Moj Novac -> Financijski portal

Aktivne teme Svi forumi Registracija

Povratak   Moj Novac -> Forumi > Investiranje > Svijet

Odgovor

Opcije na temi
Old 13.10.2016., 17:05   #14331
geene
Registrirani korisnik

geene's Avatar

Član od: 18.07.2005.
Prebivalište: Penthouse apartment
Poruka: 4.710
Default Odgovor na: Strong buy

Da, vjerujem u AXP.
I nije samo stvar u Kini. Ima jos kruha i USA. Marze su im i dalje visoke. Sto se prihoda tice, jednokratno su ostali bez velikog kupca ( po meni i bolje je bez njega), a troskovi vezani uz tog kupca jos postoje tj. od ovog kvartala ih vise nece biti.
Imaju ime, imaju strasan CF, a kad ih stavis u peer omjer onda prema trenutnoj cijeni izgleda kao da ih ceka samo crnilo.
I dodatna stvar, stopa rasta dividende meni je jako dobra.
A man cannot serve two masters," and the tape is a tyrant. He cannot study this art from the far end of a telephone wire. He should spend twenty-seven hours a week or more at a ticker, and many more hours away from it studying his mistakes and finding the "why" of his losses.
geene is offline   Reply With Quote
Old 13.10.2016., 17:17   #14332
geene
Registrirani korisnik

geene's Avatar

@red
Samo jos jedno pitanje.
Koliki % cinka NSU proizvodi u odnosu na ukupni volumen?
Ja sam izracunao cca.47% pa me zanima jesam li u pravu.
Ne odgovaraju mi troskovi po jedinici ( ono sto kazu) i ono sto racunam.
A man cannot serve two masters," and the tape is a tyrant. He cannot study this art from the far end of a telephone wire. He should spend twenty-seven hours a week or more at a ticker, and many more hours away from it studying his mistakes and finding the "why" of his losses.
Old 13.10.2016., 17:30   #14333
1234567bc
Registrirani korisnik

Član od: 29.09.2011.
Poruka: 402

imaš ti kakvo kratko objašnjenje koja je caka između vise mastercarda i american expresa?
AXP je daleko veći po prihodu i dobiti od oboje čak i zajedno a ovi imaju x4 x2 kapitalizaciju
što je moguće je tržište toliko otišlo u krivo?

Shot V i MA long AXP kao neki oblik hedgirane špekulacije
1234567bc is offline   Reply With Quote
Old 13.10.2016., 17:45   #14334
Lola
Registrirani korisnik

Lola's Avatar

Član od: 14.03.2003.
Poruka: 7.174

Citat:
1234567bc View Post
imaš ti kakvo kratko objašnjenje koja je caka između vise mastercarda i american expresa?
AXP je daleko veći po prihodu i dobiti od oboje čak i zajedno a ovi imaju x4 x2 kapitalizaciju

Tu su drugačiji modeli poslovanja u igri. AXP nije toliko globalna kompanija kao MA i V. Koliko se sjećam AXP nosi dug u knjigama, a dvojac u pravilu ne. A ako se očekuje da kamate odu gore, povećat se trošak tog duga, rate of default Itd. Mislim da je ta matematika u igri. Usporediv sa AXP je DFS.
Lola is offline   Reply With Quote
Old 13.10.2016., 18:46   #14335
red max
Registrirani korisnik

red max's Avatar

Član od: 07.05.2010.
Poruka: 3.221

Citat:
geene View Post
@red
Samo jos jedno pitanje.
Koliki % cinka NSU proizvodi u odnosu na ukupni volumen?
Ja sam izracunao cca.47% pa me zanima jesam li u pravu.
Ne odgovaraju mi troskovi po jedinici ( ono sto kazu) i ono sto racunam.
Sorry ali ne znam točno u %,tu je negdje oko polovice,mislim da je CEO na jednoj CC rekao kako će ovisiti o cijenama,trenutnim uvjetima u rudniku itd. ali to je to uglavnom.Kažu u biti da su općenito gledano veće marže na bakru nego na cinku.

Što se AXP tiče ,iako ne znam ništa o kartičarima,MA i V mi zapravo izgledaju opravdano skuplje,šibaju ga i po maržama i debtu koji je ako je ovo po finvizu točno,zaista prevelik.
Old 13.10.2016., 18:57   #14336
Lola
Registrirani korisnik

Lola's Avatar

Svaka čast ako ne znaš a uspio si procijeniti da je dug prevelik. Dakle, dug nije usporediv zbog različitih poslovnih modela. MA i V uglavnom su posrednici koji "žive" od provizije, a AXP kreditira svoje korisnike. Tu je caka.

Dakle AXP je izravno usporediv sa DFS, a MA sa V. I ne bi ih trebalo miješati iako su svi recimo "karticari". Cinjenica jest da AXP ima vise duga od usporedivog DFS-a, al ja osobno ne mislim da AXP ima problema s dugom, niti da ce ga vjerojatno skoro imati. Rast duga utječe na dugi rok na veći default po kreditnim partijama klijenata odnosno na squeezanje profitnih marži zbog njegovog skupljeg financiranja. Smanjenje kamatne marže nije bas tako lako prevaliti na korisnike zaracunavanjem viših stopa, jel... Generalno, MA i V su zaista posebne kompanije koje zapravo nemaju konkurenciju i koje su u posljednjih deset godina financijalizacijom kugle zemaljske postale globalni igrači. Zato je kod njih valuacijska metrika neka druga priča. No i oni imaju svoje rizike poslovanja... uz sve uobičajene, naglašeni su oni regulatorne prirode i oni tehnološki, a vec je bilo problema zbog toga, no očito su isti zasad prevladani.

Old 13.10.2016., 19:46   #14337
1234567bc
Registrirani korisnik

Član od: 29.09.2011.
Poruka: 402

konačno nešto konkretno od tebe lola :-) svaka čast
ja sam mislio da su isti poslovni modeli (pretpostavka majka zajeba) pa mi nije bilo jasno zašto takva razlika
1234567bc is offline   Reply With Quote
Old 13.10.2016., 19:54   #14338
Lola
Registrirani korisnik

Lola's Avatar

Konačno nesto konkretno od mene?!

To je ujedno i posljednje bilo od mene.
Old 13.10.2016., 21:18   #14339
geene
Registrirani korisnik

geene's Avatar

Citat:
1234567bc View Post

AXP je kreditna kartica i ujedno su ti koji kreditiraju kupca, a fee im je zarada..pojednostavljeno.
Dijelom je i tu puklo s dogovorom oko COST jer im je na stolu bila ponuda koja im je ekonomski nedovoljno isplativa( da ne kazem gubitna). COST je usao u deal s V, a u tom odnosu C ce imati ulogu kakvu je imao AXP. Znaci, samo poslovanje je slicno, ali opet nije sasvim usporedivo. Uz to su i MA i V globalno prisutnije, a AXP je jos uvijek USA naklonjeniji ( po pitanju prihvacanja). Uz to su im i ciljane skupine drugacije.
Sad ti vidi jel' potez uprave po tebi bio dobar.
Da sve svedem u jednu recenicu.
Necu kupiti dionicu firme blizu 52wl koja ima snazan CF i GM iznad 70%, rast dividende i otkupa dionica zato jer su izgubili kupca koji je donosio cca 12% prihoda ( naglasak na prihod), a uprava svojim dosadasnjim radom ne daje osnove da ce znati nadoknaditi izgubljeno pa su samim time ove stope pada apsolutno opravdane unatoc tome sto preslikavaju pad zarade u narednih 5 godina za 30 i vise %.

Sorry na kasnijem odgovoru..tek sad sam se vratio...bio sam na putu.
Old 17.10.2016., 20:07   #14340
red max
Registrirani korisnik

red max's Avatar

Član od: 07.05.2010.
Poruka: 3.221

TEVA sve bliže mojem targetu,negdje između 35 i 40$ razmišljat ću o kupovini za long.

Opcije na temi

Pravila