Moj Novac -> Financijski portal

Aktivne teme Svi forumi Registracija

Povratak   Moj Novac -> Forumi > Investiranje > Investicijski fondovi
Upute Članovi Kalendar Označi forume pročitanim

Sponzori foruma
Odgovor

Opcije na temi
Old 14.12.2016., 09:27   #1
noobtuber
Registrirani korisnik

Član od: 14.12.2016.
Poruka: 1
Default kako poceti

dobar dan,prvi post

zanimaju me prijedlozi u vezi pocetka ulaganja u strane burze i dionice.
Totalni sam laik,nesto sam procitao i nesto pogledao na youtubu (profesor sa yale-a objasnjava financije nekih 30 sati).

Htio bih uloziti nekih 30 tak tisuca kn u vise dionica,burzi i vladine vrijednosnice(amerike,ne hrvatske).Kao nekakav portfolio.

Preko addiko banke dobivam dosta lose uvjete za ulaganje preko brokera u strane dionice i vrjednosnice.Porezi pojedu vise od pola dobiti,ako bih uopce bila dobit.

Dali mi mozete pomoci da sto bezbolnije udjem u ulaganja,gdje je porez manji kako zajeb.drzavu itd

Hvala
noobtuber is offline   Reply With Quote
Old 14.12.2016., 14:37   #2
red max
Registrirani korisnik

red max's Avatar

Član od: 07.05.2010.
Poruka: 3.221
Default Odgovor na: kako poceti

Imaš podforum Svijet,tamo pogledaj teme vezane uz brokere.Tih 30 000 bi ti moglo biti premalo za otvaranje računa:
https://www.interactivebrokers.com/en/index.php?f=4969
Broker IB,uvjerljivo najbolji od dostupnih.
Old 22.02.2017., 01:35   #3
hedgemebabe
Registrirani korisnik

Član od: 03.12.2013.
Poruka: 59

Citat:
noobtuber View Post
dobar dan,prvi post

zanimaju me prijedlozi u vezi pocetka ulaganja u strane burze i dionice.
Totalni sam laik,nesto sam procitao i nesto pogledao na youtubu (profesor sa yale-a objasnjava financije nekih 30 sati).

Htio bih uloziti nekih 30 tak tisuca kn u vise dionica,burzi i vladine vrijednosnice(amerike,ne hrvatske).Kao nekakav portfolio.

Preko addiko banke dobivam dosta lose uvjete za ulaganje preko brokera u strane dionice i vrjednosnice.Porezi pojedu vise od pola dobiti,ako bih uopce bila dobit.

Dali mi mozete pomoci da sto bezbolnije udjem u ulaganja,gdje je porez manji kako zajeb.drzavu itd

Hvala
Svakako ti je to premalo novaca za bilo što ozbiljnije, što su ti vjerojatno i drugi poručili. U međuvremenu dok uštediš nešta više preporučujem da se za početak zanimaš nekom od knjiga oca Vanguarda, John Bogle-a, recimo:

John Bogle on Investing: The First 50 Years (Wiley Investment Classics) by John C. Bogle 2015 | ISBN: 1119088364 | English

S poštovanjem
hedgemebabe is offline   Reply With Quote
Old 22.02.2017., 11:16   #4
domo77
Registrirani korisnik*

Član od: 17.02.2017.
Poruka: 2

jel mi može netko reći zašto ne mogu pisati, na teme dionica. novi sam ovdje, hvala
domo77 is offline   Reply With Quote
Odgovor

Opcije na temi

Pravila