Moj Novac -> Financijski portal

Moj Novac - Naslovnica Moj Novac - Vijesti Moj Novac - Imenik Moj Novac - Forumi Moj Novac - Chat

Povratak   Moj Novac -> Forumi > Gospodarstvo :: Poduzetništvo > Gospodarstvo

Odgovor

Opcije na temi
Old 18.06.2020., 17:47   #171
cayman006
Registrirani korisnik

Član od: 06.06.2006.
Prebivalište: zagreb
Poruka: 4.740
Default Odgovor na: Globalni gospodarski odnosi

Pa zaključci su jasni. Pad hrvatskog BDPa bit će između 7 i 9%. Švicarska nije mjerodavna jer oni proizvode i izvoze luksuzne proizvode a urari i talionice zlata su bili zatvoreni 3 mjeseca
Old 31.07.2020., 08:59   #172
Jumbo
Registrirani korisnik

Jumbo's Avatar

Član od: 23.09.2002.
Poruka: 7.205

https://www.dw.com/hr/manje-razvijen...iza/a-54158416

Tu se raspravlja koliki će biti budući rast gospodarstava......

Treba znati da se rat ne može dobiti bez vojske i da rast gospodarstva se ne može dogoditi bez novih radnika.

Amerika i Europa već dugo žive od imigracije, jer same imaju pad novorođenih.
Treba znati da zadnjih godina svi kontinenti, osim Afrike, imaju fertiliti rate ispod nivoa održivosti broja populacije (trebao bi biti 2,2-2,3), a kako Afrikanci, zbog svog podneblja, navika, tradicije baš i nisu neka radna snaga, koja može pokretati Svijet, imamo situaciju da će 1. put u povijesti nedostajati radne snage za budući rast gospodarstva.

U zemljama u razvoju, još možemo očekivati povećanje efikasnosti i s tim rast gospodarstva, ali se treba pripremiti da razvijene države su dosegnule svoj maximum.
Ipak, nije sve tako crno, jer rast gospodarstva, u situaciji gdje se smanjuje broj aktivnih potrošača i nije potreban. Benefiti rasta bi se ionako sljevali samo u bogataške džepove.

Volio bi kad bi našao nekog zainteresiranog sugovornika, da o ovome razglabamo, jer tu temu još očigledno ne zanima ni jednog ekonomista u Svijetu.....ja bar ništa nisam našao o tome.
Jumbo is offline   Reply With Quote
Old 31.07.2020., 09:11   #173
geene
Registrirani korisnik

geene's Avatar

Član od: 18.07.2005.
Prebivalište: Penthouse apartment
Poruka: 5.384

Evo, ja volim i pratim geostrategiju. I kad će biti više vremena za pisanje onda se mogu raspisati.
A man cannot serve two masters," and the tape is a tyrant. He cannot study this art from the far end of a telephone wire. He should spend twenty-seven hours a week or more at a ticker, and many more hours away from it studying his mistakes and finding the "why" of his losses.
geene is offline   Reply With Quote
Old 31.07.2020., 11:06   #174
Hrx84
Registrirani korisnik

Hrx84's Avatar

Član od: 19.02.2008.
Poruka: 440

Citat:
Jumbo View Post
https://www.dw.com/hr/manje-razvijen...iza/a-54158416

U zemljama u razvoju, još možemo očekivati povećanje efikasnosti i s tim rast gospodarstva, ali se treba pripremiti da razvijene države su dosegnule svoj maximum.
Ovo sam mislio prije deset godina.
Pokazalo se da su zemlje "u razvoju" zapravo zemlje "u propadanju". Gdje privid razvoja imamo samo ako imamo poskupljenje commodity-a. Čim im nafta, plin, šećer, soja ili željezo počnu padati...u kombinaciji s korupcijom, neredom i komunjarama ili diktaturom na vlasti...ne bude dobro.
U međuvremenu USA koja je trebala "propasti" otišla je daleko naprijed.
Hrx84 is offline   Reply With Quote
Odgovor

Opcije na temi

Pravila