Moj Novac -> Financijski portal
MyBusinessCard - Poslovni portal

Aktivne teme Svi forumi Registracija

Povratak   Moj Novac -> Forumi > Investiranje > Dionička društva
Registracija Upute Članovi Kalendar Označi forume pročitanim

...
Odgovor

Opcije na temi
Old 20.11.2004., 23:28   #1
Lav
Registrirani korisnik

Član od: 17.07.2004.
Poruka: 11
Default Infosistem d.d. (INFS-R-A)

Dali netko zna nesto više o dionici "Infosistem" vidim da se tu i tam nekaj proda dosta ispod nominale? Kak posluju, dal isplaćuju dividendu, i u čijem su vlasništvu......?

Hvala.
Lav is offline   Reply With Quote
Old 22.11.2004., 10:25   #2
joe
Registrirani korisnik

Član od: 19.11.2004.
Poruka: 350
Default Odgovor na: Infosistem

ja radim u toj firmi i imam nešto sitno dionica, pa ponešto znam... posluju dosta dobro, zadnja dividenda je bila oko 27kn po dionici što je dosta, dosta dobro... Meni se za zadnjih 7-8 godina otkako imam tu dionicu već vratilo oko 2.5 puta uloženog preko dividende. vlasništvo: koliko ja znam većina dionica je u rukama par ljudi (direktora) koji vode firmu, a dosta dionica je podijeljeno zaposlenicima, braniteljima i slično. prodaja preko burze je zanemariva i obično se proda kak ko naleti, slučajno znam za ovu zadnju transakciju: došla bakica i prodala po najboljoj buy punudi...

Inače firma je informatička, prodaja hardware-a i software-a u hr, a i izvan hr. Veliki projekt za Novu Kredinu Banku Maribor koji traje već par godina, a i još će i koji donosi dosta love i koji se temelji na čistoj prodaji pameti itd.
joe is offline   Reply With Quote
Old 06.04.2006., 11:59   #3
geene
Registrirani korisnik

geene's Avatar

Član od: 18.07.2005.
Prebivalište: Penthouse apartment
Poruka: 3.796

Puno je prošlo od kada je napisan post na ovoj temi.Dionica je super nelikvidna,ali opet bilježi kakav takav rast.Nije to rast na nekim velikim volumenima,ali to nije ni za očekivati.Nema baš ponude,a potražnja je relativno slaba.Nešto sam malo isčeprkao o njoj.

Vrsta vlasništva: Dioničko društvo
Datum osnivanja: 11.03.1991
Matični broj: 3212670
Broj djelatnika: 120
Temeljni kapital: 21.422.800 kn
Nom. vrijednost dionice: 400 kn
Broj dioničara: 276

Od svog samog osnivanja Infosistem uspješno surađuje sa Unisysom, a dugi niz godina uspješan poslovni odnos ima i sa Hewlett-Packardom i Ciscom. Osim navedenih partnerskih odnosa, Infosistem se može pohvaliti i sa uspješnom poslovnom suradnjom sa najvećim svjetskim softverskim proizvođačima kao što su Microsoft, Oracle, Computer Associates, eiStream, ReadSoft itd.

Upravo zbog svog profesionalnog pristupa i iskustva, Infosistem je postao prvi i jedini izbor mnogih poslovnih subjekata ne samo na hrvatskom tržištu, nego i na tržištu cijele regije. Infosistemova lista korisnika sadrži imena poslovnih subjekata iz različitih djelatnosti kao što su vladine institucije, trgovačka i financijska poduzeća, proizvodna poduzeća te srednja i manja poduzeća različitih profila.

Osim informatičkih proizvoda i rješenja poznatih svjetskih partnera, Infosistem nudi svoje vlastite proizvode i rješenja. Osim poslovne aplikacije PosIS koja služi za praćenje i upravljanje temeljnim funkcijama poslovanja, Infosistem je izradio rješenje za socijalnu skrb u gradu Osijeku i rješenje ONTIS koje u kombinaciji sa PosIS-om zadovoljava potrebe bilo kojeg komunalnog društva

Koristeći znanja stečena tijekom suradnje sa svojim partnerima na području financijskih institucija, Infosistem je implementirao prvi Integralni bankarski sustav u Hrvatskoj. Sustav se zasniva na rješenju FBA Urbis Infosistemovog partnera Unisys koje pokriva središnje bankarsko poslovanje i PosPO rješenja koje pokriva poslovanje poslovnica.

U strukturi prihoda Infosistema prevladavaju prihodi od prodaje softvera, ali značajan dio čine i prihodi od podrške i konzaltinga. Cilj je Infosistema da u budućnosti prihodi od podrške i konzaltinga zauzimaju značajniji dio cjelokupnog prihoda poduzeća.
Rješenja koja danas Infosistem nudi oslanjaju se na provjerene tehnologije s otvorenošću prema novim, inventivnim tehnologijama. Dakle, baziraju se na pouzdanim, skalabilnim te lako upravljivim platformama (poput Microsoft 2003 serverske platforme, HP UX i sl.), najkvalitetnijim mrežnim tehnologijama, oplemenjujući ih kvalitetnim poslovnim aplikacijama te servisima i kompletnim rješenjima.

Ima li netko tko raspolaže konkretnijim podacima?Šta mislite ima li prosperiteta u ovoj firmi?
A man cannot serve two masters," and the tape is a tyrant. He cannot study this art from the far end of a telephone wire. He should spend twenty-seven hours a week or more at a ticker, and many more hours away from it studying his mistakes and finding the "why" of his losses.
geene is offline   Reply With Quote
Old 06.04.2006., 12:01   #4
geene
Registrirani korisnik

geene's Avatar

Vlasnici prvih 10 računa na kojima je ubilježena najveća količina vrijednosnog papira INFS-R-A
Stanje na dan: 31.03.2006

Naziv vlasnika računa Mjesto
GLASENHARDT MLADEN ZAGREB, HRVATSKA
CIGROVSKI ANTUN ZAGREB, HRVATSKA
PATEKAR SREĆKO ZAGREB, HRVATSKA
PATEKAR MARIJA-ZDENKA ZAGREB, HRVATSKA
CIGROVSKI JASNA ZAGREB, HRVATSKA
JELIČIĆ-PURKO MIROSLAV SOLIN, HRVATSKA
ANTONIĆ DALIBOR ZAGREB, HRVATSKA
INFOSISTEM D.D. ZAGREB, HRVATSKA
HULAK KRUNOSLAV ZAGREB, HRVATSKA
PIRŠL BRANKO ZAGREB, HRVATSKA
A man cannot serve two masters," and the tape is a tyrant. He cannot study this art from the far end of a telephone wire. He should spend twenty-seven hours a week or more at a ticker, and many more hours away from it studying his mistakes and finding the "why" of his losses.
Old 06.04.2006., 13:29   #5
joe
Registrirani korisnik

Prethodni post je vjerojatno prepisan sa njihove internet stranice. Stvarnost je nažalost manje sjajna.
Zadnjih godina firma ima popriličnih problema. Gubi neke ključne klijente nemarom vodstva (FINA, CO, ...). Kvalitetni ljudi odlaze iz firme nezadovoljni lošim vođenjem firme. Na neka mjesta u vrhu postavljeni su ljudi koji nemaju ništa iza sebe (osim rodbinskih veza). Plaće kasne, posebno onaj dio koji se isplaćuje na cr.. Trenutno najbolji dio prihoda donosi bankarski sektor (projekt Mariborske NKMB banke, ali trajanje tog projekta ne može se protezati u nedogled, a novi projekti se ne naziru. Klima besperspektivnosti u firmi i potezi vodećih ljudi su takvi da će i dalje kvalitetni ljudi odlaziti - a u ovakvom tipu firme sve se temelji na kvalitetnim ljudima.
Znajući sve ovo poprilično me začudilo da to netko kupuje po 350-400kn.
Old 06.04.2006., 16:21   #6
geene
Registrirani korisnik

geene's Avatar

Zar je takva koma?Posluju li sa dobitkom ili ne?Ako posluju da li isplačuju dividendu?
Old 06.04.2006., 16:30   #7
beholder
Registrirani korisnik

Član od: 05.04.2006.
Poruka: 94

ja imam 200 dionica Infosistema (mama kupila) kak se to može baciti na tržište?
beholder is offline   Reply With Quote
Old 06.04.2006., 16:37   #8
joe
Registrirani korisnik

Prošle godine mislim da su bili na rubu između gubitka i dobiti (ne sjećam se brojki) ali isplatili su dividendu iz dobiti od prethodnih godina.
Old 06.04.2006., 16:45   #9
geene
Registrirani korisnik

geene's Avatar

Imaš li izvještaj pri ruci,pa da bacim malo oko na brojke?Zanima me da li je prvenstveno u igri izvlačenje love,pa onda mili moji kud će koji ili se jednostavno ne mogu nositi s konkurencijom?Koliko me sjećanje služi u nekim člancima sam čitao da ima perspektive u narednim godinama.Radiš li još uvijek tamo?
Old 06.04.2006., 16:53   #10
joe
Registrirani korisnik

Ne više, ali znam dosta ljudi koji tamo rade...
Odgovor

Opcije na temi

Pravila