovu ili iducu godinu trebaju leci na racun Pelagonije.....i koja iz pouzdanih izvora za razliku od Mavrovo proknizila neku sitnu dobit......pa ljudi moji onda gde smo mi tu.....jer cemo u vlak....jel hocemo zauzeti najbolja mesta ili...........ostaje Vama
ps. Vec smo se navikli na rec BESK ali PESK mislim da ce jos bolje zvuciti
Ja necu ovde nista komentirati, posto kad sam komentirao PPIV da je pravo vreme za kupiti, onda je nastala velika polemika da je to samoubojstvo na brze staze.....Ali zato sada kad odem u kafanu pijem samo DAB.
market maker is offline   Reply With Quote
Old 20.03.2007., 01:11   #3
vikser
ecc

druze mejkery......pa ja sam ti se javno zahvalio tebi i monku posle dvije noci logiciranja za ono sto ste napisali o PPIV......ali ovo je moja tema i mislim ako dobro analiziras stvari i ako malo brze logiciras onda bicemo 1:1.......i cekacu tvoju zahvalnost
Old 22.03.2007., 12:12   #4
bravar
VKV

Član od: 01.10.2005.
Prebivalište: film city
Poruka: 171

Cemu zurba?
Bude skoro za sve,samo polako.

Ne vidite da kad je nadmetanje u cijeni mi sa strane nemamo sansu.Ti kupujes od nekoga kome mu prvo fino kazes gornju cijenu.
bravar is offline   Reply With Quote
Old 22.03.2007., 21:15   #5
vikser
ecc

tako je druze bravar.........ja sam na postu rekao da na ovoj temi malo polemiziramo a ne da se takmicite u cenu i odmah kupujete......pa ja se jos nisam natankirao koliko sam hteo .........ma problem je u tome sto treba mnogo na sicu da se skuplja .......kao sto su me informirali akcije prodaju samo radnici koji imaju od 10 pa do nekih 100 akcija i od kojih su se odrekli do prije neku nedelju tako da ova cena za njih je BINGO.....ne znaju sta sledi ............nekome mora da smrkne za drugome da svane.......
Old 26.03.2007., 08:47   #6
staleks
Registrirani korisnik

Član od: 16.02.2007.
Poruka: 12

http://www.a1.com.mk/vesti/default.asp?VestID=76369
Акционерите на градежната компанија „Пелагонија“ ја враќаат во игра приватизацијата на компанијата.
Тврдат дека била спроведена незаконски, со штетни договори и малверзации, со побарувањата што на крај резултирале со финансиски колапс на фирмата.

„Откако стана доминантен сопственик Златко Пановски, 2005-та во март месец, сите ДООЕЛ еден по еден одат под стечај. Дури и тој сам дава изјава дека тоа му е една авантура со градежна фирма“, рече Снежана Наумовска, претседател на „Пелагонија мак“.

„Тој во друга сфера е бизнисмен, меѓутоа ете, се обидел и тука. Можам да ви речам дека е доста успешен. Со самото расчистување на плацевите, со сечење на крановите, на камионите и друго, тој си ги има вратено парите уште во првите месеци“, додаде Наумовска.

За сите досегашни менаџери, здружените акционери најавуваат дека ќе поднесат тужби. 600 работници што уште работат во „Пелагонија“ не земале плата, а на оние пак, што се отпуштени од работа не им се платени придонесите за години наназад.

Акционерите, освен тужби, најавуваат и протести за наредната среда.
staleks is offline   Reply With Quote
Old 26.03.2007., 09:42   #7
Euro
Registrirani korisnik

Član od: 07.03.2007.
Prebivalište: Wall street :)
Poruka: 61
Thumbs up Odgovor na: PESK ADG Pelagonija

Citat:
staleks
http://www.a1.com.mk/vesti/default.asp?VestID=76369
[b]Акционерите на градежната компанија ....

Wow, spektakl. Pa pobogu, meni je ovo veoma smijesno. Sad kad je dionica krenula prema gore, svi oni koji su izgubili vjeru u kompaniji i rasprodali svoje dionice po ceni od 400-800 mkd bas doticnom g-dinu Panovskom, tek sad su se osvijestili pa zele da sve to vrate unatrag. Inace nije tacno da je G-din Panovski tek tako avanturisticki usao u PESK. Zna on dobro, da IRACKI dug prema PESK-u iznosi vise od 100 milijuna EUR. E sad kad bi se to naplatilo, ode PESK u nebeske visine. Zato se ovi bivsi i sitni dionicari bune.... Al zao mi je sto to moram da kazem, mislim da od toga nema nista.
Old 26.03.2007., 09:50   #8
mk_trejader
Registrirani korisnik

mk_trejader's Avatar

Član od: 08.10.2006.
Poruka: 905

Citat:
Euro
....... IRACKI dug prema PESK-u iznosi vise od 100 milijuna EUR. E sad kad bi se to naplatilo......
Pitaj GENEXA gde su ti milijuni
mk_trejader is offline   Reply With Quote
Old 26.03.2007., 11:12   #9
mk_trejader
Registrirani korisnik

mk_trejader's Avatar

Član od: 08.10.2006.
Poruka: 905

Resio sam da proverim neke informacije u vezi PESK i evo sto sam naisao (sa sajta porezne uprave www.ujp.gov.mk)

maticni broj 4056124
tax broj 4030951262235
racun br. 300000001593358

Zamolio sam mog kolegu da proveri kreditni registar, evo rezultata
maticni broj nema u ERIS (edinstveni registar racuna u MK) to znaci da nije izvrsena migracija racuna od ZPP kod delovnih banaka (2001 godine je bila migracija, ostali su samo blokirani racuni u Agencii blokiranih racuna u Ministarstvu Financija)
Racun je inace racun Ministarstva Financija za blokiranih racuna ....
Pitanje: jel zna neko sta kupuje kod PESK-a??? ima li neku oficijalnu informaciju, jer ima neko racun ili maticni broj PESK da bi to proverili ????
Hvala unapred
mk_trejader is offline   Reply With Quote
Old 26.03.2007., 13:20   #10
Value
Registrirani korisnik

Član od: 24.01.2007.
Poruka: 151

http://www.pelagonija.com.mk/

Fin web-site, a ima i ENGLISH, i ono sto je najbitnije kreiran © 2006 ADG Pelagonija. All rights reserved.. Sve to vuce me na serioznost managementa i cini mi se da im nije namjera likvidirat firmu.
Value is offline   Reply With Quote
Odgovor

Opcije na temi

Pravila