Moj Novac -> Financijski portal

Aktivne teme Svi forumi Registracija

Povratak   Moj Novac -> Forumi > Investiranje > Regija > Makedonija

Odgovor

Opcije na temi
Old 05.12.2006., 15:14   #1
samba
reinkarnirani korisnik

samba's Avatar

Član od: 23.10.2006.
Prebivalište: PLANET EARTH
Poruka: 3.436
Default Toplifikacija

Mislim da ovu temu nismo dovoljno tretirali do sada.Nekako imam osecaj da je pravo vreme da se malo vise pozabavimo,ovoj po meni veoma isplatljivom investicijom na duzi rok.Ako ste spremni za komentare,idemo.
Danas zadnje trgovanje: 4050
samba is offline   Reply With Quote
Old 12.12.2006., 00:37   #2
mudri mačak
Registrirani korisnik

Član od: 11.10.2006.
Poruka: 186
Default Odgovor na: TOPLIFIKACIJA

Pad prihoda -15% od 2004. na 2005. godinu. P/E 22 jako, jako visok! P/B 1.2 a imaš firmi sa P/B 0.25. Dakle meni nije uopće zanimljivo.
mudri mačak is offline   Reply With Quote
Old 12.12.2006., 10:06   #3
samba
reinkarnirani korisnik

samba's Avatar

Član od: 23.10.2006.
Prebivalište: PLANET EARTH
Poruka: 3.436
Default Odgovor na: TOPLIFIKACIJA

Mislio sam na nesto duzem roku,mozda 1-2 godine,ipak hvala ti.
samba is offline   Reply With Quote
Old 29.01.2007., 22:34   #4
Rich_Girl
Registrirani korisnik

Član od: 25.01.2007.
Poruka: 62
Default Odgovor na: Toplifikacija

Топлификација АД

Согласно Глава 6 од Правилникот за котација на хартии од вредност, Ве известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

Топлификација АД Скопје формира Трговско друштво за трговија и дистрибуција на гас и гасовити горива со назив: ГАС ТРАДЕ - Експорт Импорт ДООЕЛ - Скопје и за истата доби лиценца за вршење на енергетска дејност: Трговија со природен гас од страна на Регулаторната комисија за енергетика на Р. Македонија. Лиценцата е објавена во Службен весник на Р. Македонија бр.22 од 01.2007 година.

Sta mislite za TPLF? Moja tehnicka analiza mi kaze da ce nakon jakog support-a ici prema gore. Slazem se da fundamentalni brojevi nisu sjajni, ali mislim da bi ipak moglo da malo poraste, osobito zbog objavljene informacije.

Sta mislite vi?
Rich_Girl is offline   Reply With Quote
Old 30.01.2007., 12:52   #5
Mi6
Registrirani korisnik

Mi6's Avatar

Član od: 19.01.2007.
Prebivalište: Skopje
Poruka: 107
Thumbs up Odgovor na: Toplifikacija

Ova informacija je samo uvertira za to sto se treba dogoditi. Naime, Toplifikacija startuje sa izgradnju gasna-termo centrala za proizvotstvo toplotne i elektricne energije sa visokim kapacitetom. Mislim da ce imati kapacitet da snabdjeva vise od pola Makedonije sa strujom. Ovaj projekat je ustvari zajednicki projekat sa jedne ruske kompanije i tezak je oko 120 mil. eur.
Stvarno, trebao je da startuje jos u 11. mesecu, ali evo odduzio se do sada. Valjda je to bilo radi potrebnih dozvola i sl. Ali nadajmo se da ce poceti u 2. mesecu. Pa za dve godine kolko treba da se ta centrala uradi, dionica ima perspektive otici vise puta nagore.
U svakom slucaju ovo je mislim dionica za dogacak rok.
Mi6 is offline   Reply With Quote
Old 05.02.2007., 19:28   #6
Mi6
Registrirani korisnik

Mi6's Avatar

Evo, to je to.
Procitajte malo u danjasni broj Utrinskog Vesnika.
http://www.utrinski.com.mk/?ItemID=8...E9A9362505DC06

Ciao.
Old 05.02.2007., 23:29   #7
Anica
Registrirani korisnik (provjera)

Član od: 30.09.2006.
Poruka: 507

Citat:
Rich_Girl
Sta mislite za TPLF? Moja tehnicka analiza mi kaze da ce nakon jakog support-a ici prema gore. Slazem se da fundamentalni brojevi nisu sjajni, ali mislim da bi ipak moglo da malo poraste, osobito zbog objavljene informacije.Sta mislite vi?
Kolegice mila,
Moja mnogoputno osporavana i nikad osporena (vidi primjera radi moj zadnji Granitni pamflet!!!) zenska intuicija, zove na oprez! Ta mi Toplifikacija nekako frigidno stoji. Makedonski je stari obicaj pet puta (putem pocascenih novinara) najavljivat (utop) projekte koje nikako da krenu. Ta je TPLF Toplana vise reklamirana, no nedavna Boratova premijera. Svakako, svrha reklame je prodati proizvod. No uprokos blokbasterskom EPP-u Toplifikacija SE SLABO PRODAJE.
Razmislajajuci o uzrocima ove anomalije, odmah sam iskljucila faktor loseg managamenta. Naprotiv, pricali su mi da je g-din Hadzimisev veoma snalazljiv i razuman covijek. Recimo, priloga radi, da je vizionarski, prvi kotirao svoju firmu na MSE-u, a izvori slonovske memorije kazu da je prije toga maherski privatizovao ono sto se nije moglo zamislit - drzavnog isporucioca topline, dakle samu Toplifikaciju.
Sto je stvarno poteg za
Zlobnici tvrde da se i prvi dosjetio kupovat svoje dionice prerusen u stranca, te da je u to ime slovenacka Poteza za pola nominale pokupovala prije 2 godine (jos uvijek neprominjenih) 18% Toplifikacije.
No to su stari magic trikovi, dovolnji za prodat karte od 4 tisuca denara.
Direktno sam pitala Skopljance zasto novi adut sporo napusta Hadzimisev rukav!? Kazu da Toplana ima 2 problema. Prvi je problem novac za puki start gradnje centrale. U igri je 30% akontacija (~40-tak mio eur-a) koje zasad Hdzmv nema. Ono sto mu je sigurno pri ruci to je TPLF-ov 9 mio eur-a vrijedan KMB portfolio. I nekoliko zalupljenih bankarskih vrati. Nedovoljno za pocet gradnju. Jos ko da ove brige nisu dovoljne, pa je premijer Grujevski isto tako narucio za gradit termoelektro centralu. Vecu. I ima novce za platit. A kad "mali" nacilja nesto...
Drugi je problem TPLF partner za Toplanu. Ruska ITERA, kazu poznavaoci, nije u milosti GASPROM-a i zasad nema plinskog ugovora. Jer glupo je gradit centralu na plin, ako nema plina.
Svaku srecu zelim velikom magu Hdzmv-u. No u medzuvrijemenu bilo bi mu zgodno naplatit ona silna potrazivanja i podelit neku dendu ljudima. Umijesto ljubit novinarske guze po Skoplju.
Anica is offline   Reply With Quote
Old 06.02.2007., 00:18   #8
wddow
Registrirani korisnik

Član od: 03.10.2006.
Poruka: 25

Citat:
Anica
Kolegice mila,
Moja mnogoputno osporavana i nikad osporena (vidi primjera radi moj zadnji Granitni pamflet!!!) zenska intuicija, zove na oprez! Ta mi Toplifikacija nekako frigidno stoji. Makedonski je stari obicaj pet puta (putem pocascenih novinara) najavljivat (utop) projekte koje nikako da krenu. Ta je TPLF Toplana vise reklamirana, no nedavna Boratova premijera. Svakako, svrha reklame je prodati proizvod. No uprokos blokbasterskom EPP-u Toplifikacija SE SLABO PRODAJE.
Razmislajajuci o uzrocima ove anomalije, odmah sam iskljucila faktor loseg managamenta. Naprotiv, pricali su mi da je g-din Hadzimisev veoma snalazljiv i razuman covijek. Recimo, priloga radi, da je vizionarski, prvi kotirao svoju firmu na MSE-u, a izvori slonovske memorije kazu da je prije toga maherski privatizovao ono sto se nije moglo zamislit - drzavnog isporucioca topline, dakle samu Toplifikaciju.
Sto je stvarno poteg za
Zlobnici tvrde da se i prvi dosjetio kupovat svoje dionice prerusen u stranca, te da je u to ime slovenacka Poteza za pola nominale pokupovala prije 2 godine (jos uvijek neprominjenih) 18% Toplifikacije.
No to su stari magic trikovi, dovolnji za prodat karte od 4 tisuca denara.
Direktno sam pitala Skopljance zasto novi adut sporo napusta Hadzimisev rukav!? Kazu da Toplana ima 2 problema. Prvi je problem novac za puki start gradnje centrale. U igri je 30% akontacija (~40-tak mio eur-a) koje zasad Hdzmv nema. Ono sto mu je sigurno pri ruci to je TPLF-ov 9 mio eur-a vrijedan KMB portfolio. I nekoliko zalupljenih bankarskih vrati. Nedovoljno za pocet gradnju. Jos ko da ove brige nisu dovoljne, pa je premijer Grujevski isto tako narucio za gradit termoelektro centralu. Vecu. I ima novce za platit. A kad "mali" nacilja nesto...
Drugi je problem TPLF partner za Toplanu. Ruska ITERA, kazu poznavaoci, nije u milosti GASPROM-a i zasad nema plinskog ugovora. Jer glupo je gradit centralu na plin, ako nema plina.
Svaku srecu zelim velikom magu Hdzmv-u. No u medzuvrijemenu bilo bi mu zgodno naplatit ona silna potrazivanja i podelit neku dendu ljudima. Umijesto ljubit novinarske guze po Skoplju.
Jas neznam kakvi probima Itera no uste pred nekolku meseci na ime na TE-TO gi prefrli svoite 100 mil. , duri imase predlog celiot proekt sama da go isfinansira. Megutoa i sredstvata na Toplifikacija se obezbedeni. Del preku krediti del preku nova emisija na akcii. Problemot vo neotpocnuvanjeto so gradba eod tehnicka priroda, koj naskoro ke bide odstranet i ke pocne so gradba.
Inaku vo deficit na el. energija vo celiot region nezmislivo e da propadne vakov genijalen proek. G-dinot Hadzimoshev e takov genijalec sto site potezi mu se 5 cekori pred drugite i klamo sreka vo Makedonija pa i posiroko da ima takvi luge kako nego.
So eden zbor TPLF zaedno so ALK najkvaklitetnata akcija koja na dolg rok ke donese mnogu pari
wddow is offline   Reply With Quote
Old 06.02.2007., 00:51   #9
Mi6
Registrirani korisnik

Mi6's Avatar

Citat:
Anica
... Ono sto mu je sigurno pri ruci to je TPLF-ov 9 mio eur-a vrijedan KMB portfolio. I nekoliko zalupljenih bankarskih vrati...
Ej Anice za kaj smo toliko uzbudzene, pa "genijalac" ima jos 5 miliona u drugoj ruci.
Evo vidi:
http://www.dnevnik.com.mk/default-mk...1F91E1D1&arc=1

Old 06.02.2007., 09:07   #10
mk_trejader
Registrirani korisnik

mk_trejader's Avatar

Član od: 08.10.2006.
Poruka: 905

Citat:
Anica
Kolegice mila,
Anice potpue seslazaem sa tovjom konstatacijom oko ITERE - firma nema nit novca nit gasa. GAZPROM je jedini izvoznik ruskog gasa preko GAZEXPORTPROM, a jedini koi ima takav ugovor u MK je MPT. GAZPROM je zamrznuo potpisanje ugovora sa novim kupcima, t.e. obnavlja samo stare. Drugo nesto je cev koja nam dolazai iz Bugarske - svi zele gas, ali niko nije pitao koi je kapacitet cevi .. to je druga prica,
A sto se tice nase kolegenice, ona nam daje tehnicku analizu koja je za kratak period a mislim da je bila u pravo ... od 4100 doslo do 4300, ja bih je molio da pogleda jos jadanput grafikone i da nam kaze sta ocekuje ovog meseca.

pozdrav,
mk_trejader is offline   Reply With Quote
Odgovor

Opcije na temi

Pravila