Moj Novac -> Financijski portal

Moj Novac - Naslovnica Moj Novac - Vijesti Moj Novac - Imenik Moj Novac - Forumi Moj Novac - Chat

Povratak   Moj Novac -> Forumi > Investiranje > Regija > Srbija
Upute Članovi Kalendar Označi forume pročitanim

Oglas
Odgovor

Opcije na temi
Old 07.10.2010., 16:40   #1
Momir
Registrirani korisnik

Član od: 13.04.2010.
Poruka: 27
Default Fidelinka

Tužilastvu za organizovani kriminal
Ustanička ulica 29
11000 Beograd

Krivična prijava

Protiv Upravnog odbora i zamenika generalnog direktora za komercijalne poslove i većinskog vlasnika Kompanije Fidelinka a.d. iz Subotice, Čantavirski put bb .

Lica koja su u naznačenom periodu bila članovi upravnog odbora: Siniša Bogićević, Žanko Čado, Đorđe Matić, Boško Palkovljević i Petar Sekulić, Predrag Vučetić, zamenik generalnog direktora za komercijalne poslove, Večinski vlasnik: firma Mineco iz Švajcarske, suvlasnik - Dimitrije Aksentijević.

Postoji osnovana sumnja da su gore navedena okrivljena lica svojim radnjama i aktivnostima u poslednjie 3 godine, namerno i svesno doveli pomenutu kompaniju do stečaja i time ugrozili imovinu veće vrednosti, ugrožavajući pre svega prava i imovinu akcionara, a čime su se stekli uslovi za krivično gonjenje navedenih okrivljenih lica za krivična dela na osnovu Krivičnog Zakonika Republike Srbije i to na osnovu člana 234. (nesavestan rad u privrednom poslovanju), 235. (prouzrokovanje stečaja), 236. (prouzrokovanje lažnog stečaja), 237. (oštečenje poverioca), 238. (zloupotreba ovalaščenja u privredi), kao i krivično gonjenje pravnog lica po Zakonu o odgovornosti pravnih lica.

Predlog: Da javni tužilac za organizovani kriminal razmotri ovu krivičnu prijavu i njene navode, prikupi preko nadležnih organa dodatne informacije i obaveštenja, a potom podigne optužnicu u krivičnom postupku protiv navedenih lica i firmi. Pomenuta lica pozvati preko firme.

Podnosilac prijave oštećeni mali akcionar

ime, prezime:

Adresa:

Matični broj:

Potpis:

Mali akcionari listom podnose krivicne prijave protiv vecinskog vlasnika Mineco *vlasnik Dimitrije Miki Aksentijevic( i UO Fidelinke!!

Detaljnije na: www.aikb.net
Momir is offline   Reply With Quote
Odgovor

Opcije na temi

Pravila