Moj Novac -> Financijski portal

Moj Novac - Naslovnica Moj Novac - Vijesti Moj Novac - Imenik Moj Novac - Forumi Moj Novac - Chat

Povratak   Moj Novac -> Forumi > Investiranje > Regija > Srbija
Upute Članovi Kalendar Označi forume pročitanim

Oglas
Odgovor

Opcije na temi
Old 30.05.2008., 13:24   #1
Mario_2006
Registrirani korisnik

Član od: 17.08.2006.
Poruka: 452
Default Koga ovlastiti za skupstinu akcionara

Hrvatski investitori za zastupanje na skupstinama akcionara ovlastenja daju kastodijima sto je greska jer kastodijima je jedino bitno uzeti vlastitu proviziju, za dividendu ili slicne stvari nece se boriti na skupstinam akcionara.

Hrvatski i ostali investitori skriveni iza kastodija prave sebe medvedju uslugu jer za pravljenje zajednicke price na pojedinim dionicama tesko je doci do istih , jer u kastodijima nece dati informacije . Sa fizickim licima je lakse jer se moze doci do adrese.

Ima li neko predloge kako stupiti u kontakt sa investitorima koji se kriju iza kastodija.
Mario_2006 is offline   Reply With Quote
Old 30.05.2008., 14:23   #2
Mario_2006
Registrirani korisnik

Član od: 17.08.2006.
Poruka: 452
Default Odgovor na: Koga ovlastiti za skupstinu akcionara

Evo primjer Beogradmontaze: Hypo kastodi je dobio ovlastenje od investitora preko 2000 akcija. Iz Hypo kastodija nisu zainteresovani niti se pojaviti na skupstini.

Trebamo glasati za dobru dividendu ,razlika je 700-800 din. od onoga sto predlaze menadjment , trebamo pokrenuti iostala pitanja koja su u interesu akcionar.

Iz hypo kastodija sam dobio odgovor da oni rade samo po uputama akcionara.

Oni koji imaju akciju a isti je princip i za ostale vlasnike dionica molim odgovor da li vam je interes da bude isplscena manja dividenda itd.....

Koliko vam hypo i voba uzimaju za provizije ???? Sve mozete zavrsiti za jedan dan da otvorite racun na svoje ime na taj nacin cete omoguciti komunikaciju u smislu zajednickih interesa. Javite se na PM kome je potrebna pomoc oko otvaranja racuna ,zaobidjite te kastodi ,mislim da ne zastupaju vas interes.
Mario_2006 is offline   Reply With Quote
Old 13.11.2008., 09:30   #3
Ludi konj
Registrirani korisnik

Član od: 18.04.2008.
Poruka: 16
Default Odgovor na: Koga ovlastiti za skupstinu akcionara

Nije losa ideja obzirom da ima malih ulagaca u Srbiji!!!
Na manjim pricama bi se moglo udruziti na skupstinama i igrati vazniju ulogu u odlucivanju!!!Ima hypo kastodi na vise mjesta u top 5!!!Osobno trugujem preko kbc securties te godisnje odem do Beograda 10ak puta!!! Spreman sam na suradnju za udruzivanje glasova na manjim pricama da osobno budem na nekoj skupstini ili da dam ovlascenje nekom drugom!!!
Hypo kastodi ne radi nista nego bere bogovske provizije!!!
Ludi konj is offline   Reply With Quote
Odgovor

Opcije na temi

Pravila