Moj Novac -> Financijski portal
MyBusinessCard - Poslovni portal

Aktivne teme Svi forumi Registracija

Povratak   Moj Novac -> Forumi > Opći forumi > Caffe

Odgovor

Opcije na temi
Old 05.12.2005., 00:11   #241
player
Registrirani korisnik

Član od: 16.09.2004.
Poruka: 522
Default Odgovor na: Dobri restorani

moje isprike onda. nisam pregledao sve postove od pocetka.

pozdrav,

player
player is offline   Reply With Quote
Old 05.12.2005., 01:15   #242
presvetli
Mojderator

presvetli's Avatar

Član od: 21.09.2002.
Prebivalište: Gruntovec
Poruka: 4.147

Ma ne, neka si.
Old 24.09.2006., 22:37   #243
cayman006
Registrirani korisnik

Član od: 06.06.2006.
Prebivalište: zagreb
Poruka: 3.093

dugo se nije pisalo na ovoj temi pa da se malo osvrnem na moj prošlotjedni posjet restoranu "malo selo" pokraj buja. Preporučen od talijanskih i austrijskih eksperata, uvršten u knjigu gastro-istra.
Hrana: odlična, naročito biftek s tartufima
osoblje: KATASTROFA - tako netipično za istarske restorane gdje caruje finoća i ljubaznost, ovdje napirlitani konobarčić (mislim da je muž od vlasnice) ispod oka podcjenjuje domaće goste, a ulizuje se talijanskim, iako su ti domaći potrošili duplo više od talijanskih. To me podsjetilo na ona stara vremena kad čak u nekim istarskim restoranima (Astarea u brtonigli npr.) nisu dopuštali domaćim gostima da sjednu jer je sve bilo "rezervirano" za strance. Ajde da je naš zalizanko umišljen zbog dobre klope (zbilja je fino), ali on se tako ljigavo ulizivao talijanima nižeg srednjeg sloja da je to bilo tužno za gledati. Eto, neka svi vide da konobu "malo selo" treba izbjegavati u širokom luku. Ima i drugdje fine hrane po istri.

A onda u središtu Pule drugi dan sasvim drugi , pozitivni dojam. Restaurant Kantina pokraj tržnice u gradu. Ugodan ambijent, prilično povoljne cijene, nije turistički nego više poslovni restoran, odlična usluga i zanimljiv izbor jela. Inače, to je restaurant i lunge bar, ali vidi se da ga vodi pravi znalac i gurman jer je svaki detalj na mjestu. Dosta je moderno uređen, sa elementima cigle unutra, dok je terasa vrlo simpatična. Ima dosta neobične kombinacije tradicionalnih istarskih jela i zbilja ga samo mogu preporučiti. Nije sad to kao po istarskim selima, ali da radim tamo u blizini, jeo bi svaki dan u njemu. bar dok sve ne probam.

Evo zasad toliko o ovoj zapostavljenoj temi. A otvorilo se puno novih mjesta ali nitko više ne piše ovdje.
cayman006 is offline   Reply With Quote
Old 14.11.2006., 15:30   #244
ljut
mali investitor

ljut's Avatar

Član od: 21.09.2002.
Prebivalište: čardak ni na nebu ni na zemlji
Poruka: 324

Samo naiđoh da pozdravim staru ekipu...
Old 07.12.2006., 19:08   #245
cayman006
Registrirani korisnik

Bio sam nedavno na nekoj večeri u restoranu Laganini na Vrbiku u Zagrebu preko puta zvonca. To je istarski restoran, navodno ga drži neka gospođica iz Pule. ambijent je solidan i ugodan, novogradnja sa elementima istarskih štala (pravih, ne ucrtanih), hrana je bila odlična, naročito preporučujem jela od tjestenine jer kažu tamo da ih sami rade. Izbor vina je isto solidan, sve u svemu ja ga preporučujem. Nije previše skup, nije ni prejeftin, taman sredina, a porcije su velike. neke stvari su bolje čak nego u istri, dok je osoblje presporo, ali se trude.
---
Drugi u kojem sam bio nedugo prvi put je Fort Apache steak house u Strmcu pokraj hoto-naselja. Pravo mjesto za ljubitelje mesine naročito krvave govedine. Biftek, t-bone pa čak i bizonovo meso se tamo nudi i to uvoze iz njemačke gdje se uzgajaju bizoni. Osoblje je solidno, iako prilično hladnokrvno, za piće ne znam što ima jer sam pio coca-colu u skladu s ambijentom (kaubojsko uređenje iznutra i izvana i indijanski nazivi jela + totem ispred lokala). Posebno mi se svidjelo što kuhar peče meso ispred svih, a prije nego ga primi navlači gumene rukavice...konačno da netko misli o higijeni. Cijene - prilično skupo za hrvatse pojmove, ali meni je vrijedilo novca.
cayman006 is offline   Reply With Quote
Old 08.12.2006., 10:34   #246
magix
Registrirani korisnik

magix's Avatar

Član od: 20.02.2006.
Prebivalište: Pula
Poruka: 2.116

Citat:
neke stvari su bolje čak nego u istri,
no, no nećemo se tako igrati. restoran mi se jako sviđa, ali... malo lokalpatriotizma

History never looks like history when you are living through it. It always looks confusing and messy, and it always feels uncomfortable.
magix is offline   Reply With Quote
Old 08.12.2006., 19:13   #247
pochetnik
Korisni ovisnik

pochetnik's Avatar

Član od: 04.06.2006.
Prebivalište: Zabreg
Poruka: 1.029

cayman, sa Fort Apache si imao jako puno sreće, tj pretpostavka je da nisi bio preko vikenda. Ja sam bio par puta, ali uglavnom preko vikenda. Tada im nema dosta osoblja, kuhinja i roštilj ne mogu izbaciti dovoljno za broj stolova, pa sav prostor ne pune ( terasa na gornjem katu - čak ni za puno toplijeg vremena se ne otvara ). Nemaju lift za hranu, pa konobari umiru po stepenicama. No moj Tbone je bio potpuno sirov. Ali ne rare već ko da ga je samo bacio na trenutak na žar. I žilav ko vrag. hranu smo čekali beskonačno, iako smo se unaprijed naručili i rezervirali stol.
A parking - poseban problem. Nešto su pričali da će uredit još jednu parcelu,jer vikendom je to također nemoguća misija, osim ako nećeš u blato ili ak imaš terenca...

Po meni, dobra ideja, ali realizacija još nije do kraja završena. Po meni dobar steakhouse u zg ima budućnost, ipak ljudi vole mesa i krumpira
Old 09.01.2007., 21:08   #248
cayman006
Registrirani korisnik

da čuo sam za fort apache da vikendom jednostavno ima previše ljudi pa ne bude sve kako treba, ali ja sam bio preko tjedna i bilo je odlično. meni je ipak najljepše to što kuhar ima gumene rukavice koje navlači pred tobom na ruke. to danas puno znači...
a neki dan sam bio na večeri u lounge baru "people's" u radničkoj cesti i mogu samo pohvaliti jela. zbilja je maštovit menu. pola je mediteranska kuhinja a pola je tajlandska. probao sam za početak mediteransku jer kao prava seljačina bojim se novih i nepoznatih stvari pa sam išao na sigurno. moja bolje polovica naravno da je probala tajlandsko čudo i kaže da je odlično. ja sam probao malo i bilo je fino a ime jela ne znam izgovoriti, ali osoblje zato zna. Dobro složeno, finog okusa, odlično izgleda i obilne porcije. cijene su prihvatljive. doduše, vino nismo pili, ali cijene su ispod kvalitete. Preporučujem onima koji vole da im jelo bude fino i lijepo.

Još samo da odgovorim našem istarskom lokalpatriotu - jedino što mi je bolje su pljukanci koje proizvode sami (tako barem kažu) dok u istri velik broj restorana pljukance nabavlja kod nekog tipa iz pićana (tamo to proizvode na veliko), a inače se s tobom slažem...
Old 12.01.2007., 11:52   #249
bigmouth
Registrirani korisnik

bigmouth's Avatar

Član od: 15.11.2006.
Poruka: 39

ja sam bio u 'laganiniju' na rucku u nedjelju.
predjelo:
djevojka: maneštra - ukusno i zasitno
ja: fritule punjene sirom - jestivo, malo neslano i masnjikavo - prolazno

glavno jelo:
djevojka: kozlić na teću s palentom - meso, koje je inace bilo ukusno, je plivalo u ulju zajedno s palentom tako da ga je bilo potrebno inzinjerskim metodama odvojiti. Ali bezuspjesno.
ja: fuži uz šugo od divljači. Fuži ukusni i 'al dente', šugo malo rijedak, divljač ok.

Usluga: kako smo sjedili u novouredjenoj prostoriji konobara smo morali cekati i podici se od stola kako bi ga dozvali. Nezainteresiran i neprofesionalan.
Cijelo vriojeme je gazdarica s drustvom sjedila kod sanka u separu - takodjer nezainteresirana za uslugu koje osoblje pruza gostima.

Cijena: s picem cca. 250 kn za dvoje. OK

Bio i ranije u 'laganiniji' i moram zakljuciti da se kvaliteta srozala. I hrane i usluge.
Ili su jednostavno imali 'bad day'.

Ukupna ocjena: 2

Zalosno je da u Zg prakticno nema ozbiljnijeg istarskog restorana ('Kod Pavela' nisam bio mjesecima i ne znam ad li se ista poboljsalo).

BM
Old 12.01.2007., 12:51   #250
Slow
Registrirani korisnik

Slow's Avatar

Član od: 03.08.2005.
Poruka: 1.169

Citat:
bigmouth
glavno jelo:
djevojka: kozlić na teću s palentom - meso, koje je inace bilo ukusno, je plivalo u ulju zajedno s palentom tako da ga je bilo potrebno inzinjerskim metodama odvojiti. Ali bezuspjesno.
Jeo prije mjesec dana i bilo je odlicno. Mozda je stvarno bilo pitanja dana, ali meni je hrana i solidan izbor istarskih vina tamo jedino sto valja. Ovo ostalo stoji, usluga i ugodjaj osrednje pizzerije.

Opcije na temi

Pravila