Moj Novac -> Financijski portal

Moj Novac - Naslovnica Moj Novac - Vijesti Moj Novac - Imenik Moj Novac - Forumi Moj Novac - Chat

Povratak   Moj Novac -> Forumi > Gospodarstvo :: Poduzetništvo > Gospodarstvo

Odgovor

Opcije na temi
Old 16.01.2014., 16:55   #941
uskok
sin sluge

uskok's Avatar

Član od: 27.10.2003.
Prebivalište: Tu i tam.
Poruka: 6.165
Default Odgovor na: Perspektive hrvatskog gospodarstva

Citat:
franciska View Post
Hvala, Uskoče
U Singapuru nezaposlenost je svega 1.8%. Bojim se da u toj azijskoj Švicarskoj trebaju uglavnom kućne pomoćnice i vrtlare. Stan je teško naći i 180 kvadrata, koji ima momentalno tržišnu vrijednost od 4,8 miljuna dolara, ako ga unajmiš plaćala bi 9800 dolara mjesečno.
Old 16.01.2014., 17:01   #942
uskok
sin sluge

uskok's Avatar

Citat:
Grunf View Post
Da ne spominjemo razlike koje postoje u par metara:
http://heckeranddecker.files.wordpre...o-slum-cmp.jpg
Divno, kupaš se u bazenu na balkonu svog luksuznog stana i uživaš u pogledu na mravinjak slama.
Old 16.01.2014., 17:30   #943
franciska
Registrirani korisnik

franciska's Avatar

Član od: 14.03.2004.
Poruka: 9.749

Meni to nije jasno kako je bilokoja država dopuštala nastanak slamova.
Ili oni ljudi koji u Kini žive u kavezima.
Old 16.01.2014., 20:59   #944
uskok
sin sluge

uskok's Avatar

Citat:
pluton View Post
Ma nisu toliko place i beneficije bitne - lose upravljanje donosi mnogostruko vece (in)direktne stete. Ako nisu sposobni obavljati svoj posao onda nije pitanje da li im je placa 5.000 ili 500.000 kuna, nego uopce ne bi trebali biti tamo.
No kako je sve vidljivije da je njima jedino prezivjet do slijedecih izbora i (opet dobro placenih) oporbenih fotelja, izgleda da su i samo toga svjesni. A nekako se cini i da (nova-stara) oporba suti - nije ni njima do vrucih krumpira.

Po meni je ionako pitanje vremena kad cemo doci do zida, a onda ce jedina opcija biti tehnicka vlada + MMF. Sto isto nije sreca, ali trenutno ne vidim druge realne opcije.
Plaće i beneficije političara samo su kap u moru neuspjeha. O njima raspravljati umjesto o načinu da se učine strukturne promjene koje bi omogućile održivi ekonomski razvoj je kao briga bolesnog čovjeka za njegovu alergiju na kikiriki dok u isto vrijeme ima terminalni karcinom.

To su sve distrakcije koje odvraćaju mase da se brinu za ozbiljne probleme. Evo u Calgaryju u današnjim novinama pod bombastičnim naslovom "Kako se troši vaš novac" raspravlja se na dugo i široko o beneficijama parlamentaraca koje nisu opravdane. Zamislite, oni za svaku godinu službe dobivaju tri mjesečne plaće otpremnine kada više ne budu radili za državu.

Imbecilna definicija "vaš novac" koja se habitualno pojavljuje u novinam već mi ide na živce. Kako može netko zvati novac nad kojim nema kontrolu njegovim? Da je ukraden, još bi se moglo nadati da će se kad-tad povratiti ali kad je silom zakona uzet to nepovratno nije više njegov, nego državni novac.
Old 19.01.2014., 10:44   #945
lucius
Registrirani korisnik

Član od: 06.01.2008.
Poruka: 1.699

Da bi reč rekel, a kamoli suzu pustio.

Citat:
Ako im proračun doista pojede svu dobit, već prezadužene tvrtke za investiranje će se morati zadužiti, čime bezidejna Vlada na najizravniji način podriva vlastitu investicijsku politiku.
http://liderpress.hr/biznis-i-politi...nih-poduzeca-/
lucius is offline   Reply With Quote
Old 19.01.2014., 18:24   #946
uskok
sin sluge

uskok's Avatar

Zbilja ne mogu razumjeti političare na vlasti. Pa najlakše je balansirati proračun smanjenjem troškova. To znam iz vlastitog iskustva. Od vremena kada sam dobio otkaz u naftnoj firmi za koju sam radio pa do vremena dok sam uspio podići vlastiti biznis kao konzultant prošle su tri sušne godine i život je bio kruh i voda a onda je polako krenulo.

Zašto to ne rade političari na vlasti?
Old 19.01.2014., 19:34   #947
Cicija
samoisključen

Cicija's Avatar

Član od: 05.08.2006.
Poruka: 1.394

@uskok
Tim više što bi njima svejedno tekli med i mlijeko dok bi raja bila na kruhu i vodi.
Mogući odgovori na tvoje pitanje (zaokruži točan odgovor):
a) nemaju pojma kako ostvariti napredak
b) znaju ali se boje gubitka izbora
c) živo im se je.e
Old 19.01.2014., 23:50   #948
urta
Because the night

urta's Avatar

Član od: 16.04.2004.
Prebivalište: Krasna zemlja
Poruka: 2.743

d) Sve gore navedeno...
Old 20.01.2014., 14:53   #949
franciska
Registrirani korisnik

franciska's Avatar

Član od: 14.03.2004.
Poruka: 9.749

a) c)
Old 20.01.2014., 20:04   #950
adacta
rich one

adacta's Avatar

Član od: 17.07.2004.
Prebivalište: www
Poruka: 1.093

Političari nebi smjeli dobivati ni lipu, ni auto , ni mobitel, ni poklone, ukratko BAŠ NIŠTA.

Sve bi im to trebale financirati stranke.

Prije dolaska na vlast u programima bi trebali biti navedeni ciljevi koji se namjeravaju postići i jasna mjerila i rokovi za postizanje tih ciljeva.

Ukoliko se ciljevi premaše, stranka može biti financijski nagrađena ( a i ne mora za vrijeme krize).

Ukoliko se ciljevi ne ostvare, razliku namiruje stranka.

Glupo i naivno zar ne ?

Vjerojatno bolujem od paranoidne šizofrenije i trebalo bi me liječiti kao što liječe i Marka

http://www.dnevno.hr/vijesti/hrvatsk...dinu-dana.html

Opcije na temi

Pravila