Moj Novac -> Financijski portal

Aktivne teme Svi forumi Registracija

Povratak   Moj Novac -> Forumi > Investiranje > Svijet

Odgovor

Opcije na temi
Old 29.09.2002., 23:02   #11
mestar
Registrirani korisnik

Član od: 23.09.2002.
Poruka: 64
Default MACD

MACD - moving average convergence divergence

ispeglas graf sa dva razlicita perioda, i onda gledas kad se sjeku. te tocke ti daju signale za kupnju ili prodaju. cak i da nisam znao, za 30 sec to nadjes na googlu.

drugim rijecima, zakljucis kad je nesto šum, i kad se trend stvarno promijenio.

ono sto je zanimljivo je da su OPSEŽNA istrazivanja pokazala da, ako uracunas i troskove transakcija, nista od toga ti nemoze pomoci da zaradis.

e sad, izgleda da cu sam morati odgovarati na svoja pitanja:
1. koliko ja znam -nikako
2. ne, kad dodas troskove trgovanja
3. zbog 2
4. retoricko
5. ...i zaradi slavu.

da neki sistem funkcionira, onda bi svi to radili, i samim tim bi uzrokovali da sistem vise ne radi.
mestar is offline   Reply With Quote
Old 29.09.2002., 23:08   #12
traderhr
Registrirani korisnik

traderhr's Avatar

Član od: 24.09.2002.
Poruka: 980
Default reci mi mestre

jel trgujes na americkoj burzi?
traderhr is offline   Reply With Quote
Old 30.09.2002., 04:45   #13
luk2
Registrirani korisnik

Poruka: 523
Default PAD NA USA BURZAMA

Ja mislim da je razlog za pad na američkim burzama koji evo već traje cca. 2 do 3 godine više psihološke naravi što se poklopilo sa nekim događajima koji su dodatno pogoršali stvar (11. rujna, skandali u korporacijama, rat u Iraku isl.)

Što se same psihološke naravi tiče kad jednom dođe do konstantnog pada koji malo duže traje ljudi se od optimista na burzama pretvore u pesimiste i počinju povlačiti novce i pretvaraju ih u obveznice ili spremaju u banke s dobrim kamatama i sl.
Zbog veće prodaje dionica dolazi brzo do rasprodaje koji amortiziraju veći investicijski fondovi iz razloga da ne dođe do velikog pada njihove cijene udjela i da na vrijeme stignu rasprodati svoje dionice iz portfelja.

(Može se primjetiti jedan sitan detalj na otvaranju burzi u Europi ili USA, kada se predosjeti da će biti loš dan cijene na samom otvaranju krenu strelovito prema gore a onda se nakon pol sata otprilike počinju spuštati, naravno, veliki igrači su malo napumpali cijene i onda ih lijepo prodali prije velikog pada - zamka za naivne)

Ali, dugoročno upada se u spiralu pada gdje se ne vidi kraj.

Kraj pada obično se poklapa sa nekim važnim događajem, a koji bi mogao biti sretan i pobjednički završetak rata u Iraku za USA.
luk2 is offline   Reply With Quote
Old 30.09.2002., 13:55   #14
luk2
Registrirani korisnik

Default SLOM???

Sada je 16,30 sati otprilke, dana 30.09.2002.
Dow Jones (USA) pad -3%
Nasdaq (USA) pad -3%
Dax (Njemačka) pad - 6%
CAC (Francuska) pad -8% !!!!!!
FTSE (Engleska) pad -6%
itd. itd.

Ja se ne sjećam 1981., krize i rata u Perzijskom zaljevu i velikog sloma na financijskim tržištima, jer sam bio premladi i nisam se ni bavio ulaganjima i nikad nisam mislio se s time baviti, no, sjećam se kako sam čitao u časopisima da su se ljudi tj. nekakvi brokeri, bacali kroz prozore i ubijali se jer su preko noći postali siromašni i izgubili sve na burzama.
Točno se sjećam podatka da je u prosjeku 8 ljudi dnevno tih dana nađeno mrtvih u Wall Stretu.

Pitam se da li će se povijest ponoviti???

Pa samo prije par mjeseci je njemački Dax bio na 6000, a sada je na 2700, što znači da su njemačke chip-dionice izgubile u roku nekoliko mjeseci u prosjeku 60 % svoje tržišne vrijednosti !!!!!
Old 30.09.2002., 14:23   #15
traderhr
Registrirani korisnik

traderhr's Avatar

Default re:

jos ovaj tjedan i eventualno sljedeci tjedan idemo south i to je to zatim sljedi 3 mjesecni rast
ma to je tako jednostavno!
Old 30.09.2002., 14:29   #16
Jones Dow
Caveat emptor!

Jones Dow's Avatar

Član od: 25.09.2002.
Prebivalište: Split
Poruka: 837
Default Nije sve tako crno ukoliko ste BROKER!

Ja mislim da se ovaj put brokeri neće ubivati zbog stanja na tržištu. Pogledajte danas samo u par sati dionica NASDAQ 100 INDEX TRACKING STK (QQQ) imala je volumen trgovine od 38,435,600 dionica, CISCO SYSTEMS (CSCO) 33,815,630 dionica, etc. Brokeri su inkasirali lijepu proviziju (dobro ajde kuće za koje rade) i ja mislim da im nije stalo do ubijanja.

Nije nužno da dileri budu narkomani, pa tako i brokeri vlasnici dionica!
Old 01.10.2002., 06:45   #17
luk2
Registrirani korisnik

<BLOCKQUOTE class="ip-ubbcode-quote"><font size="-1">quote:</font><HR>Poslano by luk2:

(Može se primjetiti jedan sitan detalj na otvaranju burzi u Europi ili USA, kada se predosjeti da će biti loš dan cijene na samom otvaranju krenu strelovito prema gore a onda se nakon pol sata otprilike počinju spuštati, naravno, veliki igrači su malo napumpali cijene i onda ih lijepo prodali prije velikog pada - zamka za naivne)

Ali, dugoročno upada se u spiralu pada gdje se ne vidi kraj.

[/quote]

Klasičan primjer manipulacije na burzi na samom otvaranjui prvih pola sata trgovanja:
!!!!!!!!!!!!
???????????
http://de.finance.yahoo.com/q?s=^FTSE&d=t

Komentar ??

&nbsp;
Old 01.10.2002., 16:32   #18
Jumbo
Registrirani korisnik

Jumbo's Avatar

Poruka: 6.748
Default Vrijednost dionica

Puno puta ste spomenuli kako su indeksi američkih i europskih burzi izgubili 30-70 % vrijednosti u zadnjih 2-3 godine.
Kako u takvim vremenima uz lošije tvrtke i dobre dosta izgube na vrijednosti (princip domina), bilo bi interesantno vidjeti kako su u tih 2-3 godine prošle svima dobro znane kompanije i koliki im je sada P/E, odnos dividende/cijene dionice i sl.
Pa oni koji prate strane burze mogli bi nam dati te odgovore za: -Coca Colu
-Ericsson
-Ford
-McDonalds
-Microsoft
-Bayer i sl.

Ovo su samo neke i naravno, ako netko zna nešto više o nekoj drugoj kompaniji kojoj je recimo P/E 3 ili manje neka to sada kaže ili šuti zauvijek.

Nisam prije razmišljao o ulaganju na NJSE, ali ako se ovaj trend nastavi, možda se pojave ziceri, koje je sramota promašiti.

Nigdar ni bilo, da nekak ni bilo
Nigdar ni nebu, da nekak nebu
Old 01.10.2002., 17:57   #19
traderhr
Registrirani korisnik

traderhr's Avatar

Default re:manipulacije na burzi

to je smjesno sa burzom su nemoguce manipulacije!
moguce su manipulacije eventualno sa nekom kompanijom ali kratkorocno
NEMOGUCE MANIPULACIJE SA CIJENOM BURZE NEMOGUCE NEMOGUCE
Old 07.10.2002., 18:18   #20
knezevic67
Registrirani korisnik

Član od: 03.10.2002.
Poruka: 270
Default Zarada na USA burzama

Prema anketama 5% Amera je zaradilo,a 95% izgubilo
knezevic67 is offline   Reply With Quote
Odgovor