Moj Novac -> Financijski portal

Aktivne teme Svi forumi Registracija

Povratak   Moj Novac -> Forumi > Investiranje > Svijet

Odgovor

Opcije na temi
Old 18.02.2013., 13:22   #11
mahniti
Pohlepni korisnik

mahniti's Avatar

Član od: 14.05.2006.
Poruka: 2.387
Default Odgovor na: Digital currency

BTW tko je kupio bitcoine u lipnju sada je par stotina posto u plusu.
Idući mjesec se događaju tektonski poremećaji u sustavu, tko zna kako će to utjecati na tržište. Zainteresiran sam, ali držim se po strani zasad.
Old 18.02.2013., 14:13   #12
go
Registrirani korisnik

go's Avatar

Član od: 22.08.2003.
Poruka: 929

Citat:
mahniti View Post
par stotina posto u plusu
Za ne vjerovat.
go is offline   Reply With Quote
Old 18.02.2013., 14:16   #13
axy
Registered User

axy's Avatar

Član od: 03.04.2006.
Prebivalište: My banking account
Poruka: 9.460

Citat:
mahniti View Post
BTW tko je kupio bitcoine u lipnju sada je par stotina posto u plusu.
Idući mjesec se događaju tektonski poremećaji u sustavu, tko zna kako će to utjecati na tržište. Zainteresiran sam, ali držim se po strani zasad.
A ako je kupio godinu prije?
axy is offline   Reply With Quote
Old 18.02.2013., 14:57   #14
mahniti
Pohlepni korisnik

mahniti's Avatar

Citat:
axy View Post
A ako je kupio godinu prije?
Onda je negdje na nuli.

Proučio sam dobro materiju, koliko sam mogao razumjeti, i mislim da taj bitcoin ima potencijala. Ali određivanje neke fer vrijednosti je možda i zeznutije nego određivanje fer vrijednosti PTKM.
Old 20.02.2013., 04:53   #15
uskok
sin sluge

uskok's Avatar

Član od: 27.10.2003.
Prebivalište: Tu i tam.
Poruka: 6.165

Transakcija svake valute moze biti digitalna i vec je u dobroj mjeri to slucaj sa danasnjim valutama. Nije problem, barem za mene, nacin transmisije novca nego ocuvanje njegove vrijednosti.
Old 20.02.2013., 10:05   #16
mahniti
Pohlepni korisnik

mahniti's Avatar

Citat:
uskok View Post
Transakcija svake valute moze biti digitalna i vec je u dobroj mjeri to slucaj sa danasnjim valutama. Nije problem, barem za mene, nacin transmisije novca nego ocuvanje njegove vrijednosti.
Bitcoin ima nekoliko mehanizama očuvanja vrijednosti. Boljih od zlata.
Old 20.02.2013., 15:45   #17
uskok
sin sluge

uskok's Avatar

Citat:
mahniti View Post
Bitcoin ima nekoliko mehanizama očuvanja vrijednosti. Boljih od zlata.
Poznat mi je njegov koncept geometrijske progresije, vrlo lukavo. Kada budu centralne banke pocele prodavati zlato i kupovati bitcoin onda cu i ja promjeniti vjeru .
Old 21.02.2013., 13:08   #18
uskok
sin sluge

uskok's Avatar

Koncizan clanak o ovom novcu:

"So while Bitcoin advocates point to the fact that the currency is definitely being used for goods and services to prove that it's not some sort of giant Ponzi scheme, it's also irrefutably true that the vast majority of existing bitcoins aren't being used at all. And while the idea of the whole system is to create a currency that's not at the mercy of some central administration, you could easily argue that a few key figures hold a huge amount of power over the bitcoin's value".

http://www.gizmag.com/bitcoin-creati...verview/26325/

1. Kreiran u sijecnju 2009.
2. U rujnu 2010. trzio se u vrijednosti od 0.10 $
3. U veljaci 2011. presao vrijednost od !.00 $
4. U svibnju 2011. dostigao 27.00 $
5. U studenom 2011. pao na 3.50 $
6. Momentalno vrijedi nesto preko 30 $.
Old 21.02.2013., 13:52   #19
axy
Registered User

axy's Avatar

Član od: 03.04.2006.
Prebivalište: My banking account
Poruka: 9.460

Citat:
uskok View Post
Koncizan clanak o ovom novcu:

"So while Bitcoin advocates point to the fact that the currency is definitely being used for goods and services to prove that it's not some sort of giant Ponzi scheme, it's also irrefutably true that the vast majority of existing bitcoins aren't being used at all. And while the idea of the whole system is to create a currency that's not at the mercy of some central administration, you could easily argue that a few key figures hold a huge amount of power over the bitcoin's value".

http://www.gizmag.com/bitcoin-creati...verview/26325/

1. Kreiran u sijecnju 2009.
2. U rujnu 2010. trzio se u vrijednosti od 0.10 $
3. U veljaci 2011. presao vrijednost od !.00 $
4. U svibnju 2011. dostigao 27.00 $
5. U studenom 2011. pao na 3.50 $
6. Momentalno vrijedi nesto preko 30 $.
Kad se bude pricalo koliko dolar vrijedi bitcoina, mozemo nastaviti pricati o ovoj gluposti, do tada nema potrebe.
axy is offline   Reply With Quote
Old 22.02.2013., 02:03   #20
uskok
sin sluge

uskok's Avatar

Zivot me je naucio da je vaznije ono o cemu ljudi ne pricaju nego ono o cemu svi pricaju. Sukladno tome, malo me brine sto paznja ogromne vecine ljudi ne ide dalje od onoga sto drzava sankcionira i sto je "sluzbeno". Bitcoin nece nikada biti takav jer je upravo namjera te valute da izbjegne kontrolu drzave.

Pogledajnmo njegove karakteristike:

Pros:

1. They're more or less anonymous if you take the right precautions, meaning your transactions can't be tracked or taxed.
2. They will never devalue due to inflation - in fact, a slow process of deflation is built into the algorithm.
3. There is often no transaction fee when moving bitcoins.
4. You can buy things with them.
5. You can trust the authenticity of your bitcoins, and prove your ownership of them.
6. You can speculate on bitcoin values by buying and selling them as the market fluctuates.

Cons:

1. Like U.S. dollars, they have no inherent value. If other people don't want them, they're worthless.
2. Bitcoins will never be any good for over-the-counter or face to face payments, because every time you make a transaction, there's a roughly 10 minute wait as the network validates the bitcoins' ownership. This wait will get longer in the future, too.
3. Like cash, if you lose your Bitcoin wallet, you lose your money.
4. Currently, the most popular uses for bitcoins seem to be speculation, scams, money laundering and black market contraband sales. This is not escaping the attention of the authorities. However, it remains to be seen if they can actually do anything to stop it.
5. They can be stolen.

Pozitivne karakteristike bitcoin-a kao valute su ocite, medjutim neke negativne karakteristike su takve da ja osobno imam mnogo bolju alternativu gdje parkirati svoj kapital.

Bitcoin je valuta crne privrede i to ne treba omalovazavati, jer to nije mala stvar. Prema nekim procjenama svjetska crna privreda je druga po veliciti odmah iza Americke. Ako trgujes drogom, sto je bolje, pokusati prati novac u okviru sluzbenog bankarskog sustava ili sprovesti transakciju anonimno koristeci bitcoin valutu?

Opcije na temi

Pravila