Moj Novac -> Financijski portal

Aktivne teme Svi forumi Registracija

Povratak   Moj Novac -> Forumi > Investiranje > Dionička društva
Upute Članovi Kalendar Označi forume pročitanim

...
Odgovor

Opcije na temi
Old 22.09.2016., 23:57   #951
go
Registrirani korisnik

go's Avatar

Član od: 22.08.2003.
Poruka: 786
Default Odgovor na: Viro tvornica šećera d.d. - VIRO-R-A

Jel' to i ovdje kreće vlakić?
go is offline   Reply With Quote
Old 28.02.2018., 14:04   #952
goranbj
(_!_)

goranbj's Avatar

Član od: 19.04.2006.
Poruka: 1.818

Viro grupa prošlu godinu završila s gubitkom od 79,4 milijuna kuna

Autor/izvor: SEEbiz
Datum objave: 28.02.2018. - 12:48:23
ZAGREB - Gubitak Viro grupe u 2017. godini iznosio je 79,4 milijuna kuna, za razliku od godine ranije kada je ostvarila dobit od 57,5 milijuna kuna, pokazuju podaci iz financijskog izvješća te tvrtke.

Viro tvornica šećera i društva uključena u konsolidaciju (Sladorana Županja, Slavonija Županja, Viro-kooperacija i Viro BiH) u 2017. su ostvarili ukupne konsolidirane prihode od 1,07 milijardi kuna, što je za 9,5 posto manje nego u 2016. godini.

Prihodi od prodaje su iznosili 1,02 milijarde kuna i pali su 12,3 posto, dok su financijski prihodi povećani za 194 posto, na 39 milijuna kuna.

Ukupni konsolidirani rashodi grupe iznosili su 1,15 milijardi kuna i veći su za 2,1 posto nego u 2016. Troškovi osoblja su povećani za 10 posto, na 57,3 milijuna kuna, dok su troškovi amortizacije smanjeni za 4,6 posto, na 55,6 milijuna kuna, navodi se u izvješću.

Viro tvornica šećera s gubitkom od 57,3 milijuna kuna

Matična kompanija, Viro tvornica šećera je u 2017. zabilježila gubitak od 57,3 milijuna kuna, za razliku od godine ranije kada je ostvarena dobit od 37,2 milijuna kuna.

Ukupni su prihodi tvrtke iznosili 898,4 milijuna kuna i povećani su 26 posto, a rasli su i ukupni rashodi, za 41 posto, na 955,7 milijuna kuna.

Prihodi od prodaje u prošloj godini su iznosili 847,56 milijuna kuna i povećani su 22 posto.

U izvješću se navodi i kako je lani realizacija gotovih proizvoda (šećera) prema godini ranije povećana za 54 posto, na 207,49 milijuna kilograma, s tim da je realizacija na domaćem tržištu povećana za 85 posto, a izvoz za 34 posto

http://zse.hr/UserDocsImages/financ/...otREV-K-HR.pdf
Old 13.03.2018., 19:33   #953
Ilegalac
Registrirani korisnik

Član od: 07.12.2005.
Poruka: 856

Čini se da domaće šećerane čeka jako teška godina, ako je istina da je šećerna repa skuplja od šećera? Nije ni čudo da je Viro radio s negativnom EBITDA-om i katastrofalno lošim posljednjem kvartalom u 2017. godini. Doista je od jeseni ukidanjem EU kvota nastao opći armagedon na trzistu slatkog praha.

http://www.seebiz.eu/tesku-situaciju...-eu/ar-172366/

Ja osobno ne očekujem da će se ponuda i potražnja za šećerom brzo uravnotežiti. Pa mjesto da svi smanjuju proizvodnju, oni je povećavaju. Čuvaju se i nastoje održati tržišni udjeli i pozicija naustrb profitabilnosti. Takva me situacija pomalo podsjeća na desetljetnu agoniju hard commoditya i bulk brodara, al nadam se da sam u krivu.

Opcije na temi

Pravila