Moj Novac -> Financijski portal

Aktivne teme Svi forumi Registracija

Povratak   Moj Novac -> Forumi > Financije :: Nekretnine > Poslovne financije

Odgovor

Opcije na temi
Old 04.11.2005., 10:01   #11
Slow
Registrirani korisnik

Slow's Avatar

Član od: 03.08.2005.
Poruka: 1.169
Default Odgovor na: posao agenta osiguranja

odi na www.dinados.hr

to su stranice Direkcije za nadzor osiguravajucih drustava. Pod drustvima za zastupanje imas navedena sva drustva, dio od njih je i MLM, pa mozes pogledati koja su iz Rijeke (iako i druga rade na podrucju Rijeke, al ovo je ok za pocetak).

ako odlucis raditi preko zastupnicke agencije, moja preporuka je da ne ides u MLM (multi level marketing). Ovo cak nema veze sa osiguranjima, vise je moj generalni stav o MLM-u.
Slow is offline   Reply With Quote
Old 04.11.2005., 11:34   #12
syrius1
Registrirani korisnik

Član od: 17.09.2005.
Poruka: 145

Rekla si da si u financijskoj krizi, zato nemoj razmisljati o agencijama, bar ne u pocetku. Kraj godine je najbolji period u ovom poslu. Prihvati onaj posao gdje imas i fiksni dio place, da mozes od necega zivjeti. Odradi par mjeseci, za to vrijeme ces se upoznati s poslom a i s ljudima. Saznati ces nesto i o konkurenciji. Ako izdrzis npr. 6 mjeseci i vidis da ti ide, onda pocni razmisljati gdje bi moglo biti bolje.
syrius1 is offline   Reply With Quote
Old 04.11.2005., 16:32   #13
rodney
Registrirani korisnik

rodney's Avatar

Član od: 25.08.2005.
Poruka: 11
Cheers Odgovor na: posao agenta osiguranja

U pravilu se slažem sa odgovorima koje si dobila..ja također radim u osiguravateljnom društvu s tim da mi opis radnog mjesta obuhvaća direktan kontakt s agentima (odgovori na upite iz prodavateljne mreže)..znači svojevrsna podrška agentima na terenu.
E, sad, ono što ti mogu sa sigurnošću reći je to da zastupnika zaista ima svakakvih (blago rečeno)..Ima ih školovanih, neškolovanih, kulturnih, nekulturnih, pismenih, nepismenih (jako puno) itd...niti jedna od tih karakteristika ne utječe previše na njihovu uspješnost u prodaji (osim kulture, naravno)..Najvažniji je način na koji ćeš prezentirati određeni proizvod tj. ljudima treba znati reći ono što žele čuti..ne govorim ti da im lažeš u oči ali ukoliko želiš biti uspješna morat ćeš jaaako puno zaobilaziti istinu (ako si stvorena za taj posao, nakon proučavanja materijala znat ćeš o čemu govorim jer npr. životno osiguranje je super stvar ali ne i za nekoga tko ima mjesečnu mirovinu od 1500 kn a to su ti najpotencijalniji klijenti-stariji ljudi su u pravilu najopsjednutiji svakojakim štednjama..).Na kraju, nitko te nemože optužiti za prevaru jer u ugovoru koji klijent dobije sve piše sitnim slovima
Sukus svega: ako ti je žao neke bakice iz Zeline jer jadna ne zna što je potpisala, a ti si na osnovu toga dobila proviziju, nemoj ni ulaziti u taj posao..
Nadam se da sam ti bar malo pomogao
rodney is offline   Reply With Quote
Old 05.11.2005., 08:11   #14
Julia
Registrirani korisnik

Član od: 01.11.2005.
Poruka: 17

Citat:
syrius1
Rekla si da si u financijskoj krizi, zato nemoj razmisljati o agencijama, bar ne u pocetku. Kraj godine je najbolji period u ovom poslu. Prihvati onaj posao gdje imas i fiksni dio place, da mozes od necega zivjeti. Odradi par mjeseci, za to vrijeme ces se upoznati s poslom a i s ljudima. Saznati ces nesto i o konkurenciji. Ako izdrzis npr. 6 mjeseci i vidis da ti ide, onda pocni razmisljati gdje bi moglo biti bolje.
Možeš li mi, ili netko drugi, napisati koje su to kuće gdje ima fiksni dio plaće? Evo u ovoj kući toga nema, nego tek kad se postane voditelj...mislim na kuću gdje mi je ponuđen posao. Syrius zna o kojoj se kući radi. Ali ako ima neka gdje odmah mogu dobiti nešto malo fiksno, makar da mi pokrije troškove putovanja do klijenata...
Nisam valjda više dosadna, pozdrav svima
Julia is offline   Reply With Quote
Old 05.11.2005., 17:32   #15
Wiener
Registrirani korisnik

Član od: 22.09.2005.
Poruka: 44

Ima ,prvih 6 mjeseci minimalac+ proviz , drugih 6 mjaseci nešto manje + provizija ,nakon godinu dana samo provizija.

Statistika kaže da u životnom osig.prodaja ide ovako .Na 100 razgovora minimalni uspjeh 30% U PRIMARNOM OKRUŽENJU . Sekundarno okruženje 7% ,
tercijarno okruženje 3% .Ako želiš raditi kao zastupnik onda briješ imovinu radi obnove( skadenca) svake godine. Život je bolje plaćen ali je kratkog daha.

U pravilu dobiješ ugovor na određeno 3+3+6 mjeseci = neodređeno uz ostvarenje plana.

Vidiš onaj što u pošti i lupa pečate ima fiksnu plaću , a ti si plaćen prema rezultatu a ne prema aktivnostima.
prodaja je umijeće koje se stalno ući i nikada nisi sve naućio kao recimo bravr, pekar idr.

Kako bi ti naprimjer Eskimu prodala frižider?
Ja bih mu rekao da je bolje voditi ljubav na -20 c nago na -50 c
Wiener is offline   Reply With Quote
Old 06.11.2005., 13:35   #16
Slow
Registrirani korisnik

Slow's Avatar

Citat:
rodney
Sukus svega: ako ti je žao neke bakice iz Zeline jer jadna ne zna što je potpisala, a ti si na osnovu toga dobila proviziju, nemoj ni ulaziti u taj posao..
Nadam se da sam ti bar malo pomogao
hmmm...bez uvrede, ali ovo ti je bezveze. Ljudi koji uvaljuju osiguranja zivotare. Imaju neku proviziju, mozda malo vecu placu od hr prosijeka, ali nula obraza i strasno unazaduju cijelu struku.

istina je da ne treba zaliti ljude, ugovor je dvostrani pravni posao i svako bi trebao znati prava i obveze koja proizlaze iz njega. ali to obicno svaki zastupnik skuzi kad prvi put plati premiju umjesto stranke (ona ce mu dati, naravno, na kraju mjeseca, cim dodze placa), pa kad ih se dobrano opali po dzepu (jel ta placa sa kraja mjeseca nikad ne dodze).

lova nije u osiguravanju bakica, lova je u velikim i ozbiljnim poslovima.

kao i u drugim strukama, uostalom
Old 06.11.2005., 16:24   #17
Julia
Registrirani korisnik

Wiener,
možeš mi objasniti što znače primarna, sekundarna i tercijarna okruženja?
Old 06.11.2005., 16:29   #18
Julia
Registrirani korisnik

Slow, to mi se čini ipak malo prenaivno, da zastupnik pristane platiti premiju umjesto stranke? Ne mogu se sjetiti nikoga za koga bih tako nešto uradila, osim najbliže rodbine naravno. Ili si ti mislio na nešto drugo? Mislim, tko bi učinio takvo što?!?
Old 06.11.2005., 17:01   #19
Wiener
Registrirani korisnik

Član od: 22.09.2005.
Poruka: 44

Julija
Primarno= projatelji i rod s kojima si na " ti" kojima vjeruješ i oni tebi
sekundarno = poznanici ili ljudi koje srećeš u liftu iz zgrade
tercijarno= ne poznaješ ih , dolaziš po preporuci , tel imenik i sl
Wiener is offline   Reply With Quote
Old 07.11.2005., 00:04   #20
Slow
Registrirani korisnik

Slow's Avatar

Julia, kad zastupnika stisne plan koji nije ostvaren, spreman je na svasta. Tako da se desavaju ovakvi slucajevi, a i gori. tezak je kruh zastupnicki, moram priznat da izrazito cjenim prave prodavace (ne uvaljivace).
Odgovor

Opcije na temi

Pravila