Moj Novac -> Financijski portal

Aktivne teme Svi forumi Registracija

Povratak   Moj Novac -> Forumi > Investiranje > Regija > Makedonija

Odgovor

Opcije na temi
Old 02.05.2018., 19:20   #1411
cayman006
Registrirani korisnik

Član od: 06.06.2006.
Prebivalište: zagreb
Poruka: 4.367
Default Odgovor na: PPIV

Citat:
matematic View Post
Sve stoji lakse je cekati uz div.y od 5% a prostor za rast dividende je jos uvijek znacajan iako nisam najsigurniji u dinamiku rasta. Zapravo se dogadja neminovno market je premali i nerazvijen za smislene vece investicije u bransi, znacajni izvoz nije po meni realan kao ni akvizicija u inozemstvu a cash se nastavlja slijevati. Izlete van branse ne ocekujem.

Ne slazem se.
ne moraš se slagati, ali je tako.
Old 14.05.2018., 14:30   #1412
Ilegalac
Registrirani korisnik

Član od: 07.12.2005.
Poruka: 866

Citat:
matematic View Post
Sve stoji lakse je cekati uz div.y od 5% a prostor za rast dividende je jos uvijek znacajan iako nisam najsigurniji u dinamiku rasta. Zapravo se dogadja neminovno market je premali i nerazvijen za smislene vece investicije u bransi, znacajni izvoz nije po meni realan kao ni akvizicija u inozemstvu a cash se nastavlja slijevati. Izlete van branse ne ocekujem.

Ne slazem se.
Izgleda da je gosn. Ćiro ipak odlučio još malo pojačati dividendu, već ove godine.

Predlaže naime povećanje ukupnog iznosa za isplatu dividende na 124.014.783, a prvi je prijedlog bio: 92.251.112 što predstavlja nemali rast od 34,4%. Eto.

http://prilepskapivarnica.com.mk/?page_id=536

Pogledati točke 6. i 6.11. i uvod u prilogu:

Citat:
Известување за доставени предлог одлуки до Собрание на акционери на Прилепска пиварница А.Д. Прилеп.

Во врска објавениот повик за свикување на Собрание на акционери во Прилепска пиварница АД – Прилеп, објавен во весникот “Нова Македонија”, а за одржување на Собрание на акционери на ден 29.05.2018 година со почеток во 11.00 часот и точките од дневниот ред, во својство на акционер и сопственик на 25000 акции со право на глас, акционерот Кирил Самарџиоски достави предлог одлуки по точки на дневниот ред (Одлука за распределба на добивката остварена по годишната сметка за 2017 година и Одлука за утврдување на датуми за исплата на дивиденда за 2017 година (дивиденден календар))
Old 14.05.2018., 14:42   #1413
Ilegalac
Registrirani korisnik

A očito je i ova godina, dobro krenula...

http://www.seinet.com.mk/Default.asp...MK&docID=43315
Old 14.05.2018., 20:00   #1414
Ilegalac
Registrirani korisnik

Al zanimljivo je kako je PPIV u posljednje dvije, tri godine proširio proizvodni asortiman pa sad usluzno osim Tuborga za Carlsberg puni i istoimeno pivo i njihov Holsten. Ako se ikad dogodi preuzimanje, to bi moglo ići prema Carlsbergu.

A svakako je zanimljivo i širenje prodajnog asortimana Pepsico-a na novu ambalažu i Lipton.
Old 15.05.2018., 10:17   #1415
verakis
Registrirani korisnik

Član od: 21.01.2005.
Poruka: 271

Ima li neko zainteresiran da ode na skupštinu?
verakis is offline   Reply With Quote
Old 15.05.2018., 19:07   #1416
matematic
since 08.08.2003.

Član od: 13.05.2005.
Poruka: 972

Citat:
Ilegalac View Post
Izgleda da je gosn. Ćiro ipak odlučio još malo pojačati dividendu, već ove godine.

Predlaže naime povećanje ukupnog iznosa za isplatu dividende na 124.014.783, a prvi je prijedlog bio: 92.251.112 što predstavlja nemali rast od 34,4%. Eto.

http://prilepskapivarnica.com.mk/?page_id=536

Pogledati točke 6. i 6.11. i uvod u prilogu:
Nisam pogledao detalje ali drago mi je nadam se da ce nastaviti u godinama koje slijede.
Old 16.08.2018., 13:50   #1417
Ilegalac
Registrirani korisnik

“Malo” im je podbacio rezultat ispod crte... no očito je da su i “malo” vise radili u drugom kvartalu i gomilali zalihe za treći kvartal (gledajući rashode s osnove nedovršene proizvodnje) pa je ebitda pala za cca 10,9% odnosno 280k eura. A dosta su rasli i troškovi sirovine i materijala, kao i trgovačke robe što može sugerirati na pojačanu pripremu za glavnu prodajnu sezonu, ali i djelomičan rast nekih sirovina (poput ječma i sl.).

https://www.seinet.com.mk/FileServer.aspx?file=49259

A očito su imali i nešto vece troškove vezane na stavljanje novih investicija u pogon i amortizacijske rashode (po novčanom tijeku ove su godine do sada uložili gotovo 3 milijuna eura u postrojenje). Sve u svemu, vjerujem da će se neto rezultat popeglati u trećem ovogodišnjem kvartalu (kad slijedi uobičajeno najjači pivarski kvartal, ali i onaj vezan na prodaju sokova). Od dobrih stvari, svakako vrijedi istaknuti rast prodaje od 10% na godišnjoj razini... i činjenicu da kompanija nema i dalje ni kune (denara) duga, a i dalje se trži ispod knjigovodstvene vrijednost kapitala (koji sad iznosi 51.760,00 denara po dionici). Kao i značajan rast dividende od ove godine. Moguće da su platili i onu neku (smanjenu) kaznu za koju ih je zafrkavala antimonopolska agencija.

Opcije na temi

Pravila