Moj Novac -> Financijski portal

Moj Novac - Naslovnica Moj Novac - Vijesti Moj Novac - Imenik Moj Novac - Forumi Moj Novac - Chat

Povratak   Moj Novac -> Forumi > Gospodarstvo :: Poduzetništvo > Gospodarstvo

Odgovor

Opcije na temi
Old 20.03.2020., 18:46   #21
cayman006
Registrirani korisnik

Član od: 06.06.2006.
Prebivalište: zagreb
Poruka: 4.526
Default Odgovor na: VAŽNO za sve iz privatnog sektora (i državu)

Jedino rješenje bit će novo zaduživanje države i povratak javnog duga na razine otprije krize iz 2008. ECB i FED mogu nastampati koliko im treba, dok mi to ne možemo radi kredita , sto državnih, sto naroda o firmi. Rezanje plaća državnoj upravi vratilo bi nas u novu 10godisnju recesiju. Po meni je zaduženje jedino rješenje, pa ako treba i kod domaćih banaka , iako po meni trebalo bi se sada maksimalno zadužiti vani jer nakon ove krize kamate će ipak malo narasti, usprkos novoj turi qe-a
Old 23.03.2020., 15:02   #22
Jumbo
Registrirani korisnik

Jumbo's Avatar

Član od: 23.09.2002.
Poruka: 6.791

Ja nisam osoba koja će rado hvaliti državnu upravu.....uglavnom jer se nema ni što hvaliti.

Baš zbog toga je obrazac HZZ za potporu usljed koronavirusu zaslužio sve pohvale.

Kad je frka, onda se vidi da mi ipak imamo sposobnih i u državnoj upravi. Tko ga je god napravio, skidam kapu. Jednostavan, jasan.....vrlo lako ga je popuniti i kad si gotov, dobiješ na mail potvrdu i sve što su zaprimili, da vidiš da im je stiglo, sve što si poslao.

Evo, kome treba link: https://mjera-orm.hzz.hr/ocuvanje-radnih-mjesta/
Old 23.03.2020., 16:37   #23
go
Registrirani korisnik

go's Avatar

Član od: 22.08.2003.
Poruka: 954

Jesi radio usporedbu pada prihoda ili imaš drugu osnovu?
go is offline   Reply With Quote
Old 23.03.2020., 16:55   #24
Jumbo
Registrirani korisnik

Jumbo's Avatar

Citat:
go View Post
Jesi radio usporedbu pada prihoda ili imaš drugu osnovu?
Pad prihoda
Old 23.03.2020., 17:05   #25
go
Registrirani korisnik

go's Avatar

Član od: 22.08.2003.
Poruka: 954

Kako si utvrdio tabličnu usporedbu prihoda do kraja mjeseca u kojem je podnesen zahtjev s istim mjesecom prethodne godine kad još nije gotov mjesec?
go is offline   Reply With Quote
Old 23.03.2020., 19:16   #26
Jumbo
Registrirani korisnik

Jumbo's Avatar

Citat:
go View Post
Kako si utvrdio tabličnu usporedbu prihoda do kraja mjeseca u kojem je podnesen zahtjev s istim mjesecom prethodne godine kad još nije gotov mjesec?
Lako, od 10.03. nemamo nikakve prihode i nećemo ih imati ni do kraja mjeseca.
Lako sam izračunao i prihode idućih mjeseci. Imamo neke prihode, koji nam dolaze na osnovu dogovorenih poslova, ali je to sve na nivou 10 % prošlogodišnjih.
Moguće da ćemo ostvariti i neke neočekivane prihode, ali ne u trenutnim uvjetima.....tek ako mjere malo olabave.
Old 25.03.2020., 19:15   #27
Monk
Registrirani korisnik

Monk's Avatar

Član od: 08.03.2004.
Prebivalište: U šumi
Poruka: 5.280

Citat:
Jumbo View Post
Pad prihoda

isto ovdje, mada, možda čak i ovaj kvartal jači u odnosu na 2019., no stvarno su bilmezi koji ništa ne kuže, i još pred izborima, a realno i para nemaju, treba poplaćati sve grupacije. Da su barem riješili autoceste kad je bila prilika ili dio HEP-a, Podravku i Končar, ovako bude veselo. jbga, tako nam je grah pao
Monk is offline   Reply With Quote
Old 27.03.2020., 11:07   #28
Jumbo
Registrirani korisnik

Jumbo's Avatar

https://www.index.hr/vijesti/clanak/...a/2169498.aspx

Znate šta ću vam ja reći, uz ovakve poduzetnike, još mi dobru vladu imamo.

Sve gore napisano nebi pas s maslom pojeo.

Oni nabrajaju, kao da je kriza počela sa ekonomskim razlozima. Pa onog časa, kad se proglasi OPASNOST PROŠLA kreće se s obnovom....naročito što kod nas imamo posljedice potresa. Ova godina će biti problematična u turizmu, ali i tu ima puno upitnika. Ako se do 01.05. proglasi "nestanak" koronavirusa, možda već ove godine vratimo turizam na 70-80 % prošlogodišnjeg (malo vjerojatno)

Iduće godine bi sve trebalo biti isto, kao i prije ove "pandemije" i sigurno neće biti dodatnih otpuštanja....osim ako ovi poduzetnici ne znaju da će i iduće godine biti proglašene neke mjere

E sad, da će ove godine određeni broj firmi propasti, to sigurno hoće.....pa zato se i rade krize, da slabi otpadnu i sistem se restarta. Onda se javljaju nove firme i kreće novo vrzino kolo.

Da bi za to novo kolo bilo bolje da imamo puno manji javni sektor, manje poreza i kretenskih davanja, to znaju i vrapci na grani.....al znamo da se to neće dogoditi, jer je javni sektor glasačka mašina.
Old 27.03.2020., 11:28   #29
analiza
Registrirani korisnik

Član od: 13.02.2006.
Poruka: 7.506

Računica je jasna: tko preživi, pričat će!!!

Super je ovaj forum, tih i miran, malo ljudi ali pametnih...kad vidim koje se borbe vode na fb forumima, užas, od primitivizma, svađa, mržnje, neznanja do prijetnji itd.

Znanje je moć...

"i krivi vlak ponekad može odvesti do prave stanice"

http://www.mojnovac.net/forumi/showt...962#post464962
analiza is offline   Reply With Quote
Old 27.03.2020., 13:27   #30
cayman006
Registrirani korisnik

Član od: 06.06.2006.
Prebivalište: zagreb
Poruka: 4.526

Citat:
analiza View Post
Računica je jasna: tko preživi, pričat će!!!

Super je ovaj forum, tih i miran, malo ljudi ali pametnih...kad vidim koje se borbe vode na fb forumima, užas, od primitivizma, svađa, mržnje, neznanja do prijetnji itd.

Znanje je moć...
Znanje u ovim histeričnim vremenima nije moć nego ogroman nedostatak , ponekad i životno opasan. Lakše je biti glup i go with the flow.

Opcije na temi

Pravila