Moj Novac -> Financijski portal
MyBusinessCard - Poslovni portal

Aktivne teme Svi forumi Registracija

Povratak   Moj Novac -> Forumi > Investiranje > Regija > Crna Gora

Odgovor

Opcije na temi
Old 29.09.2006., 16:18   #1
boriss_com
Registrirani korisnik

boriss_com's Avatar

Član od: 13.11.2005.
Poruka: 1.072
Default Barska plovidba PUTE

27/4/2006

Citat:
boriss_com
BARSKA PLOVIDBA A.D. BAR
Barska Plovidba je profitabilna firma, sto je za CG uslove rijetkost. Cak su u bilansima pokusali da sakriju i umanje profit, naduvajuci "ostale troskove". Po bilansu stanja, vidi se dominacija sopstvenog u odnosu na pozajmljeni kapital, ova firma nije zaduzena (u ukupnom kapitalu sopstveni kapital ima 90%, dok ostatak pada na kratkorocne obaveze). Ima 3 feriboata /neko ko se razumije u ovo ce tacno procijeniti njihovu vrijednost kada vidi fotgrafije na sajtu/, u jako dobrom su stanju /redovno servisirani, odrzavani, remontovani/ koji plove na liniji Bar-Bari-Bar, Bar-Ancona-Bar, Bar-Drac-Bar, takoje posjeduje oko 3.500 m2 luksuzno uredjenog poslovnog prostora na 3 lokacije u samom centru grada, moze ga odmah prodati po cca 2500 E/m2. To je CG jedini izlaz u Evropu /osim avionskog naravno koji je skup/, ova kompanija je uvijek dobro poslovala /i sam sam bio zadovoljni korisnik njenih usluga-pogledajte cjenovnik na netu, brodovi su im uvijek puni/. Sada je cijena 1.50-1.60, nominala 4.30, procijenjena vrijednost firme 12.5 milE, mislim da vrijedi vise, ali i po ovoj cijeni je OK. www.montenegrolines.net pogledajte plovila, poslovne prostore, lokacije, ako trebate bilanse 2003 i 04 - na raspolaganju je.
U CG postoje 4 brodarske kompanije i to :
PREKOOKEANSKA PLOVIDBA - BAR
JUGOOCEANIJA A.D. KOTOR
BARSKA PLOVIDBA A.D. BAR
NIMONT BAR - mala privatna kompanija

Na berzi kotiraju prve tri, od cega prve dvije nemaju niti jedan brod, strasno su zaduzene sa puno obaveza /nasedje proslosti/, eto cisto da se neko ne zaleti da kupuje. Barska plovidba je i sada dobra firma i cinice zametak novog crnogorskog pomorstva.
boriss_com is offline   Reply With Quote
Old 29.09.2006., 16:21   #2
boriss_com
Registrirani korisnik

boriss_com's Avatar

Default Odgovor na: Barska plovidba PUTE

Barska plovidba najavljuje kupovinu još jednog broda
Žrtve sopstvenog uspjeha
Feriboti Barske plovidbe, ove godine su na tri linije prevezli rekordan broj putnika, i to za 16 odsto veći nego lani, dok je avgus oborio sve dosadašne rekorde i premašio najoptimističnija predviđanja poslovodstva pomorske kompanije. Tokom avgusta prevezeno je 32.201 putnika, 8.471 putničkih i 300 teretnih vozila. U avgustu na kartu se čekalo danima, jer su kapaciteti brodova unaprijed bili rezervisani

Direktor putničkog i robnog prometa i putničke agencije Barske plovidbe Rade Radoman kazao je da je neophodno kupiti još jedan putnički brod, jer s postojećim kapacitetima nije moguće prevesti sve putnike.
- Ako ne kupimo brod, Barska plovidba će postati žrtva svog uspjeha - kazao je Radoman.
Kako je navedeno, do juče je prevezeno 68.738 putnika, 16 osto više nego za isti period lani, 20.587 putničkih automobila, 28 više nego lani i 2.379 kamiona i 607 trejlera.
- Do povećanja obima posla došlo je zbog otvaranja tržišta sjeverne Albanije, tako da imamo trećinu putnika s te destincije. Treba imati u vidu da odlukom Savjeta ministara građanima, koji borave i rade u Švajcarskoj, nije potrebna tranzitna viza za prelaz preko Italije i zemalja Šengen sporazuma, a i tunel Sozina je skratio put prema Kosovu - kazao je direktor ‘’Barske plovidbe’’ Rade Orlandić na sastanku s predstavnicima pomorske privrede.

Uskoro Bar - Peskara
Mogućnosti uspostavljanja feri linije između italijanske luke Peskara i Bara bile su glavna tema jučerašnje radionice koja je održana u Luci Bar, a interesovanja za otvaranja linije postoje i s jedne i s druge strane. - U toku je izrada studije o ekonomskoj opravdanosti pomorske linije Peskara – Bar. Obavljeni su razgovori s tur-operaterima, agentima i Barskom plovidbom. Vodeći patner u projektu je regija Abruco - kazao je juče direktor Sektora razvoja u Luci Bar Milan Čelebić. Peskara se nalazi se na 190 kilometara od Rima, ima oko 130.000 stanovnika, dok u regija Abruco živi oko 1,5 miliona ljudi. - Želimo da uspostavimo što tješnje veze regije Abruco i Crne Gore kroz turističku, komercijalnu i privrednu saradnju – istakao je ministar za turizam i politiku Jadrana Moreno Di Pjetratonio.
Republika , 8.9.2006.
Biljana Boljanović

Vlada je odmah reagovala i da dozvolu da se prodaje stariji ro-ro brod ALBA da bi obezbijedili jedan dio sredstava za kupovino 3-ceg modernog trajekta, preostali dio novca ce biti vjerovatno kreditni aranzman.---->>

Savjet za privatizaciju odobrio je Barskoj plovidbi prodaju 36 godina starog broda “Alba” i odobrio Jadranskom brodogradilištu prodaju dijela imovine na javnoj aukciji.
DAN 14.9.2006.

Po meni Vlada sprema ovi firmu za privatizaciju,a i u planu je...
Old 06.11.2006., 04:20   #3
zoran_cg
Registrirani korisnik

Član od: 17.08.2006.
Poruka: 115

“ANTONIA” NAPUSTILA BAR

Bar - Iz Luke Bar prošlog petka za Pirej je isplovio ro-ro brod “Antonia”, bivša “Alba” akcionarskog društva “Barska plovidba.
“Alba”, koja je na lučkom gatu V na vezu provela nekoliko posljednjih godina, prodata je jednoj stranoj kompaniji, a napustila je Bar sa rumunskom posadom.
Iz “Barske plovidbe” su najavili konferenciju za novinare, kada bi trebalo da budu predstavljeni podaci o prodaji broda. Riječ je inače, o posljednjem brodu, koji je bio u floti “Prekookeanske plovidbe”.
“Barska plovidba” sada ima dva putnička broda - “Sveti Stefan” i “Sveti Stefan II”.

http://www.vijesti.cg.yu/naslovna.ph...jest&id=217579
zoran_cg is offline   Reply With Quote
Old 06.11.2006., 08:39   #4
boriss_com
Registrirani korisnik

boriss_com's Avatar

Kao sto rekoh, sprema se za privatizaciju, sada ce da kupe jos jedan moderan trajekt, a u planu je i jedan kontejnerski brod.
Old 06.11.2006., 17:45   #5
boriss_com
Registrirani korisnik

boriss_com's Avatar

1. Sa zadovoljstvom možemo konstatovati da karte za brodove Barske plovidbe putnici mogu kupiti u svim većim evropskim gradovima posredstvom on-lajn sistema - kaže izvršni direktor Barske plovidbe.

2. „Barska plovidba” je u pregovorima sa ruskim operatorima za organizovanje specijalnih putovanja duž crnogorske obale, rekao je predstavnik barskog brodara.
Old 06.11.2006., 18:04   #6
zoran_cg
Registrirani korisnik

Poruka: 115

Izgleda kao akcija koja ima bash dobru perspektivu,chini mi se da ce cijena uskoro polako gore i valjalo bi razmisliti o kupovini dobro.
zoran_cg is offline   Reply With Quote
Old 09.11.2006., 01:40   #7
glumac
Registrirani korisnik

glumac's Avatar

Član od: 22.10.2006.
Poruka: 101

Ima i konkurenciju. NO gdje ima konkurencije ima i para. Ne znam točno koja tvrtka, ali sam pročitao d aneka talijanska tvrtka otvara u Bijeloj čini mi se predstavništvo i da će pod crnogorskoj zastavi ploviti 15 brodova. Ako oni imaju priliku puniti 15 brodova, mislim da će i Barska jako dobro napredovati. Komentar kakav?
glumac is offline   Reply With Quote
Old 09.11.2006., 08:58   #8
bar-shares
Registrirani korisnik

Poruka: 41

Predstavnistvo otvara italijanski bugazi,nego koliko se sjecam nisu u pitanju putnicki brodovi,vec teretni,barska je za sada orijentisana na putnicki prevoz.

Sem toga ljeti iz Kotora postoji Adriatikina putnicka linija za Ankonu,i do sada nije uspijela nista znacajno da preuzme posao,cak i prije par godina ta ista linija je postojala iz Bara ali se povukla,zbog nerentabilnosti ili nekonkurentnosti "barskim svecima".
bar-shares is offline   Reply With Quote
Old 12.01.2007., 09:40   #9
Fluid
Registrirani korisnik

Član od: 27.03.2006.
Poruka: 203

Borisse, kao poznavatelja PUTE - što se događa s tom dionicom? Vratila se na razinu 4 mjeseca/2006 uz pad od oko 40%!

S obzirom da si je spominjao kao stabilnu i perspektivnu, jeli se nešto promijenilo ili je sada više nego dobra prilika za dokup?
Fluid is offline   Reply With Quote
Old 12.01.2007., 10:06   #10
boriss_com
Registrirani korisnik

boriss_com's Avatar

PUTE je odlicna dionica, sa dobrom perspektivom, ide u privatizaciju, moj target je iznad 6 E.
Da, pala je... ali na dnevne promete od 1-2 hiljade E.
Perspektiva je po meni odlicna, kao sto je i odlicna prilika za dokup.

Sve sto sam napisao o ovoj dionici, u predhodnim postovima - stoji.
Odgovor

Opcije na temi

Pravila