Moj Novac -> Financijski portal

Aktivne teme Svi forumi Registracija

Povratak   Moj Novac -> Forumi > Investiranje > Svijet

Odgovor

Opcije na temi
Old 08.07.2004., 13:54   #11
MEA
Registrirani korisnik

MEA's Avatar

Član od: 05.03.2004.
Prebivalište: DALMACIJA
Poruka: 2.521
Default Odgovor na: Bulls vs. Bears

Jos o earning season i utjecaju ezultata na trziste (komentar Bernie Schaeffera na napise pojedinih analiticara kako ce dobri rezultati biti slijedeci catalyst za market u cjelini):

QTE
Strong earnings can be good for equity valuations, but only if they exceed expectations. If investors expect earnings to be strong, then earnings must come in even stronger to create the momentum necessary to drive prices higher. Remember that first-quarter earnings growth was extremely strong, yet stocks were unable to make a significant move higher. This was even on the heels of heavy equity mutual fund inflows. The market also continues to have several risk factors that are facing it. Geopolitical risks are high, interest rates are looking upward, energy prices remain high, and inflation has become a more significant threat. Nevertheless, we continue to see articles similar to this one, which show a high level of optimism toward the equity market. Unless earnings results are absolutely phenomenal this quarter, it may be difficult to see this market become excited enough to fuel stock prices considerably higher from a broad-based perspective.

UNQTE

YHOO se potpuno uklapa u gore navedeno (iako po meni glavni razlog je slabiji outlook). Interesantno je da su ga neki analiticari jutros "upgraded".
Moje razmisljanje je da sa P/E oko 100 (u vrijeme kada kamatne stope pokazuju trend rasta) YHOO treba jos pasti.
Inace P/E za S&P je sada oko 20 (povijesni prosjek 15) sto daje godisnji prinos od 5 %.
Kako su 10 year T-bonds sada na 4,47 % a 30 na 5,22 % - dionice ce biti sve manje "popularne" a prve koje ce stradati su one sa visokim P/E. (JMHO).
Old 08.07.2004., 20:50   #12
Petar
Registrirani korisnik

Petar's Avatar

Član od: 09.05.2004.
Prebivalište: Slavonski Brod
Poruka: 706

Kad sam već ovdje da nešto kažem, trebamo ustanoviti kakvo je stanje danas.tj. nafta je porasla što može samo negativno utjecati na američko tržište zbog manjka dolara u američkim blagajnama, dodatan pritisak vrši kamatna stopa koju su povećali da bi ispumpali novac sa tržišta što smanjuje kupovnu moć stanovništva, a time i slabije trgovanje na burzi, DOW će polagano padati zato smatram da sada treba još sačekati dok ne postigne svoju najnižu razinu.Ne treba se obazirati na trenutne oscilacije DOw-a.Nakon viših kamatnih stopa i kada pada dobit poduzeća-dolazi do velikog pada.
Petar is offline   Reply With Quote
Old 08.07.2004., 21:06   #13
knezevic67
Registrirani korisnik

Član od: 03.10.2002.
Poruka: 270

Citat:
Petar
Kad sam već ovdje da nešto kažem, trebamo ustanoviti kakvo je stanje danas.tj. nafta je porasla što može samo negativno utjecati na američko tržište zbog manjka dolara u američkim blagajnama, dodatan pritisak vrši kamatna stopa koju su povećali da bi ispumpali novac sa tržišta što smanjuje kupovnu moć stanovništva, a time i slabije trgovanje na burzi, DOW će polagano padati zato smatram da sada treba još sačekati dok ne postigne svoju najnižu razinu.Ne treba se obazirati na trenutne oscilacije DOw-a.Nakon viših kamatnih stopa i kada pada dobit poduzeća-dolazi do velikog pada.
Mislim da burze jedino zaj... cjena nafte
niti će doći do većeg povečanja kamatnih stopa,love ima sa strane za rast dionica,a što se nafte tiče imamo sukobljene strane-Bush,Saudijska kraljevska obitelj i Osama,ili i nema sukoba,svima odgovara visoka cijena nafte,što znači da će biti i u buduće....
knezevic67 is offline   Reply With Quote
Old 08.07.2004., 21:11   #14
MEA
Registrirani korisnik

MEA's Avatar

Da, jos u 19.st. jedan trader (zaboravio sam mu ime ali bio je pravi SOB i nitko ga nije volio a na konju je dolazio u Wall St.) je prvi primijetio da onaj tko drzi kljuceve money marketa ima u ruci kljuceve stock marketa).
Daljnji porast kamata je izvjestan samo je pitanje kojim ce to tempom ici. Koliko sam mogao razabrati ekonomisti se najvise boje da Greenspan ne napravi istu gresku kao 1994. i zato se dosta paznje posvecuje semantici FED-ovih izvjesca kako bi se mogli predvidjeti buduci potezi). FED ce to izgleda ovaj put napraviti na pravi nacin i polako priprema trziste na vise kamatne stope.

Vise kamatne stope - nizi indexi NYSE ...
Old 08.07.2004., 22:09   #15
Ewan
Registrirani korisnik

Ewan's Avatar

Član od: 12.11.2003.
Prebivalište: hr
Poruka: 422

danas je dow probio 10200, s tri medvjeđa tjedna uzastopno
izgleda mi da ce jos tjedan dva ici dole, plesat ce negdje na 10000, aonda cemo vidjeti
Ewan is offline   Reply With Quote
Old 09.07.2004., 00:10   #16
DayTrader
Registrirani korisnik

DayTrader's Avatar

Član od: 08.06.2003.
Poruka: 332

Moja očekivanja su malo drukčija. Prije dva tjedna market je pokušavao probiti silaznu resistance liniju, ali bezuspješno. Indeksi se vračaju nazad u pattern, a granice patterna poznajemo. Ovaj put idemo malo dublje. Očekujem pad DOW sve do 9600, NASDAQ na 1830, a S&P500 na 1060 i to u slijedeća 3 do 4 tjedna.

Dakle, kao što sam rekao prije mjesec dana da korekcija još nije gotova.

DayTrader :detective
Priloženi dokument (samo za registrirane korisnike)
File Type: pdf DOW-NASDAQ-S&P500.pdf (81,5 KB, otvoreno 34 puta)
Old 09.07.2004., 00:52   #17
MEA
Registrirani korisnik

MEA's Avatar

Citat:
DayTrader
Moja očekivanja su malo drukčija. Prije dva tjedna market je pokušavao probiti silaznu resistance liniju, ali bezuspješno. Indeksi se vračaju nazad u pattern, a granice patterna poznajemo. Ovaj put idemo malo dublje. Očekujem pad DOW sve do 9600, NASDAQ na 1830, a S&P500 na 1060 i to u slijedeća 3 do 4 tjedna.

Dakle, kao što sam rekao prije mjesec dana da korekcija još nije gotova.

DayTrader :detective
Gledajuci graf NASDAQ zapravo i nema ozbiljnijeg supporta ispod 1900. Prvi slijedeci je tek na 1500 (ako izuzmemo donju liniju bearish flag patterna - da li sam ga dobro okarakterizirao ???). No ne zelim time reci da ce tamo i stici, but then again...!!!
Old 09.07.2004., 09:06   #18
Sam
Registrirani korisnik

Član od: 10.04.2003.
Prebivalište: Zagreb
Poruka: 725

Citat:
MEA
Vise kamatne stope - nizi indexi NYSE ...
Kratkoročno to je pravilo - no zar nije FED i krajem 90ih podizao kamatne stope a tržište je svejedno raslo?
Sam is offline   Reply With Quote
Old 09.07.2004., 15:14   #19
MEA
Registrirani korisnik

MEA's Avatar

Citat:
Sam
Kratkoročno to je pravilo - no zar nije FED i krajem 90ih podizao kamatne stope a tržište je svejedno raslo?
Sam, nemam trenutno vremena, bilo bi dobro imati graf marketa i kamata te vidjeti korelaciju. No nize navedeni izvadak takodjer dosta vjerno opisuje tu istu korelaciju.

QTE
By the time the Fed imposed its 13th cut last June 25, amid fears of a potential deflationary spiral, it cut the rate to a paper-thin 1 percent. It's held off for a year on raising rates, which now seems inevitable given a recent pick-up in inflation.
Market strategists have been looking to past scenarios as a guide to the prospects for stocks going into a new period of rate tightening. In particular, they've focused on the market's reaction to a series of rate rises in 1994, which saw the Fed Funds rate jump from 3 percent to 6 percent in 12 months.
The widespread view is that June's FOMC meeting will start a cycle in which rates will rise about 3 percentage points in total, as in 1994, but over a longer period of time. Many strategists anticipate the Fed Funds rate to be at 4 percent within 18 to 24 months of the first hike.
In 1994, the stock market nosedived to its low for the year on April 4 after the Fed raised rates for a second time. Despite the Fed subsequently raising its key rate five more times over the next 10 months, the market never again broke through its April low. However, by the end of the rate tightening cycle in February 1995, all the major indexes had lost a little ground, notably the Nasdaq which was off 5 percent from its year-earlier levels. Market strategists said stocks still held up well in light of the fairly rapid rise in rates over such a short time span.

UNQTE

Asto se tice podizanja kamatnih stopa krajem 90-tih (posto tada nisam pratio market mogu samo navesti sto drugi o tome kazu:

QTE
Between June 1999 and May 2000, the Fed Funds rate rose from 4.75 percent to 6.5 percent as the central bank attempted to curb the excesses of the Internet boom. By the end of that tightening phase, the Nasdaq had risen over 40 percent since the first rate hike, while the Dow industrials edged up 1.1 percent.
"That was a fluke," said Alfred Kugel, senior investment strategist at Stein Roe Investment Counsel. "People thought it was a new era. Anything that happened in the past they said, 'Forget it, that doesn't count anymore. We won't have recessions, we won't have setbacks. It was just a bubble."
As a result, Kugel said, market strategists prefer to focus on more reliable historical comparisons such as 1994.
Yet Mike Holland, fund manager at the Holland Balanced Fund, said strategists should also be weary of drawing comparisons with 1994's stock market performance.
"Since we're at a 46-year low, much of the history from previous Fed moves doesn't have the same impact," Holland said.
UNQTE

Te jos:

"During rising rate environments, the S&P 500 managed a 3.26 percent average annualized return," Stewart said. "Meanwhile, falling rate environments saw an average annualized return for the index of 12.2 percent."

Iluzorno je ocekivati da povecanje kamatnih stopa nece utjecati na market.
Nize kamatne stope destimuliraju investitore u obveznice i dozvoljavaju da se P/E ratio "razmase" (jer su dionice u to vrijeme najbolji investment) a naravno vazi i obratno.
Ono sto je bilo 1999/2000 je po meni bilo "kolektivno ludilo" i ja do danas ne mogu shvatiti kako su ljudi kupovali dionice sa tako visokim odnosima. Mislim da je to bila jedna od najvecih Ponzijevih shema IKADA s time sto je ovdje bila "mantra" kako je dovoljno otvoriti dot.com i imas cijeli svijet za musterije (i to za svakoga tko otvori dot.com) - naravno racun je brzostigao na naplatu i osobno poznam covjeka koji de do danas nije oporavio (financijski) od tada.
Old 10.07.2004., 19:01   #20
Petar
Registrirani korisnik

Petar's Avatar

Član od: 09.05.2004.
Prebivalište: Slavonski Brod
Poruka: 706

Citat:
knezevic67
Mislim da burze jedino zaj... cjena nafte
niti će doći do većeg povečanja kamatnih stopa,love ima sa strane za rast dionica,a što se nafte tiče imamo sukobljene strane-Bush,Saudijska kraljevska obitelj i Osama,ili i nema sukoba,svima odgovara visoka cijena nafte,što znači da će biti i u buduće....
Da jedno prvo razjasnimo, visoka cijena nafte ne odgovara nikom osim zemalja koje ju proizvode, pogotovo SAD-u koji ima i sada ima veliki deficit,a visoka cijena nafte samo povećava toškove povećava inflaciju i deficit(vanjsko zaduživanje).Visoka cijena nafte Bushu sigurno ne odgovara,ali tko zna šta će na kraju biti,to neznaju ni oni sami
Petar is offline   Reply With Quote
Odgovor

Opcije na temi

Pravila