Moj Novac -> Financijski portal

Aktivne teme Svi forumi Registracija

Povratak   Moj Novac -> Forumi > Financije :: Nekretnine > Poslovne financije

Odgovor

Opcije na temi
Old 23.01.2013., 19:21   #41
Arhitekta
Registrirani korisnik

Član od: 23.01.2013.
Poruka: 2
Default Odgovor na: posao agenta osiguranja

Нисам из Србије, из Републике Српске сам, и не знам за тај детаљ.

Осигуравајућа кућа у којој сам направио полису је 100% под власништвом државе у којој је основана, и нема никаквих додирних момената са политиком у Републици Српској.
Имам примјер човјека који је прије почетка рата себи почео уплаћивати полису, уплатио неколико премија, и онда се заратило на нашим просторима, па је изгубљен контакт. Након рата, када се ситуација мало стабилизовала, негдје 98. године, том истом човјеку је дошло обавјештење да има могућност да настави са уплатама и осигурањем, или да подигне новац који је до тада уложио. Човјеку су требале паре, и он је узео новац.

Не спорим да постоје преваранти који се баве навођењем људи и вјероватно прећутавањем основних правила у осигурању. Превара имамо у свим сферама живота.
Arhitekta is offline   Reply With Quote
Old 23.01.2013., 21:59   #42
axy
Registered User

axy's Avatar

Član od: 03.04.2006.
Prebivalište: My banking account
Poruka: 9.460

Citat:
Arhitekta View Post
Нисам из Србије, из Републике Српске сам, и не знам за тај детаљ.

Осигуравајућа кућа у којој сам направио полису је 100% под власништвом државе у којој је основана, и нема никаквих додирних момената са политиком у Републици Српској.
Имам примјер човјека који је прије почетка рата себи почео уплаћивати полису, уплатио неколико премија, и онда се заратило на нашим просторима, па је изгубљен контакт. Након рата, када се ситуација мало стабилизовала, негдје 98. године, том истом човјеку је дошло обавјештење да има могућност да настави са уплатама и осигурањем, или да подигне новац који је до тада уложио. Човјеку су требале паре, и он је узео новац.

Не спорим да постоје преваранти који се баве навођењем људи и вјероватно прећутавањем основних правила у осигурању. Превара имамо у свим сферама живота.
Vezano uz povrat poreza, to je jako vazna stvar. U RH je od 2002. do 2009. godine postojala mogucnost porezne olaksice (umanjenja dohotka) za puni iznos uplacen u zivotno osiguranje. Naravno da tu ima raznih opcija, no ja sam uplacivao godisnje nekih 800 EUR a povrata sam imao 350 do 400 EUR.

Od 2010. je to ukinuto, i od tada uglavnom te police posve gube na ikakvom smislu jer su na 10-20-30 godina manje povoljne nego da se taj novac stavlja na banku po 4 % kamate a svake godine kupuje "kasko" polica zivotnog osiguranja od ozljede/slucaja smrti, i to daleko.

Dat cu ti moj primjer: polica zivotnog s komponentom stednje na 30 godina, uplate 800 EUR godisnje, uz nekakvu pripisanu dobit od 7-9 % godisnje, indeksaciju za inflaciju itd. versus polica kasko zivotnog/ozljede + orocenje ostatka novca na banku na rok od 30 godina.

U nominalnoj vrijednosti, "dozivljena" svota je barem 11.000 EUR veca kod orocenja vs. nominalna vrijednost dozivljene svote kod zivotnog sa komponentom stednje.

11 godina sam placao policu osiguranja i mislim da je ovo zadnja godina.

Ima samo JEDAN razlog zasto se te police isplate i trebaju, a to je slucaj kredita kada se uzimaju kao kolateral, osobito kod stanova. Ostalo je nazalost, bacanje novca u nista, ako u promatranoj drzavi nema porezne olaksice na dohodak za puni iznos uplacenih osiguranja.

Vecina ljudi ovo ne zna i ne moze niti izracunati i ne znaju primijeniti adekvatne stope diskonta, anticipirati inflaciju itd., a i takav obracun na 1-2-3 desetljeca je toliko tocan koliko su polazne postavke. Osobno sam proveo jednu vecer nad grafovima, trendovima i u Excelu da bih izracunao isplati li se nastaviti ili ne. Sada sam u tocki nakon 11 godina da ako otkupim obje police i zatvorim ih te povucem lovu, sa ostatkom sam taman nakon uracunatog povrata tokom 7 godina, u minusu nesto manje nego bi iznosilo "kasko" osiguranje zivota/ozljede. Dakle, 11 godina sam bio zivotno osiguran, provrtio sam lovu i dobit cu ostatak natrag, nisam ni u plusu ni u minusu. Od sljedece bi bio u minusu.

Svatko mora izracunati za sebe samo sto je to tesko i varira od slucaja do slucaja, sada kada nema povrata, mislim da je cijela prica poveca pusiona ako se polica uzima radi stednje. Vise se isplati osiguranje zivota/ozljede i obnavljati godisnje, a ostalo u stednju.
axy is offline   Reply With Quote
Old 05.03.2013., 22:10   #43
Gojko Rodić
Registrirani korisnik

Član od: 05.10.2011.
Poruka: 11

Nisam ovde dugo bio, izvinjavam se arhitekti što ispade da ga ignorišem!

Vidite g sin Arhitekta, naravno da nema prevare ako je kupac osiguranja, klijent, sasvim upoznat sa proizvodom koji kupuje!

Suština prevare po krivičnom zakonodavstvu u srbiji a verujem da je tako i u Hrvatskoj i dr, jeste upravo dovođenje u zabludu. E sada nije samo agent taj koji dovodi klijenta u zabludu. Ja tvrdim da agenti to rade u dosluhu sa osiguravajućim kućama..

A evo i dokaza, pogledajte ovde ponudu koju klijent potpisuje, naročito sitna slova i članove 8,9 10 i 11!

To je ta tehnika prevare u kojoj sudeluju i agent i osiguravajuće društvo!
Gojko Rodić is offline   Reply With Quote
Odgovor

Opcije na temi

Pravila