Moj Novac -> Financijski portal

Aktivne teme Svi forumi Registracija

Povratak   Moj Novac -> Forumi > Investiranje > Dionička društva
Upute Članovi Kalendar Označi forume pročitanim

...
Odgovor

Opcije na temi
Old 01.04.2017., 09:54   #2691
Lola
Registrirani korisnik

Lola's Avatar

Član od: 14.03.2003.
Poruka: 7.115
Default Odgovor na: Agrokor

Citat:
VidovM View Post
@Tele
Naprije proucit malo...postoji i VPIK-R-B seija dionica, nastala nakon dokapitalizacije, tako da je Agrokor jos uvijek vlasnik cca 3.1 od 4.8mil dionica.
B serija postoji kod Belja i Vupika, ne znam postoji li i kod PIK Vinkovci.

Zanimljivije je to sto je udjel u Konzumu pao sa 74.99% na 61.78%
A sto je tu novo i zanimljivo?

Sve su to repo poslovi, ništa novo, a još manje zanimljivo. Zanimljivo će biti kada se ti dijelovi nazad ne otkupe, e onda bi moglo biti zanimljivo. A kako para nema to će se brzo desiti... osim ako Sovjeti u 1 billion EUR aranžmanu nisu pripremili lovu i za to? Bit će tu kako god okreneš "veselo"!
Lola is offline   Reply With Quote
Old 01.04.2017., 09:56   #2692
VidovM
Registrirani korisnik

VidovM's Avatar

Član od: 16.11.2010.
Poruka: 499

Mozda sam bas zato napisao zanimljivo
Old 01.04.2017., 10:00   #2693
peropopara
dugoročni špekulant

Član od: 16.04.2006.
Poruka: 3.277

Citat:
Jumbo View Post
Ma dajte molim vas......po tko jos pusi pricu s Trumpom?
Pa istu stvar su vam prodali s Obamom, kao dosao je netko tko ce drugacije voditi Ameriku.
Aha.....i onda ce svizac zamotati cokoladu

Postoji jasan kontinuitet u Americkoj politici, a izbori predsjednika su igrokazi, kao u velikoj vecini drzava.
Pa samo u "silama zla" su izabrani neodgovarajuci predsjednici. Ovo sto rade jadnoj Venecueli je genocid.
Ma necu dalje.....dok vi mislite da pisem gluposti, miran sam. Za bilo kakve promjene potrebna je kriticna masa, a sad jos ni ne postoji ideja.

Ukratko, dok postoji kontra, a Rusi misle da to jesu (iako su to Kinezi, sto ce se uskoro vidjeti)
ostatku svijeta ce biti dobro. Nastradat ce tu i tamo neka zarista, ali 1984 jos nece doci.

Agrokor? Kolateralna zrtva.
Hrvatska je cvrsto na pozicijama zapada i sluzi za namamljivanje Rusa u zamku. Sto ce se dogoditi s Hrvatskom, kad Rus dobije po tamburi? To nitko ne zna.
Jedino je sigurno da ce nas ovi, cije interese sad toliko zastupamo i stitimo, ostaviti ko pregazenog macka.

Ma stvarno necu vise. To su vam sve teorije zavjere, koje nemaju veze s mozgom. Pisem gluposti, jer mi je dosadno
Auuu, ne da sam ja mala beba za tebe, za tebe je nedonošče Edward Lyle (Gene Hackman) iz Državnog Neprijatelja. Ali istina, neke elemente kontinuiteta nazirem i kod Trumpa, ovo natezanje oko NATOa mi djeluje kao pokušaj izvlačenja vise para od saveznika, ipak je on pregovarač i biznismen.

Apropos američkog utjecaja na ovim prostorima, slažem se sa telcem, sve pet stari, ti nas vidiš kao saveznike, ali show me the money. Lijepe rijeci vise nisu dovoljne. Recimo lola spominje rafineriju u Bosanskom Brodu, jesu mogli ameri isto učiniti u (karikiram) Slavonskom Brodu i baciti neke mrvice recimo onom jadnom Djakoviću, uzet ga pod svoje, uključiti u neke projekte, nije da bi im previše para otišlo na to.

Diamonds are nothing more than chunks of coal that stuck to their jobs. Malcolm S. Forbes
peropopara is offline   Reply With Quote
Old 01.04.2017., 10:45   #2694
MaxD
Registrirani korisnik

Član od: 30.01.2006.
Poruka: 64

Jeff Bezos potajno sletio na Tuđmana - potvrđene glasine o Amazonovoj spasonosnoj kupnji Agrokora!
http://m.bug.hr/vijesti/jeff-bezos-p...rdene-g/159537
MaxD is offline   Reply With Quote
Old 01.04.2017., 10:53   #2695
goranbj
(_!_)

goranbj's Avatar

Član od: 19.04.2006.
Poruka: 1.800

Citat:
MaxD View Post
Jeff Bezos potajno sletio na Tuđmana - potvrđene glasine o Amazonovoj spasonosnoj kupnji Agrokora!
Ipak mislim da je dosao zaprositi Cokolindu koja se rastaje od Jakova
http://www.index.hr/black/clanak/nij...de/960261.aspx

Malo sale dobro dodje
Old 01.04.2017., 11:06   #2696
spt
Registrirani korisnik

spt's Avatar

Član od: 24.02.2009.
Poruka: 203

Citat:
MaxD View Post
Haha dobar .
Old 01.04.2017., 11:08   #2697
1234567bc
Registrirani korisnik

Član od: 29.09.2011.
Poruka: 390

Citat:
Lola View Post
A sto je tu novo i zanimljivo?

Sve su to repo poslovi, ništa novo, a još manje zanimljivo. Zanimljivo će biti kada se ti dijelovi nazad ne otkupe, e onda bi moglo biti zanimljivo. A kako para nema to će se brzo desiti... osim ako Sovjeti u 1 billion EUR aranžmanu nisu pripremili lovu i za to? Bit će tu kako god okreneš "veselo"!

zanimljivo je da poluga možda i x2 na ukupnu imovinu
sastavnice koncerna izdala jamstva svojim poslovanjem za kredite koncerna
pitanje koliko sastavnice imaju vlastitih kredita i koju su imovinu založile
agrokor založio dionice sastavnice koncerna sad već možda 1/4 što se vidi kao zalozi za repo
agrokor se zadužio uz jamstva sastavnica koncerna i na temlju imovine koju je imao kroz vlasničke udjele a koja je u međuvremenu djelomično isparila jer ih je založio za te repo poslove
pa je onda još toda založio skoro sve dionice agrokora

a računi prazni
1234567bc is offline   Reply With Quote
Old 01.04.2017., 11:57   #2698
Toto
Registrirani korisnik

Toto's Avatar

Član od: 05.06.2005.
Poruka: 212

Citat:
Jumbo View Post
Ma dajte molim vas......po tko jos pusi pricu s Trumpom?
Pa istu stvar su vam prodali s Obamom, kao dosao je netko tko ce drugacije voditi Ameriku.
Aha.....i onda ce svizac zamotati cokoladu

Postoji jasan kontinuitet u Americkoj politici, a izbori predsjednika su igrokazi, kao u velikoj vecini drzava.
Pa samo u "silama zla" su izabrani neodgovarajuci predsjednici. Ovo sto rade jadnoj Venecueli je genocid.
Ma necu dalje.....dok vi mislite da pisem gluposti, miran sam. Za bilo kakve promjene potrebna je kriticna masa, a sad jos ni ne postoji ideja.

Ukratko, dok postoji kontra, a Rusi misle da to jesu (iako su to Kinezi, sto ce se uskoro vidjeti)
ostatku svijeta ce biti dobro. Nastradat ce tu i tamo neka zarista, ali 1984 jos nece doci.

Agrokor? Kolateralna zrtva.
Hrvatska je cvrsto na pozicijama zapada i sluzi za namamljivanje Rusa u zamku. Sto ce se dogoditi s Hrvatskom, kad Rus dobije po tamburi? To nitko ne zna.
Jedino je sigurno da ce nas ovi, cije interese sad toliko zastupamo i stitimo, ostaviti ko pregazenog macka.

Ma stvarno necu vise. To su vam sve teorije zavjere, koje nemaju veze s mozgom. Pisem gluposti, jer mi je dosadno
Al' ga nadrobi! Jadna Venecuela, suza suzu stiže. Bogata naftom toliko da bi mogli živjet ko Saudijci ako već ne ko Norvežani no socijalizam ju uništio ali ne, Amerikanci su krivi.

Neko se najeo ludih gljiva.
Toto is offline   Reply With Quote
Old 01.04.2017., 12:24   #2699
Lola
Registrirani korisnik

Lola's Avatar

Član od: 14.03.2003.
Poruka: 7.115

Citat:
1234567bc View Post
zanimljivo je da poluga možda i x2 na ukupnu imovinu
sastavnice koncerna izdala jamstva svojim poslovanjem za kredite koncerna
pitanje koliko sastavnice imaju vlastitih kredita i koju su imovinu založile
agrokor založio dionice sastavnice koncerna sad već možda 1/4 što se vidi kao zalozi za repo
agrokor se zadužio uz jamstva sastavnica koncerna i na temlju imovine koju je imao kroz vlasničke udjele a koja je u međuvremenu djelomično isparila jer ih je založio za te repo poslove
pa je onda još toda založio skoro sve dionice agrokora

a računi prazni
Al za to se zna odavno, to nije nist novo. Tebi je valjda novo.
Lola is offline   Reply With Quote
Old 01.04.2017., 12:42   #2700
1234567bc
Registrirani korisnik

Član od: 29.09.2011.
Poruka: 390

meni nije novo ali očito 99% ljudi je ili su cijelo vrijeme svijesno žmirili, a koliko vidim žmire i dalje
1234567bc is offline   Reply With Quote
Odgovor

Opcije na temi

Pravila