Moj Novac -> Financijski portal

Aktivne teme Svi forumi Registracija

Povratak   Moj Novac -> Forumi > Investiranje > Regija > Makedonija

Odgovor

Opcije na temi
Old 11.07.2018., 12:27   #2531
bonbona
Registrirani korisnik

Član od: 24.07.2009.
Poruka: 523
Default Odgovor na: Toplifikacija

Kauboju -mene se uste ne mi pomraceno a ako mi se pomraci I 3000 se malku.... A pistol?sto ke ti e koga ima narkomancija ili (vnucinja) za 30 a mozda I bez pari so goli race da....... Te /gi pomiluvaat
Tocno e deka I seuste gi igra kako mladi majmu-deckite ili se tupi ili baegi omrseni (tesko)
Nemoj samo za gwujo cikici mukici I rusot da mi zboris koga I onaa stolicata na struja(za relax doduse) im e mallku
I daj nadvor e toplo oladi malku-sega sum siguren deka si gi zel tie 30 eur posto ne si od tie za dnevna
A eve gi brancinjata od tvojata predsenica me udaraat vo.....dodeka ti se zamaras so greenje vo leto )))))
I da - ke zaboravev, ako Nekogas profunkcionira drzavava I pravdata site pogore navedeni treba javno na plostad da se stavat na.....ringla a tplf bez kleptomani I bez pijavici kriminalci ke se vrati na pozicii od 2006
bonbona is offline   Reply With Quote
Old 11.07.2018., 12:46   #2532
Premier
Registrirani korisnik

Član od: 27.11.2009.
Poruka: 1.156

Aj no comment....samo slazem se...
Premier is offline   Reply With Quote
Old 11.07.2018., 18:49   #2533
bosko007
Registrirani korisnik

Član od: 23.05.2007.
Poruka: 1.652

I ja sakam picka mlada, a oni mene baba stara ...
bosko007 is offline   Reply With Quote
Old 13.07.2018., 14:41   #2534
Value
Registrirani korisnik

Član od: 24.01.2007.
Poruka: 178

Citat:
doc holliday View Post
Eto sam si ponudio rešenje još daleke 2013te ali očito da nemaš ni pištolja ni 300 eur.

Da su hteli Grujevci kada su bili na vrhuncu vrlo vjerovatno Kleptomana i deonice odavno bi pojela pomračina. Režim je otišao u istoriji ali mene to i ne dotiče naša presednica za vaše režime mu dođe kao super kotacija. Očito da nema ni nade investitora. Jedini mogući kupci deonice TPLF su Rusi i Država. Ali tko bi dao brdo miliona za nešto što ako mogu da uzmu gratis. Kleptoman je mnogo toga vrlo vjerovatno njima i poklonio ( biznis ) i prodao ( Kogel , 10 % deonice u TE TO , 17 % svoje deonice u TPLF , stara potraživanja ) ...

Dakle ulaganje u deonice TPLF je isto kao , kako vi je zovete pozajmica u TE TO . Imaš al nemaš. Samo na papiru. Netko više netko manje.
Brate doc holliday,
Daj molim te šalji tvoj transakciski račun da bi mogli mi obični forumaši donirati za tvoj rad u svrhu zaštite, griže i pažnja za naše pozicije u TPLF.

62 od 63 posta su ti na temu Toplifikacija
http://www.mojnovac.net/forumi/member.php?u=20015

Svaka čast!
Value is offline   Reply With Quote
Old 13.07.2018., 17:58   #2535
doc holliday
Registrirani korisnik

Član od: 23.07.2016.
Poruka: 64

Citat:
Value View Post
Brate doc holliday,
Daj molim te šalji tvoj transakciski račun da bi mogli mi obični forumaši donirati za tvoj rad u svrhu zaštite, griže i pažnja za naše pozicije u TPLF.

62 od 63 posta su ti na temu Toplifikacija
http://www.mojnovac.net/forumi/member.php?u=20015

Svaka čast!
Ja nemam druge deonice u Sjevernoj Makedoniji , štitim samo svoj kapital i ne mogu tebe da štitim a kamo li tvoje pozicije na kolena. Sam valjda znaš što je najbolje za tebe u toj poziciji i gde najviše može da te EBITDA

62 posta su ništa nasuprot 1500 posta štovanih špekulanata , pedera i vrtenja u krug više od 10 godina
Većina mojih postova su vicevi na račun TPLF stručnjaka koji eto na kraju su se i usrali. Kako deonica polako pada na burzi tako ćemo se i svi vrlo vjerovatno opraštati od ovu temu , ova tema načiće svoje mesto u neke arhive i biti primer kako ubuduće ne treba. Ti ako imaš i druge deonice slobodno hvataj pozicije , piši na druge teme , računaj , hartija trpi sve , al pare nemoj na nikakve žiro račune , samo na ruke.
doc holliday is offline   Reply With Quote
Old 16.07.2018., 22:17   #2536
strumka
Registrirani korisnik

Član od: 29.09.2016.
Poruka: 8

Ја дојде време ка треба некој да ве охрабре. Директоро ќе га издигне акцијата у најскоро време. Праат се ного капитални проекте ван основнио бизнис ,а ќе отпочнат и нови бизниси и ќе има нови вработувања. Ни на одмор не са отишле. Големи перспективи се отворат пред Топлификација. Оште ли не е ви кажал , сретна се со Заев и наредена е. Стрпејте се до Септември и Топлификација ќе се врате на голема врата. Акцијата ќе биде 130 евра . Тка ами како. Русите ќе летат , Германската банка ќе им ги активира хипотеките и ќе ја изгубат централата а после државата може и да ја купе , како што директоро им го продаде и Когел. Стрпејте се само, знаат они шо прават а ќе улегнеме и во ЕУ и НАТО.
strumka is offline   Reply With Quote
Old 16.07.2018., 23:16   #2537
maktri
Registrirani korisnik

Član od: 10.08.2007.
Poruka: 329

Ako se ne varam,do kraja nedelje istice rok kada Apelacija treba da odgovori na nasu zalbu.
Znaci sudbina se resava u narednim danima.
Mediumski ovaj slucaj uopste nije pokriven.
Skoro svaki dan se eksponira FENI,sa 80miliona dugovanja.
A nas slucaj gde se otpisuju 150miliona,nema ga nigde.
Ajde ostalo jos malo...sacekacemo jos koji dan.
maktri is offline   Reply With Quote
Old 16.07.2018., 23:21   #2538
Premier
Registrirani korisnik

Sutimo i dokupujemo...
Old 17.07.2018., 18:51   #2539
bosko007
Registrirani korisnik

Član od: 23.05.2007.
Poruka: 1.652

Citat:
strumka View Post
Ја дојде време ка треба некој да ве охрабре. Директоро ќе га издигне акцијата у најскоро време. Праат се ного капитални проекте ван основнио бизнис ,а ќе отпочнат и нови бизниси и ќе има нови вработувања. Ни на одмор не са отишле. Големи перспективи се отворат пред Топлификација. Оште ли не е ви кажал , сретна се со Заев и наредена е. Стрпејте се до Септември и Топлификација ќе се врате на голема врата. Акцијата ќе биде 130 евра . Тка ами како. Русите ќе летат , Германската банка ќе им ги активира хипотеките и ќе ја изгубат централата а после државата може и да ја купе , како што директоро им го продаде и Когел. Стрпејте се само, знаат они шо прават а ќе улегнеме и во ЕУ и НАТО.
Трпение, спасение .
Гледам се храбрите . . . Друг бизнис?? Од каде пари за нов бизнис??
Па Вие сте под закана од стечај . . . За нов бизнис треба пари.
Ако знаеш некој бизнис што се почнува без пари кажи и јас да почнам еден .
130 ЕУР . Ама намалете малку барем една нула, ако не само нулата ќе остане .
bosko007 is offline   Reply With Quote
Old 17.07.2018., 20:18   #2540
Premier
Registrirani korisnik

Што бараш ти во наша песна
Odgovor

Opcije na temi

Pravila