Moj Novac -> Financijski portal

Aktivne teme Svi forumi Registracija

Povratak   Moj Novac -> Forumi > Investiranje > Svijet

Odgovor

Opcije na temi
Old 12.05.2006., 14:10   #11
adacta
rich one

adacta's Avatar

Član od: 17.07.2004.
Prebivalište: www
Poruka: 1.093
Default Odgovor na: Plemeniti ( i ostali ) metali i sirovine

Zahvaljujem svima na linkovima sa cijenama.

Znade li netko link sa burzom ?

Umjesto da samo promatramo cijene, ajmo malo i zaraditi.

Tražim brokera koji dozvoljava trgovinu sa malim lotovima, cca 10 K.

Znadete li takvog ?
Old 12.05.2006., 15:11   #12
Dr Von Nostrand
Registrirani korisnik

Član od: 22.04.2005.
Poruka: 116

Citat:
adacta
Zahvaljujem svima na linkovima sa cijenama.

Znade li netko link sa burzom ?

Umjesto da samo promatramo cijene, ajmo malo i zaraditi.

Tražim brokera koji dozvoljava trgovinu sa malim lotovima, cca 10 K.

Znadete li takvog ?
Imaš na Oandi od nedavno zlato i srebro, može se trgovati po komadu
Dr Von Nostrand is offline   Reply With Quote
Old 12.05.2006., 16:00   #13
MEA
Registrirani korisnik

MEA's Avatar

Član od: 05.03.2004.
Prebivalište: DALMACIJA
Poruka: 2.521

Citat:
Dr Von Nostrand
Imaš na Oandi od nedavno zlato i srebro, može se trgovati po komadu
Zašto (ako se misli ulagati u zlato) jednostavno ne kupiti GLD (street Tracks gold) kojem se cijena određuje tako da se cijena zlata na cash marketu podijeli sa 10 (pogotovo ako se ne želi ulaziti u pojedine dionice koje mogu donijeti veći leverage ali i gubitak).

Što se tiče napr bakra dionica koju sam gore spomenuo CUP je u medjuvremenu skočila mnogo više nego bakar sam (na moje općenito zadovoljstvo ).
Old 23.05.2006., 19:57   #14
MEA
Registrirani korisnik

MEA's Avatar

Free commodities futures trading simulator (30 dana a poslije za $ 15 mjesečno) http://www.lindsimulated.com/edu/ed_...lwsrc=Barchart ili for real na http://www.expressfutures.com/ (nije preporuka - prvi put čujem za njih).
Old 02.06.2006., 15:44   #15
Shogun
Registrirani korisnik

Shogun's Avatar

Član od: 03.01.2005.
Poruka: 5.755

Interview: Mark Moody-Stuart, chairman of Anglo American
Shogun is offline   Reply With Quote
Old 05.06.2006., 23:32   #16
oldtrader
Registrirani korisnik

Član od: 05.06.2006.
Prebivalište: bolivija
Poruka: 23

To je moj prvi prilog u mojnovac uopste.

Moj kopjuter nema ch sh y zh (ima latinske tipke); pa molim da mi oprostite. Ako nesto nije suvise jasno, ja cu pokusati da objasnim sve sto je u mojoj mogucnosti.

Da se predstavim: Aktivno sudjelujem na burzama u USA vec vise od pet godina. Moja specijalnost su delnice u firmama kojih posao su bakar, srebro i zlato. Najveci % mojeg portafolija aktualno zauzima Goldcorp. GG on NYSE.

Ja ne ulazem u metale, samo ulazem u firme, to jest, jer firme imaju leverage i posto nema straha za margin call ako nasa investicija krene lose.

Sa metalima imam iskustva prekjo enetspeculation. Ne preporucam novincima, ima previse zamka, tko ne poznaje trziste i kako se krece, brzo izgubi pare.

Taj tko zeli trgovati u svijetu mora znati engleski, drugi jezici nisu od velike koristi.

Puno informacija o zlatu, srebru i metalima uopste se moze naci u www.kitco.com

Za kupnju delnica treba otvoriti racun kod jednog on line brokera. Ja sam zapoceo sa DATEK, koji se udruzio sa AMERITRADE i konacno sa TD WATERHOUSE. njihov site: www.tdameritrade.com ja nemam zalbi za njihove usluge.

Posto ja ne zivim u Hrvatskoj, nemam pojma kako ste vi to sredili (vlada et all) za saljenje novca u inostranstvo i primanjem novca iz inostranstva. I kako je sa porezom. Inace TDAMERITRADE prima novac preko cekova i salje novac preko cekova.

Tko god ima konkretnih pitanja o burzama y trgovanju u USA, moze slobodno da upita.

Srecno trgovanje!
oldtrader is offline   Reply With Quote
Old 06.06.2006., 00:04   #17
MEA
Registrirani korisnik

MEA's Avatar

Citat:
oldtrader
Ja ne ulazem u metale, samo ulazem u firme, to jest, jer firme imaju leverage i posto nema straha za margin call ako nasa investicija krene lose.

Sa metalima imam iskustva prekjo enetspeculation. Ne preporucam novincima, ima previse zamka, tko ne poznaje trziste i kako se krece, brzo izgubi pare.
Pozdrav Oldtrader. I moj stav je da je bolje ići preko dionica nego se upuštati u commodities izravno.

Ako imaš iskustva na commodities marketima možeš li nam malo pojasniti kakve sve zamke čekaju novice tradera tamo. Čisto informacije radi i uvijek potrebnog znanja/iskustva.

Inače ima nas ovdje nekoliko (vidi topic "Strong buy") koji trgujemo u USA dionice preko Ameritradea (ja osobno preko Cybertrader-a) a da bismo to mogli trebalo je ići zaobilaznim putem - ako razumiješ što mislim

Sretno i tebi.
Old 06.06.2006., 15:23   #18
oldtrader
Registrirani korisnik

Pozdrav MEA, po broju tvoje poruke vidim da si vrlo aktivan pisuci. Verovatno si vrlo aktivan i na tvom cybetraderu.

Koliko cybertrader naplacuje po transakciji? Ameritrade naplacuje 9.99 y za opcije 9.99 + 0.75 po kontratu.

Tu sam hteo da stavim citat y nemam pojma kako se to radi. ROTFLMAO

Prije nego ulazis u commodity trading je bolje, da nekoliko godina slijedis dogadaje i da upoznas koji su to klinci koji vuku trg naprijed y nazad. Ja preporucujem www.jsminenet.com i www.gold-eagle.com uz www.kitco.com i
www.netdania.com tu click na quote list y posljije na liniji gold pa imas grafik interaktivo - mozes crtati linije y sve ostalo

U www.stockcharts.com mozes staviti sledece simbole: $gold, $silver, $copper, $wtic taj zadnji je za naftu i ima izvesnu korelaciju sa metalima. $USD ima inverznu korelaciju sa zlatom. Annotate je opcija za interaktivan grafik

Kako buduce poruke idu amo i tamo, cemo verovatno imati prilike da upoznamo puno vise korisnih stvari o trgovanju plemenitim metalima.

Prica o trgovanju plemenitim metalima na NYMEX COMEX division je prilicno duga i zamrsena. Valda cu imati vremena da je izpricam. tu ide jedan link:
http://www.nymex.com/media/delivery.pdf pregledaj i posle upitaj LOL

A sada zamke u enetspeculation: 1. loosing stop je mnozitelj minimalnog riska. Ne mozes da ga udesis na tvoj nacin, koji bi logicno bio baziran na procjeni trga.
2. Limit sell order se ne moze podesiti vrlo blizu cjene kupnje. Kako trg samo u iznimnim slucajevima oscilira toliko u jednom danu, moras biti vezan za ekran y izvrsiti transakciju manualno. Kad commodity izadje iz jednog trga i udje u drugi trg, tvoj order se izbrise i moras da ga ulozis ponovno. Mala nepaznja i vrag ti uzme pare.

3. Ponekad sam imao ispravan order i trg je prosao kroz njega a nije bio izvrsen. Kome da se zalis?

4. Kontrat prestaje trgovati nekoliko dana prije nego na NYMEX. Na taj nacin ne mozes ici short bas onda kad znas da fundovi likvidiraju pozicije i cjena sigurno ide dolje

5. Bas kada pocnes da zaradujes, site ima problema LOL

hasta la proxima amigo Dalmatinac

P.S will check strong buy now
Old 06.06.2006., 18:47   #19
adacta
rich one

adacta's Avatar

Član od: 17.07.2004.
Prebivalište: www
Poruka: 1.093

Ajme kuda ode ova tema

Svima :

Budite ljubazni pa pročitajte prvi post u kojem piše zašto sam otvorio ovu temu.

Nadao sam se da netko zna ( i da to želi podijeliti sa nama koji ne znamo)

preko kojih brokera se može direktno trgovati zlatom, srebrom, bakrom, aluminijem kao i telečim i svinjskim polovicama, naranđinim sokom, kavom šečerom,pamukom, drvom i sirovinama opčenito.

Znam da večina forex brokera nudi mogučnost trejdanja zlatom i srebrom kao i da www.enetspeculation.com nudi mogučnost trejdanja sirovinama.

Ne zanima me trejdanje opcijama na sirovine , niti trejdanje firmama koje su npr : vlasnici rudnika zlata.

Isto tako enespeculation sami za sebe kažu da oni niti ne pokušavaju biti ozbiljan broker nego samo mjesto gdje početnici za male pare mogu osjetiti što je to live trading.

Nadam se da ima neka dobra duša koja je ovo pročitala i da zna odgovor na moje pitanje..
Old 06.06.2006., 22:04   #20
oldtrader
Registrirani korisnik

Pozdrav adacta.

Tvoj originalni prilog sam procitao i bas zato sto je zvucio plemeniti metali je privukao moju paznju. Plemeniti metali su svakako zasebna grupa i je treba mnogo iskustva za trovati s njima.

Da pronadjes brokera za commodity ja ti svetujem da uneses temu u google ili pak pocekas koji dan da ja pretrazim moje favorite i ti posaljem link.

Sada jedna mala tajna: Ako nisi rezident u USA, tesko ce neki broker otvoriti commodity acount za tebe. Sada ako imas barem 200.000 dolara i ides osobno u New York, mozda. Za svinjetitu pokusaj malo prsuta sa narancnin sokom y malo kruha da probas kako je to sa zitom.

Ja nisam mogao otvoriti ovakav racun jer zivim u trecem svijetu. Razumes. Ako budes imao vec srece nego ja, molim obavijesti me koji je to fer broker koji si pronasao.

Srecno

Opcije na temi

Pravila