Moj Novac -> Financijski portal

Aktivne teme Svi forumi Registracija

Povratak   Moj Novac -> Forumi > Investiranje > Svijet

Odgovor

Opcije na temi
Old 11.02.2004., 19:06   #11
ObiWanKenobi
Registrirani korisnik

Član od: 17.09.2003.
Prebivalište: svahili
Poruka: 145

skužio sam, pa sam pobrisao dio zaglavlja,

nisam znao da treba biti 60s između dva posta:D

Obi
ObiWanKenobi is offline   Reply With Quote
Old 11.02.2004., 19:19   #12
xperttrader
Registrirani korisnik

xperttrader's Avatar

Član od: 23.12.2002.
Poruka: 777
Default knjige

evo popisa nekih tekstova vezanih uz trgovanje koje posjedujem. Ako netko ima mjesta na serveru, dalo bi se to polako prebaciti. Napominjem da je to uglavno skinutu s p2p mreža, te je uglavnom zaštićeno autorskim pravim.

Usput, za trgovanje futuresima (važi samo za one kojima je broker IB), a posebno skalpiranje koriste se dodatni front-end programi koji se prikače na IB-ov TWS. Neki od tih programa su brackettrader ili ninja trader. Dobro je kod njih da imaju mod za simuliranje.
Priloženi dokument (samo za registrirane korisnike)
File Type: txt knjige.txt (3,9 KB, otvoreno 78 puta)

H. L. Mencken
xperttrader is offline   Reply With Quote
Old 12.02.2004., 15:09   #13
xperttrader
Registrirani korisnik

xperttrader's Avatar

rekao sam ranije da testiram jedan mehanički daytrading sistem:
evo parametara za ES
ovako:
1. kaže mi da danas ne trgujem
2. ako ipak zelim zaobici preporuku onda mi kaze:

iniciraj

long na 1158.50
ili
short na 1148.50

stop loss je 3 poena, ne ulazi se prvih i zadnjih pola sata.
pozicija se drži do 22:00.

pa pogledajmo...

H. L. Mencken
Old 12.02.2004., 19:11   #14
xperttrader
Registrirani korisnik

xperttrader's Avatar

Default implementirao

sistem i za druge indexe:

rezultati:

ER2 - može se trgovati, buy na 597.6, short na 588.7, stop 1.5 poena
YM- ne trgovati, buy na 10739, short na 10646, stop 25 poena
NQ- ne trgovati, buy na 1519.5, short na 1499, stop 6 poena

dakle, od svega skupa, imamo akciju u ER2...

H. L. Mencken
Old 13.02.2004., 11:38   #15
DayTrader
Registrirani korisnik

DayTrader's Avatar

Član od: 08.06.2003.
Poruka: 332

Evo, kako bi to otprilike izgledalo ako se analiziraju futures ugovori s candlestick tehnikom!

D@yTrader
Old 13.02.2004., 14:28   #16
xperttrader
Registrirani korisnik

xperttrader's Avatar

d@ytrader, možeš li nam reći gdje su na chartu generirani signali za buy ili sell?

H. L. Mencken
Old 13.02.2004., 15:23   #17
xperttrader
Registrirani korisnik

xperttrader's Avatar

na ovoj adresi opisan je jedan jednostavan sistem za swingtrading ES-a
http://www.elitetrader.com/vb/showth...hreadid=28391.

da ne ulazim u detalje, sistem daje signal za
sell ES na 1155.5

ubacio sam parametre i za ostale emini ugovore

YM sell na 10712
ER2 sell 595.4
NQ sell na 1512.5

tamo je kao target za ES određeno 10 poena, a stop loss je 20 poena. dakle ekvivalent 500$ ili -1000$ gubitka se može odredit i za ova druga 3 indexa.

YM je već dotaknuo target za sell, i sada bi se po sistemu uzela short pozicija, mada napominjem, da je tamo opisan samo za ES, autor kaže da je napravio testiranje za zadnjih nekoliko mjeseci i da bi zaradio nekih 150 poena ~ $7500 po ugovoru, not too shabby...

H. L. Mencken
Old 13.02.2004., 17:03   #18
xperttrader
Registrirani korisnik

xperttrader's Avatar

sistem je imao dobar početak, nakon shorta na 1155.5, do targeta je stigao za manje od sat vremena.

impresivno

H. L. Mencken
Old 13.02.2004., 18:16   #19
xperttrader
Registrirani korisnik

xperttrader's Avatar

prilažem mali excel file s opisanim swing sistemom, vrlo jednostavno, samo se unesi glavni jučerašnji podaci (za ES, ali može i neki drugi ugovor), i zavisno od toga se generira sell ili buy signal sa točnom ulaznom i izlaznim cijenama.
Ako već imamo otvorenu poziciju, npr long, a sljedeći dan dobijemo sell signal onda prelazimo iz shorta u long poziciju.
Priloženi dokument (samo za registrirane korisnike)
File Type: zip swing system.zip (2,1 KB, otvoreno 38 puta)

H. L. Mencken
Old 13.02.2004., 18:25   #20
DayTrader
Registrirani korisnik

DayTrader's Avatar

Član od: 08.06.2003.
Poruka: 332

Citat:
xperttrader
d@ytrader, možeš li nam reći gdje su na chartu generirani signali za buy ili sell?
Ja ti ne koristim automatski generirane signale za buy/sell!

Graf je iscrtan uz pomoć MetaStock softvera za tehničku analizu. Program ima tu mogućnost da mi automatski izbaci sve candlestick signale te da mi testira uspješnost sistema, ali ja to zanemarujem i oslanjam se na sebe, jer svijeće nisu zaseban svijet, već su jako uspješne ako ih kombiniram sa drugim indikatorima, a to mi niti jedan program ne može iskombinirati.

Dakle, evo i mojih signala, tj. da vam objasnim kako bi to u mom slučaju izgledalo:

1. Buy 29/09 po 1337 (na zatvaranju)

NQH4 je u silaznom trendu do 26/09 gdje imam bullish inverted hammer. Kod ovog signala moram čekat potvrdu, tj. da slijedeći dan zatvori iznad tijela svijeće inverted hammer-a. Dakle kupujem na zatvaranju, kad sam siguran u potvrdu. Support mi je na dnu inverted hammer-a, dakle na 1313. Ne stavljam stop order jer dozvoljavam da mi u intraday-u probije tu granicu. Slijedeći dan mi zatvara ispod mog support-a, ali taj dan imam southern long ledge doji, što je bullish signal, tako da mu dopuštam da zatvori 4 poena ispod supporta, te strprljivo čekam. Moja strpljivost bi se isplatila, jer je southern doji bio potvrđen slijedeći dan sa bijelom svijećom.

2. Sell 15/10 po 1419 (na zatvaranju)

Nakon što je NQH4 dotakao bottom, imam lijepu seriju bijelih svijeća. 08/10 iako imam harami bearish signal ne bi izašao van iz trejda jer još uvijek imam higher-high. 15/10 imam bearish engulfing patern gdje bi ja izašao van na kraju dana. Sigurno me pitate, zašto bi sada izašao van, a još uvijek imam higher-high? Pa zbog toga što ima već 9 uzastopnih higher-highs ( 9 record highs). Ja uvijek izlazim nakon 8 uzastopnih higher-highs ako mi se pojavi bearish candlestick patern.

24/10 ne bih ušao u trejd jer mi long lower shadow nije dovoljno jak signal da bih se usudio kupiti ugovor.

3. Sell Short 07/11 po 1436 (na zatvaranju)

Dan prije smo imali bearish hanging man. 07/11 nam je zatvorilo ispod tijela svijeće hanging man-a te potvrdilo bearish signal. Hanging man mi je još jači jer je nastao u resistance zoni, tako da s više povjerenja mogu shortat ugovor. Ovaj put vidimo kao nam resistance koji je na vrhu svijeće hanging man-a u slijedećih par dana drži te NQH4 nije uspio zatvoriti iznad. 17/11 imam falling window te mi je to još jedna potvrda bearish trenda.

4. Cover Short 19/11 po 1379 (na zatvaranju)

19/11 imam piercing bullish signal te bih pokrio svoju short poziciju. Piercing bullish je nastao u zoni gdje imamo 24/10 long lower shadow, te mi je to razlog više da pokrijem short.

5. Buy 21/11 po 1382 (na zatvaranju)

Nakon piercing bullish signala imam inverted hammer koji je potvrđen 21/11 te bi ja na kraju dana ušao ponovno u long position. Pogledajde kako dno od piercing bullish signala od 19/11 služi kao support.

6. Sell 02/12 po 1439 (na zatvaranju)

Tu pak imam dark cloud cover bearish signal koji je nastao u resistance zoni prijašnjeg hanging man-a, tako da mi je to dovoljan razlog da uzmem profit.

U short position ne bih ušao jer svijeća drugog dana nije zatvorila ispod polovice bijele svijeće prvog dana. jedno to je tek br. 5 higher-highs, tako da postoji vjerovatnost da probije put gore.

7. Buy 11/12 po 1392 (na otvaranju)

U ovom slučaju imamo hammer bullish signal koji nastaje u zoni prethodnog piercing bullish signala. Ako usporedimo sve bullish signale, vidimo kako se trend penje, što daje snagu mom hammeru. Za hammer nam ne treba dodatna potvrda, te bi se ja odlučio kupiti na samom otvaranju. Sada nam donji shadow hammera služi kao support, što smo se i uvjerili.

Nakon hammera imamo lijepu seriju bijelih svijeća što nam probijaju naš resistance. Pogledajte kako nam se resistance pretvara i služi kao support od 04-06/02

8. Sell 13/01 po 1528 (na zatvaranju)

Zašto bi se odlučio ovdje izaći iz trejda? 09/01 imamo shooting star, kao napomenu da budemo oprezni. Slijedeći dan NQH4 ima isti high kao i shooting star, a to se zove tweezer top. Slijedeći dan imam dugačku crvenu svijeću te dark cloud cover bearish pattern. Kad tome svemu dodam da ima više od 10 uzastopnih higher-highs, jednostavno nemam više što čekati.

Po ovom vidimo da bih od 29/09 do 13/01 profitirao ukupno 332 poena. Nadam se da sam to dovoljno jasno objasnio.

Kao što ste vidjeli u većinu trejdova bih ušao na kraju dana jer onda znam kako će mi svijeća izgledati. Samo u rijetkim situacijama se odlučujem uči na samom otvaranju.

Ova moja slika je pojednostavljena jer tu ima još puno indikatora koje bih ja prije provjerio nego bih ušao u trejd. Moram još i priznati da je puno lakše analizirat graf kad je sve gotovo, jer kad se ti trebaš odlučiti u realnom vremenu da li ćeš ući u trejd ili ne onda te tu vežu emocije, raspoloženje, bolest, financijska situacija, vrijeme i sve ostalo što je vezano za tebe.

Za ovaj put toliko. Nastojat ću izabrat jedan ugovor, te pratit ga iz dana u dan. Tek ćemo onda dobiti pravu sliku o vrijednosti svijeća. :driver:

D@yTrader

Opcije na temi

Pravila