Moj Novac -> Financijski portal

Aktivne teme Svi forumi Registracija

Povratak   Moj Novac -> Forumi > Investiranje > Svijet

Odgovor

Opcije na temi
Old 19.03.2020., 23:58   #1331
Dreamer
Registrirani korisnik

Dreamer's Avatar

Član od: 26.01.2005.
Poruka: 773
Default Odgovor na: Bitcoin - Kriptovalute

Možda nije pravo mjesto, ali po mom skromnom mišljenju bottom ćemo na financijskim marketima naći kada i posljednja veća zemlja proglasi potpunu karantenu, a to će vjerojatno biti baš USA. Kada se sva aktivnost zaustavi to će biti točka najveće panike i straha, očekujem jedan bloodbath day na burzama, ali nakon toga zapravo nema više neizvjesnosti, zna se da će se tada virus riješiti u roku od cca 3 mjeseca.

Kako za market kažu da gleda 6 mjeseci unaprijed, svi negativni efekti će do tada biti dobrano uračunati u cijenu na burzi, i kad se proglašenjem karantene makne vremenska neizvjesnost burza će krenuti u oporavak jer mnoge su dionice pale (ili će pasti) neopravdano nisko.
Dreamer is offline   Reply With Quote
Old 21.03.2020., 20:33   #1332
Dreamer
Registrirani korisnik

Dreamer's Avatar

Član od: 26.01.2005.
Poruka: 773
Default Odgovor na: Bitcoin - Kriptovalute

Nisam još vidio da je to netko spomenuo, ali ne bi me čudilo da je ovaj zadnji pad smišljen od velikih Bitcoin miner farmi. Na prvu se čini suludo jer oni na tržištu prodaju ono što mine-aju i interes bi im bio viša cijena, no kako se uskoro očekuje bitcoin reward halving, smanjenje nagrade minera što održava mrežu za duplo, pasti će prihodi, no ovim potezom veliki dobro kapitalizirani mineri mogu izbaciti dosta manjih minera iz igre, pa kad dođe do halvinga trebaju kolač dijeliti sa manje drugih minera što spušta cost.

Naravno, najveći mjesečni pad u povijesti Wall Streeta je možda isto imao neke prste u padu kriptovaluta
Dreamer is offline   Reply With Quote
Odgovor

Opcije na temi

Pravila