Moj Novac -> Financijski portal

Moj Novac - Naslovnica Moj Novac - Vijesti Moj Novac - Imenik Moj Novac - Forumi Moj Novac - Chat

Povratak   Moj Novac -> Forumi > Investiranje > Regija > Srbija
Upute Članovi Kalendar Označi forume pročitanim

Oglas
Odgovor

Opcije na temi
Old 03.12.2015., 16:20   #1971
lovac
Registrirani korisnik

Član od: 06.05.2003.
Poruka: 2.541
Default Odgovor na: Srbija

Cini se da ce biti dividende, za AIKPB bi trebala biti 36% na sadasnju cijenu. Easy money.

http://www.belex.rs/data/2015/12/00096938.pdf

http://www.belex.rs/data/2015/08/00095969.pdf
“In my whole life, I have known no wise people (over a broad subject matter area) who didn't read all the time -- none, zero. You'd be amazed at how much Warren reads--and at how much I read. My children laugh at me. They think I'm a book with a couple of legs sticking out.”
― Charles T. Munger
lovac is offline   Reply With Quote
Old 29.12.2015., 13:37   #1972
mixcar
Registrirani korisnik

Član od: 29.12.2015.
Poruka: 1

Zaista interesantne informacije ovde, drago mi je da sam postao clan. Posto su kamate na orocenja takve kakve jesu, i ne vidi se kada ce da dodju bolji dani, preostaju samo pametne investicije
Old 09.02.2016., 17:00   #1973
lovac
Registrirani korisnik

Citat:
lovac View Post
Cini se da ce biti dividende, za AIKPB bi trebala biti 36% na sadasnju cijenu. Easy money.

http://www.belex.rs/data/2015/12/00096938.pdf

http://www.belex.rs/data/2015/08/00095969.pdf
Dividenda je bila znatna, oko 20%, ovisi koja emisija dionica. Kada Kostic napravi prinudi otkup povlacim novac. Svjetska kriza je tu.
“In my whole life, I have known no wise people (over a broad subject matter area) who didn't read all the time -- none, zero. You'd be amazed at how much Warren reads--and at how much I read. My children laugh at me. They think I'm a book with a couple of legs sticking out.”
― Charles T. Munger
Old 24.02.2017., 08:49   #1974
analiza
Registrirani korisnik

Član od: 13.02.2006.
Poruka: 7.156

Sad recite tko je tu lud. Cijene kao da se radi o zemlji udaljenoj 10.000 km od Hrvatske (iako fizička udaljenost nije bitna, svejedno ovo je suludo).

c) Naknade za trgovanje u Srbiji

Brokerska naknada - 1% - ok

Minimalni iznos transfera novčanih sredstava iznosi 15.000,00 kuna. - ok

Provizija investicijskog društva za Republiku Srbiju uključuje trošak mjesta trgovanja, centralnog depozitorija, inozemnog investicijskog društva i banke skrbnika. Svi iznosi izraženi u RSD preračunavaju se u HRK na dan izvršenja transakcije
(srednji tečaj NBS po kojem je izvršena konverzija RSD u EUR i srednji tečaj HNB po kojem je izvršena konverziju EUR u HRK).

Naknada za prijenos novčanih sredstava u Republiku Srbiju – uključuje proviziju domaće banke u iznosu od 0,12% (min 100 - max 500 kn). *Naknade se obračunavaju i dijele proporcionalno broju istovremenih zahtjeva za prijenosom novca. - no comment

Naknada za prijenos novčanih sredstava iz Republike Srbije u Republiku Hrvatsku – uključuje proviziju strane banke u iznosu od 0,15% (min 1.000,00 – max 20.000,00 rsd-a) po transferu, proviziju korespondentnih banaka sukladno stvarnim troškovima i cjeniku strane banke, te proviziju domaće banke u iznosu od 0,12% (min 100 - max 500 kn). Svi iznosi izraženi u RSD i EUR preračunavaju se u HRK na dan konverzije (srednji tečaj NBS po kojem je izvršena konverzija RSD u EUR i srednji tečaj HNB po kojem
je izvršena konverziju EUR u HRK). *Naknade se obračunavaju i dijele s obzirom na broj istovremenih zahtjeva za prijenosom novca. - no comment

Naknada poreznog punomoćnika u Republici Srbiji – uključuje proviziju ovlaštenog poreznog punomoćnika u iznosu od 50 EUR u kunskoj protuvrijednosti uvećanoj za PDV po jednoj vrsti vrijednosnih papira po nalozima prodaje u danu. - no comment

Ostale naknade uključuju – naknadu za isplatu dividende preko CRHOV u iznosu od 0,23%, naknadu za prihvat ponude za preuzimanje koja je jednaka proviziji investicijskog društva za trgovanje vrijednosnim papirima, naknadu kod prinudne prodaje (pravo na otkup dionica od strane izdavatelja) koja je jednaka proviziji investicijskog društva za trgovanje vrijednosnim papirima, naknadu za zastupanje na skupštinama te naknadu za dokapitalizacije prema cjeniku inozemnog investicijskog društva i/ili skrbničke
banke. - no comment

Ukupno gledajući: uložiš 15.000 kn + trošak konverzije valute iz HRK u EUR pa u RSD + 100 kn (domaća banka) + 67 kn (provizija strane banke) + 100 kn (provizija domaće banke) + 50 EUR = 750 + 100 + 67 +100 +350 =1370 kn (zaokruženo)

10% provizija kod jedne kupovine/prodaje je bolesno.

"i krivi vlak ponekad može odvesti do prave stanice"

http://www.mojnovac.net/forumi/showt...962#post464962
analiza is offline   Reply With Quote
Old 24.02.2017., 10:48   #1975
lovac
Registrirani korisnik

Da je barem samo to. Sta se tamo izvodi to nema ni u hrvatskoj. Vec 5 godina, svake godine najvaljuju prodaju KMBN krajem tekuce ili pocetkom sljedece godine. Dividende godinama nema ni za povlastene dionice iako je odbor svake godine odlucio po kojoj ce cijeni isplatiti. A to je velika banka, unutra je EBRD i vlada srbije.
Prosle godine je Kostic pokrao AIKB dionicare.
― Charles T. Munger
Old 03.03.2017., 08:25   #1976
cayman006
Registrirani korisnik

Član od: 06.06.2006.
Prebivalište: zagreb
Poruka: 4.365

Što je sa tim aerodromom? Provizije su visoke, ali opet se isplati ako ne trgujes previše. Kupi, čekaj, prodaj
Old 24.03.2017., 10:22   #1977
lovac
Registrirani korisnik

Meni je ostala KMBNPB, cekam godinama pa nista. Nadam se da bude nesta prije svjetske krize. Ultra je jeftina, ali sta to vrijedi kad imas posla sa lopovima. Ako isplate zaostalu dividendu porasti ce valjda za duplo ili vise, tako se desilo sa ALFA i TGAS.
― Charles T. Munger
Odgovor

Opcije na temi

Pravila