Moj Novac -> Financijski portal

Aktivne teme Svi forumi Registracija

Povratak   Moj Novac -> Forumi > Investiranje > Investicijski fondovi
Upute Članovi Kalendar Označi forume pročitanim

Sponzori foruma
Odgovor

Opcije na temi
Old 22.03.2015., 18:16   #11
presvetli
Mojderator

presvetli's Avatar

Član od: 21.09.2002.
Prebivalište: Gruntovec
Poruka: 4.564
Default Odgovor na: PROFIT MAX

Dužnost vladajuće politike je da osigura neke benefite za društvo. U tome može koristiti različite politike i metode. Neke vrlo lako vode u to što nazivaš Ponzi shemom.
Međutim, demokracija podrazumijeva instaliranje takve politike s kojom se netko ne mora slagat. Na izboru mu je da u idućem krugu bira bolje, čak i da se aktivira i agitira za opciju koju smatra boljom, kao da se i sam aktivno uključi i kandidira.
Na kraju, ostaje i opcija biranja bolje države. barem to danas više nije teško.
Dakle, izbor postoji. Nekad nije komotan, ali tko bi svakog zadovoljio-
Old 24.03.2015., 21:12   #12
1234567bc
Registrirani korisnik

Član od: 29.09.2011.
Poruka: 392

a gdje je bolja država? kad u svakom društvu imaš isti postatak glupih koruptivnih i povodljivih ljudi koji kroje tvoju sudbinu i od toga nemožeš pobjeći.

prije par godina u Kopenhagenu u glavnoj ulici naletim na šibicare (pretpostavljam da znate o ćemu pričam tri kutije od šibica i jedna vunena loptica) zadnji puta sam ih vidio kod nas kad sam kao klinac bio na sajmu automobila - danska uređena država možda i ogledni primjerak ... i eto tamo šibicara i raje koja to puši (da nema ljudi koje se guli u toj prevari nebi bilo niti šibicara). nije problem u šibicarima već u ljudima, isto kao što nije problem u dilerima već u korisnicima nakroktika

2007-2008 fx lanac sreće ... pita me ,obrazovana osoba koja je i ulagala u dionice u hr bila je upoznata sa raznim manipulacijama dakle nije joj nepozanta tematika, što mislim o fx... kažem lanac sreče ... kad sam skužio da joj to nije dovoljno opišem korak po korak kako je to što se nudi čista prevara. nisam siguran da ipak nije uložila u fx

dakle usprkos svim očitim dokazima da je to prevara lakomost (možda postoji neki drugi pojam za to u psihologiji) prevlada nad razumom
1234567bc is offline   Reply With Quote
Old 25.03.2015., 13:16   #13
presvetli
Mojderator

presvetli's Avatar

Pa sad...da bolja drzavna uprava od ove ovdje stvarno postoji...to i nije neka tajna.
No, kazem vec. Izbora je vise. Ja sam odabrao sto manje se zamarati s tim pitanjem, ali sam svjestan da to moze prikriti stvarne i postojece probleme. Razlozi za bijegom iz zemlje postaju sve sistemski ukorijenjeniji. Golemi nefunkcionalni drzavni aparat uhljeba koji crpi svoju egzistenciju od radne populacije koja je sve ogranicenija i svojim mogucnostima i sansama za prezivljavanje. Za to vrijeme, konkurencija radi punom parom...a sustav svoje odrzanje i dalje crpi na novoj prodaji ili zaduzenju. Sto je vec u datom trenutku izvedivo.
Nemam konkretan izracun, ali zato prilicno jak spurijus da smo prosli point of no return na putu prema zemlji u kojoj ce zivot biti jos jadniji i bijedniji. Ukupno besperspektivniji.
Istina jest da dosta ljudi oko mene nestaje...dosta im je. Imaju pravo. Zivot je samo jedan da bi se trosio na ovako jalovu pricu.
Old 25.03.2015., 15:44   #14
uskok
sin sluge

uskok's Avatar

Član od: 27.10.2003.
Prebivalište: Tu i tam.
Poruka: 6.165

Ja sam primijetio, gle čuda, da kad mi nešto treba najbolje prolazim ako to platim bez posrednika.

Ogromna većina državnih "usluga" mi ne treba iz razloga da ih, kao i svi ostali porezni obveznici, moram skupo platiti. Postoje iznimke koje su za sada neizbježne, kao na primjer privilegija državljanstva, kako bi stekao nužno potreban dokument da bi se mogao slobodno kretati po planetu zemlji.

Evo, pred neki dan čitam u novinama, prominentni komentator se zalaže da se ukine uporaba riječi "porezni obveznik" jer je diskriminatorna, budući da ima i onih koji su toliko siromašni da ga nemogu plaćati.

Meni je osobno svejedno kako me zovu, jedino se brinem da u očima vlasti izgledam što siromašniji .
Old 25.03.2015., 16:26   #15
presvetli
Mojderator

presvetli's Avatar

Poanta je u državi koja svojim građanima nudi kvalitetnu pravnu, socijalnu i infrastrukturnu sigurnost i mogućnosti.
Ljudima treba jednostavan i logičan put do dokumenta, dozvole, obrazovanja i td.
Lijepo je da tebi ne treba ogromna većina državnih usluga, ali ja trebam i ceste i dokumente i razumne rokove i ugovore koji su provedivi i privatne usluge koje su standardizirane i električnu energiju i dostupne cijene za dobra i fizičku sigurnost i sudove koji djeluju. Niz je beskonačan.
To je za mene država i prisutna je u svakom aspektu života.
Old 26.03.2015., 09:57   #16
Jumbo
Registrirani korisnik

Jumbo's Avatar

Član od: 23.09.2002.
Poruka: 6.509

Slazem se da si neizbjezno vezan za drzavu u kojoj se trenutno nalazis.....namjerno necu reci zivis, jer i kad si samo u jednodnevnom posjetu nekoj drzavi, koristis neke drzavne resurse (osim ako vec sve nije privatizirano, ma cemu se ubrzano radi.....ali to je vec neka druga tema), ali slazem se i sa Uskokom da sto manje resursa drzave moras koristiti to ti je zivot jednostavniji. Ustvari sto manje bilo cijih resursa koristis, tj mozes ih zamjeniti vlastitim, zivot ti se pojednostavljuje.
Razlog je taj, sto god uzimas od nekoga i placas za to, taj ti moze zakomplicirati zivot, a drzava, vjerojatno zbog svog ogromnog aparata u kojem se ne zna tko pije, a mi sve placamo, uvijek nesto zakomplicira.

Dat cu 2 primjera, koja nisu direktno vezana za drzavu, ali mi prvi padaju na pamet: struja i povrce.
Dakle i struju u povrce mozes od nekog kupovati, ali si tada izlozen hirovima proizvodjaca, cijeni, redovnoj opskrbi, kvaliteti (to je za povrce, naravno) itd.
Ako imas mogucnosti, mozes izgraditi vlastitu elektranu, solarnu ili neku drugu i uzgajati sam povrce u svom vrtu.
Pocetno ulaganje je veliko, ali nakon toga ti ces uvijek imati struju i ti ces uvijek jesti frisko domace povrce. Za ovo drugo treba i malo rada, ali treba i elektranu odrzavati, ali smatram da je sve vrijedno truda i ulaganja sto te vise cini neovisnim.
Old 29.03.2015., 17:45   #17
megdan
Uvaženi korisnik

megdan's Avatar

Član od: 06.06.2005.
Prebivalište: Dalmatinska Zagora
Poruka: 6.029

Citat:
Jumbo View Post
Pocetno ulaganje je veliko, ali nakon toga ti ces uvijek imati struju i ti ces uvijek jesti frisko domace povrce. Za ovo drugo treba i malo rada, ali treba i elektranu odrzavati, ali smatram da je sve vrijedno truda i ulaganja sto te vise cini neovisnim.
Netočno. Porez na solare već se uvodi u EU, uskoro i kod nas.
Što se tiče povrća, očito ga nikad nisi sadio, a ako i jesi nisi računao troškove. Da je sadnja povrća isplativa Kaštelanski staklenici bi dijelili dividendu, a bogami i plaću radnicima.
Hrvatski nacionalistički krugoval USTANICI slušajte svaki dan od 09-13 sati
megdan is offline   Reply With Quote
Old 29.03.2015., 20:17   #18
urta
Because the night

urta's Avatar

Član od: 16.04.2004.
Prebivalište: Krasna zemlja
Poruka: 2.737

Brkaš pojmove. Za vlastite potrebe za solarne panele te nitko neće oporezovati, a povrće iz vrta je sigurno isplativo ako nisi lijen raditi.
Old 30.03.2015., 04:00   #19
uskok
sin sluge

uskok's Avatar

Član od: 27.10.2003.
Prebivalište: Tu i tam.
Poruka: 6.165

Citat:
megdan View Post
Što se tiče povrća, očito ga nikad nisi sadio, a ako i jesi nisi računao troškove. Da je sadnja povrća isplativa Kaštelanski staklenici bi dijelili dividendu, a bogami i plaću radnicima.
Sadnja povrća je za neke u Hrvatskoj isplativa inače ga ne bi bilo kod seljaka na gradskoj tržnici. Druga stvar je kakav "biznis model" imaju Kaštelanski staklenici i koliko je on njima isplativ (očito nije).

U Hrvatskoj se prodaje povrće koja je "dumping" roba iz EU. Sve što jedemo a uvezeno je iz neke takve zemlje djelomično je plaćeno od njihovih poreznih obveznika. To se zove državni poticaj a ja bi dodao i planska ekonomija u okviru europskog ideala "socijalne države".
Old 08.04.2015., 16:30   #20
Goldman
Registrirani korisnik

Član od: 26.01.2011.
Poruka: 1.428

Mislim da bi bio cisto uredu da Smart izbrise ovu temu i banira ovog ELITE alkemicara.

Opcije na temi

Pravila