Moj Novac -> Financijski portal

Aktivne teme Svi forumi Registracija

Povratak   Moj Novac -> Forumi > Investiranje > Svijet

Odgovor

Opcije na temi
Old 07.09.2014., 21:39   #11
geene
Registrirani korisnik

geene's Avatar

Član od: 18.07.2005.
Prebivalište: Penthouse apartment
Poruka: 4.710
Default Odgovor na: USA - IPO

IPO nam nije dostupan, ali iduci dan ide redovno trgovanje i tad mozes kupiti. Naravno, ako imas acc.
A man cannot serve two masters," and the tape is a tyrant. He cannot study this art from the far end of a telephone wire. He should spend twenty-seven hours a week or more at a ticker, and many more hours away from it studying his mistakes and finding the "why" of his losses.
geene is offline   Reply With Quote
Old 07.09.2014., 22:41   #12
plavac
Registrirani korisnik

Član od: 06.04.2012.
Poruka: 2.967

Dok ja to kupim drugi dan tko zna kuda ce cijena, nemam iskustva sa takvim stvarima ali mi se ovo cini interesantnim, vidjeti cu sa svojom brokerskom kucom...
plavac is offline   Reply With Quote
Old 08.09.2014., 00:29   #13
Lola
Registrirani korisnik

Lola's Avatar

Član od: 14.03.2003.
Poruka: 7.193

Citat:
plavac View Post
Dok ja to kupim drugi dan tko zna kuda ce cijena, nemam iskustva sa takvim stvarima ali mi se ovo cini interesantnim, vidjeti cu sa svojom brokerskom kucom...
Samo ti gledaj... Al nist od toga. "Najbolja roba ide uvijek najboljim musterijama"... cak i u slucaju najveceg IPO-a u povijesti. Na posljednjem poznatijem tehnoloskom IPO-u, onom od Twittera, upisna cijena je trebala biti izmedju 17 i 20 usd. Na kraju je kao isklicna upisna bila 26 usd, a na kraju prvog dana trgovanja vec je iznosila 44,9 usd. Inace, navodno je oversubscription za TWTR bio veci od 30 puta.

Lola is offline   Reply With Quote
Old 08.09.2014., 09:10   #14
navi121
Registrirani korisnik

Član od: 23.02.2011.
Poruka: 7

Citat:
plavac View Post
I kako sada sudjelovati u tom IPO Alibabe, da li je to kod nas moguce...
Kupi dionice Yahoo... http://www.youtube.com/watch?v=mjsCl...opCNic9gh69Y8A
navi121 is offline   Reply With Quote
Old 08.09.2014., 09:18   #15
Lola
Registrirani korisnik

Lola's Avatar

Član od: 14.03.2003.
Poruka: 7.193

Citat:
navi121 View Post
A market je kao glup pa to vec djelomicno ne 'prajsa' na yhoo-u?

Ako ce kupovati main story, kupit ce Alibabu, ali sigurno ne na upisu nego ko i vecina nepovlastenih... na burzi, prvog ili x.tog dana trgovanja.
Lola is offline   Reply With Quote
Old 09.09.2014., 16:26   #16
red max
Registrirani korisnik

red max's Avatar

Član od: 07.05.2010.
Poruka: 3.221

Ovo izgleda odlično,naravno,opet ostaje pitanje cijene.
BTW. uzeo danas SINA po 46,05 baš zbog BABE bi mogla i ona dobiti na "težini",danas i WB veliki rast.
red max is offline   Reply With Quote
Old 11.09.2014., 19:25   #17
red max
Registrirani korisnik

red max's Avatar

BABA i 6 stvari koje treba znati:
http://investing.covestor.com/2014/0...ings-need-know
Old 15.09.2014., 09:10   #18
geene
Registrirani korisnik

geene's Avatar

Moguce prosirenje price, a i cijene( iznad 70$)?
A man cannot serve two masters," and the tape is a tyrant. He cannot study this art from the far end of a telephone wire. He should spend twenty-seven hours a week or more at a ticker, and many more hours away from it studying his mistakes and finding the "why" of his losses.
Old 15.09.2014., 10:47   #19
red max
Registrirani korisnik

red max's Avatar

Zašto ne,interes sigurno postoji,i ja bi na njihovom mjestu podignuo cijenu i uzeo američanima pare kad ih već žele dati.
Old 15.09.2014., 20:35   #20
geene
Registrirani korisnik

geene's Avatar

BABA - IPO desetljeća

Teško je odrediti koliko vrijedi tj. koliko bi moglo vrijediti ovaj IPO. U USA se uvijek trguje očekivanjima, pa stoga i ovu priču treba gledati na taj način. Trenutna valuacija ne znači gotovo pa ' ništa' već samo jesi li kupio jako jeftino, jeftino, skupo ili jako skupo, a ono što slijedi ima najveći utjecaj. Uvjerenja sam sve dok izvještaji drže vodu, do tada će cijena UP, a na prvi veći znak nevolje, idemo u novu fazu koja će možda nekima pružiti povoljniju razinu ulaska, ali pitanje je hoće li to biti povoljnije nego u petak.

BABA je snažno pozicionirana u cijeloj Kini gdje preko njezinih portala kupuje više od 500 milijuna korisnika .Dominira u više od 80% e-commerce volumena u Kini a ima prostora i za još jer ovo je segment koji je teoretski neograničen.

Tu sad priča postaje malo kompleksnija po pitanju procjene, jer na jednoj strani imamo USA prosječnog američkog potrošača i Internet velikane kao što su Google, Amazon i eBay koji su jako uspješno ušli u glave prosječnog američkog potrošača ( i ne samo njega), a na drugoj strani je Kina, područje koje malo njih poznaje u detalj i uglavnom se vuku paralele na USA i shodno tome i očekivanja tj. potencijali do kojih bi se mogao razviti ovaj dio (E-commerce) kineskog gospodarstva, stoga sve procjene uzimati uz rezervu. Nemam namjeru ulaziti u te detalje, jer za njih definitivno nemam vremena, a isto tako nemam dovoljno informacija koje su nužne za konkretniji uvid. Stoga ću se držati okvirnih procjena koje su dostupne većini smrtnika, a opet..oni su ti koji i kupuju/prodaju, a isto tako imaju namjeru sudjelovati u ovoj predstavi.

U medijima, kao i u nekim analizama nailazim na različite podatke, ali okvirne procjene ipak dolaze u neki raspon da će kineski Kineski e-commerce u narednih 2 godina iznosit između 300 i 400 mlrd. $ . Djeluje impozantno, i niste u krivu ako ste to pomislili. Sad bi mnogi napravili jednostavnu računicu i preslikali BABA market share i vidjeli koliko ima potencijala ( i opet, nije ni to toliko loše), ali..na umu treba imati da je BABA rasla niz godina iznimno velikim stopama, a uz nju su se javili još neki igrači koji su čak na nekim poljima dominantniji, stoga..zadržavanje istog market share treba uzeti ipak uz dozu rezerve, jer prema trenutnom stanju to će biti jako teško.

Ali...Interes je i više nego velik, potencijali isto tako, sad je samo pitanje vaše averzije spram rizika.
Market traži novu ljubimicu nacije i mislim da ju je našao.
Ja znam što ću napraviti u petak, a vi?
Odgovor

Opcije na temi

Pravila