Moj Novac -> Financijski portal

Aktivne teme Svi forumi Registracija

Povratak   Moj Novac -> Forumi > Investiranje > Svijet

Odgovor

Opcije na temi
Old 28.11.2011., 14:06   #21
xman
Registrirani korisnik

xman's Avatar

Član od: 23.12.2006.
Poruka: 884
Default Odgovor na: Kuda ide svijet -globalna kriza

...jedva čekam ovdje nastavak...
xman is offline   Reply With Quote
Old 28.11.2011., 14:48   #22
magix
Registrirani korisnik

magix's Avatar

Član od: 20.02.2006.
Prebivalište: Pula
Poruka: 2.139

History never looks like history when you are living through it. It always looks confusing and messy, and it always feels uncomfortable.
magix is offline   Reply With Quote
Old 28.11.2011., 15:06   #23
Superior
Sean

Superior's Avatar

Član od: 26.11.2004.
Prebivalište: Zagorje
Poruka: 1.849

Batine mogu razumijeti ljudi, životinje, biljke. Preporučam dakle upotrebu univerzalnog jezika.
Superior is offline   Reply With Quote
Old 28.11.2011., 15:33   #24
Salamander
Registrirani korisnik

Salamander's Avatar

Član od: 10.03.2005.
Poruka: 2.701

"Obozavam takve kao sto si ti. Pametni s takvima ne zele imati posla ali na tvoju nesrecu ja ne spadam među njih......ovo s nebulozama sam shvatio osobno pa ces ti sada vidjeti sto znaci rasprava samnom"

Baš mi je drago da me obožavaš, da se nisi zaljubio?
Vidim da si se jako uzbudio, bit će da sam pogodio u živac

Jean Monnet, 30.04.1952:
"Europske nacije treba voditi ka jednoj naddržavi, ali tako da njihovi narodi ne znaju niti razumiju što se događa. To se može postići nizom koraka, od kojih će svaki imati tobožnju ekonomsku svrhu, ali koji će naposljetku i nepovratno dovesti do europske federacije."
Salamander is offline   Reply With Quote
Old 28.11.2011., 17:59   #25
Jumbo
Registrirani korisnik

Jumbo's Avatar

Član od: 23.09.2002.
Poruka: 7.032

Sad ćeš ti nama, moja Salamo, kao prvo, objasniti kako to da nam pokusavas prodati sebe kao domoljuba, a sramis se hrvatskog jezika.....recimo većinu prenesenog teksta mogao si naći i na Hr web stranicama, ali tebi su uvijek draže ove na okupatorskom jeziku,

Mislim, ja sam ti jako tolerantan i dopustam pravo ne svakako mišljenje, pa čak neću nazvati očite "nebuloze" pravim imenom, jer je to nečije mišljenje, ali kad netko nosi svecenicku halju, a u stvari štuje vraga, onda je red na to upozoriti.
Old 28.11.2011., 20:23   #26
xman
Registrirani korisnik

xman's Avatar

Član od: 23.12.2006.
Poruka: 884

Citat:
Salamander View Post
"Obozavam takve kao sto si ti. Pametni s takvima ne zele imati posla ali na tvoju nesrecu ja ne spadam među njih......ovo s nebulozama sam shvatio osobno pa ces ti sada vidjeti sto znaci rasprava samnom"

Baš mi je drago da me obožavaš, da se nisi zaljubio?
Vidim da si se jako uzbudio, bit će da sam pogodio u živac
...i to je to?...
xman is offline   Reply With Quote
Old 30.11.2011., 03:36   #27
uskok
sin sluge

uskok's Avatar

Član od: 27.10.2003.
Prebivalište: Tu i tam.
Poruka: 6.165

Suska se, jos jedan "too big to fail" je pokleknuo. American Airlines je bankrotirao. (totalni kapital 24,7 miljarde a totali dug 29,5 miljarde dolara) Jos ovog ljeta njegove dionice su vrijedile preko 6 dolara a sada 30 centi.
Old 30.11.2011., 12:46   #28
Salamander
Registrirani korisnik

Salamander's Avatar

Citat:
Jumbo View Post
Sad ćeš ti nama, moja Salamo, kao prvo, objasniti kako to da nam pokusavas prodati sebe kao domoljuba, a sramis se hrvatskog jezika.....recimo većinu prenesenog teksta mogao si naći i na Hr web stranicama, ali tebi su uvijek draže ove na okupatorskom jeziku,

Mislim, ja sam ti jako tolerantan i dopustam pravo ne svakako mišljenje, pa čak neću nazvati očite "nebuloze" pravim imenom, jer je to nečije mišljenje, ali kad netko nosi svecenicku halju, a u stvari štuje vraga, onda je red na to upozoriti.
Evo bio sam na putu pa nisam stigao odgovorit, evo ovako Jambalaja: ako smatraš da čovjek koji se služi stranim jezikom nije domoljub, da onaj koji upozorava na određene stvari i potiče kritičko razmišljanje pa makar i na svahiliju je ustvari neprijatelj i želi zatupiti ljudi onda nešto ozbiljno nije u redu s tobom!

Jean Monnet, 30.04.1952:
"Europske nacije treba voditi ka jednoj naddržavi, ali tako da njihovi narodi ne znaju niti razumiju što se događa. To se može postići nizom koraka, od kojih će svaki imati tobožnju ekonomsku svrhu, ali koji će naposljetku i nepovratno dovesti do europske federacije."
Old 30.11.2011., 15:18   #29
Jumbo
Registrirani korisnik

Jumbo's Avatar

Član od: 23.09.2002.
Poruka: 7.032

Citat:
xman View Post
...jedva čekam ovdje nastavak...
Ma da ne bi razočarao xmana prenosim nastavak sa Teorija zavjere....iako moram priznati da mi se Salama smekšala, pa i nije neka rasprava:

Pa nemere te se uhvatiti ni za glavu ni za rep. Ja čekam odgovor na temi investiranje, a ti se ovdje skriješ....kako se okrenula stranica ja ga ni vidio....ali ipak došla gica na kolica.

Prvo mi je drago da si se već nakon prvog posta-ukora malo upristojio. Ovaj komentar već kulturnije izgleda, no ajmo ga malo raščlaniti:

"Jumbo nemoj biti ljubomoran na ljude koje znaju više od tebe, bez obzira tko je i kojoj se temi radi."

Dozvoljavam da je svatko pametniji od mene dok ne dokaže suprotno. Moj ukor se odnosio na aroganciju tvojih postova i iako to ne pokazuje koliko je netko intelegentan, ipak puno govori o osobi. Ti smatraš da znaš više od mene. Tvoje pravo na takvo mišljenje ja ću do smrti braniti....što ne znači da se slažem s njim.

"Umjesto da ovuda prosipaš gorčinu i jal upiši tečaj stranih jezika, pročitaj kakvu dobru knjigu,"

Zašto bi morao znati neki strani jezik...daj neki razlog.
Vicmaher Mesić je dobro jednom rekao kad su ga pitali kako može biti predsjednik, a ne zna niti jedan strani jezik: Ako je to bitno onda najbolje da moj prevoditelj bude predsjednik

Recimo ovo sigurno nisi znao:
Rezultati studije potvrđuju ranija saznanja da se Britanci i ne trude da ulože napor i nauče nekoliko stranih reči ni kada putuju u inostranstvo, na šta ukazuje činjenica da je 64 odsto ispitanika priznalo da ne zna ni reč na bilo kom stranom jeziku i da govore samo maternji, prenosi "Daily Mail".

Ti uzimaš zdravo za gotovo da ako želiš biti informiran, intelegenta i šta ja znam, da moraš znati engleski. Da li znaš da prije osvajačkih pohoda krune, niti na 50 % teritorija Engleske nisu pričali engleski, a kamoli igdje drugdje.
Pišeš protiv globalizacije i nametanja jednog savjetskog poretka, a zdušno braniš prvi njihov korak, tj. stvaranje jednog svjetskog jezika....mislim možda si ti vrhunski kirurg o tome znaš puno više od mene, ali ovdje si dokazao da si malo zalutao.

Čitam dobre knjige....ili bar ja mislim da su dobre....na hrvatskom

" nemoj samo sjediti ispred TV-a i gledati kako da druge srušiš da bi sam sebi izgledao bolji."

Sjedim pred TV i gledam kako da druge srušim?????
Gdje to gledan na TV?
Mislim ne kažem da ja uvijek pišem smisleno, ali ovo.....

"Zbilja žalosno, ali ja ti opraštam i želim da se osjećaš zadovoljan sam sa sobom."

Hvala na oprostu i željama. Ja se već dugo osjećam zadovoljan sam sa sobom. Ja tebi također želim da se osjećaš zadovoljan sam sa sobom, što vjerujem i jesi i još ti želim da nastaviš sa kulturnom konverzacijom. Sva svoja neslaganja i negodovanja možeš prenjeti bez vrijeđanja i arogancije....evo recimo ovako....kao ja

i nastavak:

Salamander View Post
OK, sad smo si svašta izdjelili, ali ako ponavljaš svoju tezu da poznavanjem stranih jezika uništavamo vlastitu kulturu onda zbilja imaš pravo nemojmo više o tome diskutirani jer se nikad nećemo sporazumjeti. Nego jel želiš možda komentirati ovaj prethodni post vezan uz samu temu iako nije na knjiženom hrvatskom?

P.S. "inostranstvo", "odsto", "reč",... nisu hrvatske riječi pa ne znam da li paziš na to da te i drugi ljudi mogu razmijeti.

Gle ja ne branim zagovornicima jednog svjetskog poretka, zagovornicima uništenja 80 % svjetskog stanovništva i sličnima da govore i pišu i natežu na svoju stranu. Čak ako mi žele dokazati da su veći domoljubi od mene, ja nemam ništa protiv. Naravno ja se s tim ne slažem, ali svakome ostavljam pravo na njihovo mišljenje.
Ja apsolutno dozvoljavam da si ti uvjeren da svoje domoljublje, svoju inteligenciju, svoju nadmoć itd. možeš još bolje "dokazati" kroz poznavanje stranih jezika i naturanje tih tekstova nama, ostalima.
Ja ni u kom slučaju tebi ne branim da takvo nešto radiš, niti želim da promjeniš svoje mišljenje.
Sva moja aktivnost je usmjerena da pokažem besmislenost i kontradiktornost tvog izražaja i taman da se svi složili samnom, ja opet ne bi tražio od tebe da se promjeniš. To je tvoja odluka i ja je poštujem.

O tvom Avataru i tvom potpisu bi neki psiholozi mogli štošta reći i kao što rekoh sve što čovjek izgovori, napravi ili napiše govori o njemu kakav je...pa tako i ovaj zadnji dio tvog posta, gdje me pokušavaš uvući u sitničarenje o pravopisu

Inače vidim veliki napredak u tvom postanju. Recimo gornji video klip si mogao dati i bez prijevoda.
Inače osobe, koje slabije (i nerado) koriste okupatorske jezike puno bolje razumiju i shvaćaju govor, nego tekst.

Znaš, puno puta sam se sukobljavao na stranicama Foruma s "neistomišljenicima" i uvijek bi dobio puno veću podršku drugih forumaša (hvala Franciska )Jednom je to došlo dotle da me jedan prozvao da imam destke nikova
Ne želim ti time dokazati da sam nedvojbeno ja u pravu, nego da vidiš da tvoj način komunikacije ne odgovara ni drugima
Jumbo is offline   Reply With Quote
Old 30.11.2011., 20:22   #30
Salamander
Registrirani korisnik

Salamander's Avatar

Gle Jambolaja, polagano i veoma civilizirano ću se osvrnuti na tvoje komentare:

Citat:
Jumbo
O tvom Avataru i tvom potpisu bi neki psiholozi mogli štošta reći i kao što rekoh sve što čovjek izgovori, napravi ili napiše govori o njemu kakav je...

Pa ja ne mogu vjerovati koliko si ti narcisoidan da se postavljaš na poziciju da ćeš drugim forumašima odobravat ili ne njihove nickove i slike! Da sam narcis poput tebe mogao bih reći nešto u stilu „što bi rekli psiholozi o tvojem avataru, a posebice nicku, npr. da si bucmast?“ , ali smatram da je kritiziranje nečijeg nicka zbilja presmiješno tako da ne bih o tome.

Citat:
Jumbo
Pišeš protiv globalizacije i nametanja jednog savjetskog poretka, a zdušno braniš prvi njihov korak, tj. stvaranje jednog svjetskog jezika.
pa tako i ovaj zadnji dio tvog posta, gdje me pokušavaš uvući u sitničarenje o pravopisu

Pa zar nije i Srbija bila okupatorska sila u RH što bi po tvom načinu razmišljanja značilo: budući da koristiš srbizme izravno podupireš i nastavljaš agresiju na Hrvatsku. Ja to nikad ne bih pomislio jer mislim da je to notorna glupost ali eto iz tvojih tvrdnji da se upravo to iščitati.

Citat:
Jumbo
Nisam znao na koji način misle sprovesti smanjenje broja "štetočina", ali sam bio siguran da atomski rat im nikad nije bila kombinacija,...

To što nečije dijete, majku, brata ili sestru nazivaš „štetočinom” mislim da toliko govori o tebi da je svaki komentar suvišan, valjda si svjestan da za nekoga i ti spadaš u tu kategoriju?

Citat:
Jumbo
Zašto bi morao znati neki strani jezik...daj neki razlog.

Ovo je zbilja rijetko viđeni biser. Kako misliš komunicirat s drugim ljudima, pa nije valjda da nikada ne želiš proširiti vidike za više od 100 km radijusa? Ako ulažeš na fin. tržištima zar ne želiš saznati informacije prije nešto što ih netko prevedi na tvoj materinji jezik? Ako si stručnjak iz nekog područja zar ne želiš pročitati neki članak ili knjigu koja još nije prevedena (usput znanstveni i stručni članci se niti ne prevode) ili još bolje da sam to prevedeš?

A ako ćemo gledati kroz ovu temu možemo reći i da svaki vojni priručnik (ako hoćeš da krenemo od Sun Tzu-a) kaže kako bi pobijedio neprijatelja moraš poznavati njegov jezik, običaje, planove i način djelovanja. Ovo što ti zagovaraš me u potpunosti zbunjuje! Kako bi nazvao tu taktiku - zabijanje glave u pijesak?

I za kraj jedna latinska (oni su izumrijeli pa nemaju pretenziju nikoga osvajati) „Quot linguas cales, tot homines vales“ tj. po naški: koliko jezika govoriš toliko osoba vrijediš.

Jean Monnet, 30.04.1952:
Odgovor

Opcije na temi

Pravila