Moj Novac -> Financijski portal

Aktivne teme Svi forumi Registracija

Povratak   Moj Novac -> Forumi > Financije :: Nekretnine > Osobne financije
Upute Članovi Kalendar Označi forume pročitanim

Sponzori foruma
Odgovor

Opcije na temi
Old 03.08.2016., 16:47   #41
1234567bc
Registrirani korisnik

Član od: 29.09.2011.
Poruka: 402
Default Odgovor na: Mirovinski fondovi

znaš onu prošli prinosi nisu garancija budućih prinosa, obveznice su enormno rasle, vjerojatno će još malo rasti ali zlatna vremena takvih prinosa su prošla. također ako se nešto okrene sa obveznicama u negativnom smjeru tvoja zarada će se preko noći istopiti, društvu koje upravlja fondom i dalje će ostati naknada koja je ogromna
1234567bc is offline   Reply With Quote
Old 03.08.2016., 17:39   #42
Lola
Registrirani korisnik

Lola's Avatar

Član od: 14.03.2003.
Poruka: 7.204

Citat:
1234567bc View Post
znaš onu prošli prinosi nisu garancija budućih prinosa, obveznice su enormno rasle, vjerojatno će još malo rasti ali zlatna vremena takvih prinosa su prošla. također ako se nešto okrene sa obveznicama u negativnom smjeru tvoja zarada će se preko noći istopiti, društvu koje upravlja fondom i dalje će ostati naknada koja je ogromna
Da, al pitanje je kako oni vode te obveznice, mark to market odnosno hft ili ih amortiziraju odnosno htm. U drugom slučaju, zarada se neće istopiti, pod uvjetom da izdavatelj ne defaultira.
Lola is offline   Reply With Quote
Old 03.08.2016., 17:54   #43
moonwalker
Registrirani korisnik

Član od: 30.03.2004.
Poruka: 375

Citat:
1234567bc View Post
Onako kako ja vidim situaciju, i dalje će biti stabilni prinosi.
To se najprije odnosi na prinose i cijene naših dionica koje su cca 10 % u njihovim portfeljima.
Sada su izašla njihova financijska izvješća i upravo te dionice prednjače u dobiti: Adris, Podravka, Zaba, Pbz, Ernt.... Jedino kiksa INA i to zbog cijena nafte, a vjerujem da će i tu doći do oporavka.

Meni osobno treba još 3-5 dobrih godina u prinosima i zadovoljno ću izaći sa dobrim novcima.
moonwalker is offline   Reply With Quote
Old 03.08.2016., 19:04   #44
Lola
Registrirani korisnik

Lola's Avatar

Citat:
moonwalker View Post
Onako kako ja vidim situaciju, i dalje će biti stabilni prinosi.
To se najprije odnosi na prinose i cijene naših dionica koje su cca 10 % u njihovim portfeljima.
Sada su izašla njihova financijska izvješća i upravo te dionice prednjače u dobiti: Adris, Podravka, Zaba, Pbz, Ernt.... Jedino kiksa INA i to zbog cijena nafte, a vjerujem da će i tu doći do oporavka.

Meni osobno treba još 3-5 dobrih godina u prinosima i zadovoljno ću izaći sa dobrim novcima.
Bolje da ih nemaju... mislim nisu to loše firme, al su im dionice nelikvidne i ograničena rasta. Nema šta privatni mirovinski fond igrati lokalne igrice. Jedino Adris i Podravka imaju nekakav freefloat odnosno jos uvijek dosta otvorenu dioničarsku strukturu, ovo sve ostalo ne bi trebalo biti u portfelju mirovinca IMHO.
Old 04.08.2016., 05:53   #45
moonwalker
Registrirani korisnik

Tu je i HT.
Njega sam izostavio.
Baš jučer je bio promet preko 11 mio kn.
Jedino mirovinci imaju kod nas takve novce.
Btw. i kod HT-a je konačno dobra godina u poslovanju, dobit i prihodi rastu.

Lola, mislim da nisi u pravu.
Mirovinski fondovi moraju još jače ući u hrvatske dionice.
Treba raspraviti zakonske okvire za to.
Old 04.08.2016., 09:44   #46
Lola
Registrirani korisnik

Lola's Avatar

Citat:
moonwalker View Post
Tu je i HT.
Njega sam izostavio.
Baš jučer je bio promet preko 11 mio kn.
Jedino mirovinci imaju kod nas takve novce.
Btw. i kod HT-a je konačno dobra godina u poslovanju, dobit i prihodi rastu.

Lola, mislim da nisi u pravu.
Mirovinski fondovi moraju još jače ući u hrvatske dionice.
Treba raspraviti zakonske okvire za to.
Primarni zadatak mirovinskih fondova nije pomaganje domaćeg gospodarstva već ostvarenje prinosa i uvjeta za isplatu sto visih mirovina u budućnosti. Pogotovo tog 3. stupa. Koji je Btw. samo replika 2. stupa bez neke vece dodane vrijednosti.
Old 04.08.2016., 09:51   #47
go
Registrirani korisnik

go's Avatar

Član od: 22.08.2003.
Poruka: 1.066

Ja sam to imao skoro od kad su se pojavili.
Debelo mi se isplatilo.
http://www.rmf.hr/default.aspx?id=13...ednostJedinice

Međutim, zbog strukture koja je dominantno obveznice RH
http://www.rmf.hr/default.aspx?id=133
izašao sam lani negdje u 6. mjesecu.

Meni se čini da su obveznice odradile svoje.

Slažem se sa Lolinim prethodnim postom.
go is offline   Reply With Quote
Old 04.08.2016., 11:05   #48
moonwalker
Registrirani korisnik

Citat:
Lola View Post
Primarni zadatak mirovinskih fondova nije pomaganje domaćeg gospodarstva već ostvarenje prinosa i uvjeta za isplatu sto visih mirovina u budućnosti. Pogotovo tog 3. stupa. Koji je Btw. samo replika 2. stupa bez neke vece dodane vrijednosti.
U konačnici se slažem sa tobom, apsolutno.
Ono što sam ja osobno mislio je da bih želio da su mirovinci jače zastupljeni u domaćim dionicama (možda jače i u regiji), ali sa ciljem ostvarivanjem većih prinosa nas štediša i budućih umirovljenika.
Old 04.08.2016., 11:24   #49
red max
Registrirani korisnik

red max's Avatar

Član od: 07.05.2010.
Poruka: 3.221

Obveznice su jednostavno imale zlatni period rasta,nisu naši mirovinci ništa posebno,npr nešto slično MF po riziku.:

Junk Bond ETFs are composed of non-investment grade bonds. These bonds carry a rating of BBB or lower and have a high risk of default, but offer yields that are typically well above average.

Naravno da ETF nemaju ulazno/izlazne naknade i sl. sranja,godišnja naknada je puno manja a udio se proda u sekundi.

Slobodno mogu reći da se radi skoro o kriminalu,ludosti,kako god,što MF ovako ulažu,gdje su domaće obveznice zastupljene sa 70%!Nitko me ne može uvjeriti da je takva politika ulaganja normalna,nije ni čudno da su stranci šokirani kad saznaju o čemu se tu radi.

U ozbiljnim državama konzervativno ulaganje je 50% udjela u obveznicama,i to onih sa AAA rejtingom,u banana državama poput naše još država i potiče sa dps.

Old 04.08.2016., 13:38   #50
go
Registrirani korisnik

go's Avatar

Član od: 22.08.2003.
Poruka: 1.066

red max
go is offline   Reply With Quote
Odgovor

Opcije na temi

Pravila