Moj Novac -> Financijski portal

Aktivne teme Svi forumi Registracija

Povratak   Moj Novac -> Forumi > Investiranje > Svijet

Odgovor

Opcije na temi
Old 02.07.2006., 21:43   #1
iceage
Registrirani korisnik

Član od: 02.07.2006.
Poruka: 3
Default CFD trgovanje

nov sam u ovom obliku trgovine,ustvari tek pocinjem,al' izgleda strasno interesantno.
za pocetak...svi moguci savjeti su mi interesantni ,kao i dostupna literatura,linkovi,gdje otvoriti racun,terminologija,rizici,
etc.
fala unaprijed
iceage is offline   Reply With Quote
Old 02.07.2006., 23:02   #2
netstrider
eyes wide shut

Član od: 30.06.2003.
Prebivalište: Croatia
Poruka: 3.141
Default Odgovor na: CFD trgovanje

Nije mi jasno što nedostaje forexu. tj. instrument je toliko sličan onome što imaš na forexu da sve ovo što tražiš možeš naći na forexu. Osnovna namjena instrumenta je hedganje od valutnog rizika, no vrlo je ograničen i uglavnom popratna usluga u poslovima u kojima se vozi veliki valutni rizik a ljudi nemaju vremena zajebavat se s forexom ili je presloženo zbog prirode samih transakcija ili pak nešto treće. Vrijedi pravilo kao i za futurese / opcije - ako nađeš veći / manji spread ili nešto što ti paše, ok je. U suštini je to ista stvar.
Pozdrav,

net
netstrider is offline   Reply With Quote
Old 03.07.2006., 14:47   #3
Online trader
Registrirani korisnik

Online trader's Avatar

Član od: 21.09.2002.
Poruka: 1.121

CFD na što? Uglavnom se koriste za dionice. Pretpostavljam da radiš preko Saxo banke.
Old 03.07.2006., 19:26   #4
iceage
Registrirani korisnik

Citat:
netstrider
Nije mi jasno što nedostaje forexu. tj. instrument je toliko sličan onome što imaš na forexu da sve ovo što tražiš možeš naći na forexu. Osnovna namjena instrumenta je hedganje od valutnog rizika, no vrlo je ograničen i uglavnom popratna usluga u poslovima u kojima se vozi veliki valutni rizik a ljudi nemaju vremena zajebavat se s forexom ili je presloženo zbog prirode samih transakcija ili pak nešto treće. Vrijedi pravilo kao i za futurese / opcije - ako nađeš veći / manji spread ili nešto što ti paše, ok je. U suštini je to ista stvar.
Pozdrav,

net

ma sve ok, za sad trenutno istrazujem,iskreno i forex je dio potrage/istrage.
no kako god zelio bih suzit buduca trejdanja,i ogranicit se ili na forex , no jako zanimljivo zvuci i trejdanje ETF.
vec sam dosta informacija pokupio no ,trenutno me zanimaju cisto domaca iskustva...i preporuke.
tipo kojeg CFD providera odabrati,koju banku i gdje,problemi sa isplatama etc.

thx
iceage
Old 03.07.2006., 19:31   #5
iceage
Registrirani korisnik

Citat:
Online trader
CFD na što? Uglavnom se koriste za dionice. Pretpostavljam da radiš preko Saxo banke.

planiram ici u CFD na ETF eventualno forex,razmisljam o provideru,verojatno na Otoku...
any suggestion?

thx.
iceage
Old 05.07.2006., 16:10   #6
zagreb
Registrirani korisnik

Član od: 07.04.2004.
Poruka: 201

www.cmcmarkets.co.uk su dugo na tržištu (ustvari najduže od poznatih Internet brokera). CFD leverage 20x za dionice i 100x za indicije. Spread im je realan (nešto veći nego kod direktnog trgovanja dionicama).

Uglavnom je CFD spekulativno trgovanje, velike zarade (i eventualno veliki gubici) ostvarivi u kratkom roku. Imajući u vidu tu karakteristiku, dobar money/risk management je najvažnija pojedinačna disciplina za preživljavanje. Postaviti stop je važnije nego udisati zrak.

Velika je sličnost sa forexom, no prednost je velik izbor instrumenata: uvijek je negdje uzlazni trend (pod pretpostavkom likvidnosti i 'pravilnog' trendy kretanja grafa).

Ići u CFD short je moguće, ali vrlo blizu potencijalne samodestrukcije. Preporučivo je samo long trgovanje.

Najvažnija pojedinačna karakteristika potrebna za uspjeh (uz money/risk management): beskompromisna disciplina. Zbog kratkoročnosti držanja instrumenta, dublja analiza tržišta i instrumenta je od manjeg značenja.
zagreb is offline   Reply With Quote
Old 05.07.2006., 16:38   #7
netstrider
eyes wide shut

Član od: 30.06.2003.
Prebivalište: Croatia
Poruka: 3.141

Postoji jedna još enormno jaka stvar koja nigdje nije spomenuta. Što CfD spada u futurese. A futuresi su na neki način instrumenti na kojima market gubi, tj. kad netko zaradi netko jednako toliko izgubi + provizija. A to su teški marketi, jer 1% zarađuje, a ostalih 99% se vrlo loše zabavlja.
Problem onih što špekuliraju na CfD-evima je sljedeći, za razliku od ljudi koji se hedgaju futuresima i hedgaju se po defaultu, CfD nije toliko raširen instrument, i kad se netko njime hedgea zna zašto to radi. To je razlog zašto je ovdje zaradu još teže ostvariti - trejder je u startu u nepovlaštenom položaju. Kako CfD postaju rašireniji ovo sve manje vrijedi i ljudi ih uzimaju po defaultu, ali opet, postoje neke razlike.
Svaka čast ako uspijevate u tome, ali meni je dobar ovaj naš obični stari - mladi balkanski mišanac marketa (čak bih i za njega mogao reći da je težak. Donekle). Tu sam doma, a za ostalo - kad dođe, čekat ću spreman.

Pozdrav
netstrider is offline   Reply With Quote
Old 05.07.2006., 16:59   #8
zagreb
Registrirani korisnik

Član od: 07.04.2004.
Poruka: 201

uz dužno poštovanje prema posteru iznad, osobno ne vidim razlike između dionica, CFD-a ili forexa (osim što se kod CFD-a stvari zbog leveragea odvijaju brže). Također ne vidim zašto bi bilo zaradu teže ostvariti na CFD-u. Kupiti dionicu Vodafone-a i kupiti CFD na istu je identično, sa time da se kod CFD-a pomaci množe sa npr. x10
zagreb is offline   Reply With Quote
Old 28.08.2008., 09:08   #9
dubravac
ni Doktor ni House

dubravac's Avatar

Član od: 16.08.2005.
Prebivalište: Zg
Poruka: 893

evo da malo oživim ovu staru temu...

moje pitanje za aktivne trejdere (osobno nemam iskustva u CFD trejdanju):

1. CFD vs opcije (na dionice), kome dajete prednost? CFD mi se čine jednostavnijima (nema time-premium, expiracije), s druge strane, ako se trguje uglavnom "short sell" načinom nisu li opcije ipak isplativije? Što je rizičnije, po vašem mišljenju?
2. radi li netko s CFD-ovima preko Saxo banke? kakva su iskustva (ukratko; pozitivna, negativna...)?

hvala.
dubravac is offline   Reply With Quote
Old 28.08.2008., 09:43   #10
Online trader
Registrirani korisnik

Online trader's Avatar

Član od: 21.09.2002.
Poruka: 1.121

Citat:
dubravac View Post
evo da malo oživim ovu staru temu...

moje pitanje za aktivne trejdere (osobno nemam iskustva u CFD trejdanju):

1. CFD vs opcije (na dionice), kome dajete prednost? CFD mi se čine jednostavnijima (nema time-premium, expiracije), s druge strane, ako se trguje uglavnom "short sell" načinom nisu li opcije ipak isplativije? Što je rizičnije, po vašem mišljenju?
2. radi li netko s CFD-ovima preko Saxo banke? kakva su iskustva (ukratko; pozitivna, negativna...)?

hvala.
CFD je isključivo proprietary proizvod Saxo banke s kojim se za razliku od opcija s kojima se trguje na organiziranim tržištima trguje uglavnom preko Saxo banke koja sama određuje kotacije za kupnju i za prodaju i upravo zbog toga što kao counterparty svim pozicijama stoji Saxo banka kojoj je u interesu da gubite pare moguće su razne manipulacije cijenom. Zato su opcije neprikosnovene jer se njihovo trgovanje obavlja na burzi, njihovo trgovanje nadzire neovisno državno tijelo, i u njihovom trgovanju sudjeluje tisuće tržišnih participanata a ne samo jedna banka. Općenito treba izbjegavati trgovanje preko Saxo banke. Lijep pozdrav.

Opcije na temi

Pravila