Moj Novac -> Financijski portal

Aktivne teme Svi forumi Registracija

Povratak   Moj Novac -> Forumi > Investiranje > Svijet > Forex (FX)

Odgovor

Opcije na temi
Old 26.06.2003., 06:20   #11
Sam
Registrirani korisnik

Član od: 10.04.2003.
Prebivalište: Zagreb
Poruka: 725

Citat:
Sleeper:
Da li se netko bavio online trgovinom devizama, ili možda zna nešto više o tome.

Koliko su pouzdani (pretpostavljam da jesu) online brokeri, koji su za preporučiti?
Kolike su provizije prebacivanja sredstava na njihove "Margain accounte" tj. kolika je provizja banke kad fizička osoba doznači sredstva/devize na račun u inozemstvu i obrnuto kad prima novce/devize sa takvog računa, te kakva je zakonska regulativa tog pitanja kod nas.
Mislim da za trgovanje devizama trebas imati 1 mil. $ pa na vise. Sa 10k neces uciniti nista, osim sto ce se tvoj broker obogatiti na tvojim provizijama. Znam da se nude opcije da sa recimo 1k$ kontroliras 100k$ no to ti je jasno da je dvosijekli mac...a kad krivo procijenis odakle ces platiti razliku? Druga stvar koja me interesira je - koliko si potkovan znanjem/informacijama/iskustvom u makroekonomiji i geopolitici? To su po meni jedne od najbitnijih stavki kod trgovanja valutama. Npr. Kako bi reagirao na jucerasnji potez FED-a? Prodao bi $, kupio bi $? Moras biti ispred mase investitora a to bas i nije lako na deviznom trzistu gdje se natjeces sa bankama i institucionalnim investitorima koji imaju pozicije u milijardama $. Zato mislim da bi ti bilo bolje da se bacis na dionice jer je to manje rizicno IMHO.

papa, Sam
Sam is offline   Reply With Quote
Old 26.06.2003., 06:46   #12
sokre
Registrirani korisnik

Član od: 20.02.2003.
Prebivalište: vg
Poruka: 46

kak može biti riskantnije ako dionice fluktuiraju po nekoliko posto dnevno, a kad bi eurusd išao 2 posto gore dolje to bi bio vrlo lud dan

tu su i stop-loss i take profit orderi što još smanjuje rizik...
sokre is offline   Reply With Quote
Old 26.06.2003., 07:36   #13
gogo
Registrirani korisnik

Član od: 03.10.2002.
Poruka: 202

ma riskantnije je samo zbog veće poluge.

Ja mislim da ima lakši način sa valutama a to je TREND trading. Dakle boli te briga za sve te vijesti i samo pratiš cijenu. Mislim da se sa malo novca može puno napraviti, ali treba discipline (na tome radim).
Više o trend tradingu ima na onom site-u turtletrade ( a nedavno sam poslao i pdf za skinuti)

Sretno, ja ne ulažem dok par puta ne zduplam iznos na igrici

Pozdrav,
gogo
gogo is offline   Reply With Quote
Old 26.06.2003., 09:50   #14
lovac
Registrirani korisnik

Član od: 06.05.2003.
Poruka: 2.541

Citat:
Sam:
Mislim da za trgovanje devizama trebas imati 1 mil. $ pa na vise. Sa 10k neces uciniti nista, osim sto ce se tvoj broker obogatiti na tvojim provizijama. Znam da se nude opcije da sa recimo 1k$ kontroliras 100k$ no to ti je jasno da je dvosijekli mac...a kad krivo procijenis odakle ces platiti razliku? Druga stvar koja me interesira je - koliko si potkovan znanjem/informacijama/iskustvom u makroekonomiji i geopolitici? To su po meni jedne od najbitnijih stavki kod trgovanja valutama. Npr. Kako bi reagirao na jucerasnji potez FED-a? Prodao bi $, kupio bi $? Moras biti ispred mase investitora a to bas i nije lako na deviznom trzistu gdje se natjeces sa bankama i institucionalnim investitorima koji imaju pozicije u milijardama $. Zato mislim da bi ti bilo bolje da se bacis na dionice jer je to manje rizicno IMHO.

papa, Sam
1. 10k + margin je dovoljno za trgovanje, slazem se da je margin 100:1 preriskantan,ali imas margin 20:1

2.ja sam trgovao sa demo account-om i nije nista teze predvidit kretanje dolara nego kretanje dionica.

3.mislim da nema nikakvih uvjeta za daytrading kod trgovanja devizama(ako ima molim recite) i ne vidim zasto bi bilo rizicnije trgovanje devizama nego dionicama ako mozes mozes kupit i prodat devize 100 puta u jednom danu.
“In my whole life, I have known no wise people (over a broad subject matter area) who didn't read all the time -- none, zero. You'd be amazed at how much Warren reads--and at how much I read. My children laugh at me. They think I'm a book with a couple of legs sticking out.”
― Charles T. Munger
lovac is offline   Reply With Quote
Old 26.06.2003., 10:59   #15
sokre
Registrirani korisnik

posljednja 24 sata

eurusd high 1,1615
eurusd low 1,1440
Old 26.06.2003., 11:04   #16
sokre
Registrirani korisnik

znači, ako je margin 20% i imaš na računu
2.500,00 eura, možeš raditi eurusd 50.000,00

to znači da si mogao u 24 sata izgubiti ili zaraditi 850,00 eura

naravno da je nerealno očekivati da će netko raditi transakcije po high i low tečaju, ali tu definitvno ima mogućnosti za intraday trading, koliko sam upućen uvijek fluktuira 0,0050-0,0075 unutar 24 sata....
Old 26.06.2003., 13:15   #17
Sam
Registrirani korisnik

Član od: 10.04.2003.
Poruka: 725

Citat:
sokre:
znači, ako je margin 20% i imaš na računu
2.500,00 eura, možeš raditi eurusd 50.000,00

to znači da si mogao u 24 sata izgubiti ili zaraditi 850,00 eura

naravno da je nerealno očekivati da će netko raditi transakcije po high i low tečaju, ali tu definitvno ima mogućnosti za intraday trading, koliko sam upućen uvijek fluktuira 0,0050-0,0075 unutar 24 sata....
Zasto na tom trzistu nema pojedinaca u tom broju kao kod dionica? To bi se ja zapitao kada bih se upustao u posao sa valutama. Vjerujem da mozes uz manje rizika zaraditi daytradingom dovoljno da ne radis nista drugo (barem tako xperttrader tvrdi... ja se ne bih upustao u to a vi vidite...

papa, Sam
Sam is offline   Reply With Quote
Old 26.06.2003., 16:19   #18
sokre
Registrirani korisnik

nema ljudi na fx-u ili se ne javljaju zbog needuciranosti i neinformiranosti, ja mislim da bi, bar po pricanjima, ,svatko od ljudi na ovom forumu mogao staviti spomenutih 2.500,00 eura u visokorizican posao poput trgovanja devizama

ja zasad nisam u toj kategoriji pa imam samo demo account, a osobno mislim da je puno lakše pratiti makroekonomiju, geopolitiku i tehnicku analizu za valute nego analizirati niz dionica po sektorima, drzavama, financijskim pokazateljima

ukratko, mislim da je to ok biznis i nadam se da cu krenuti i zapravo

na kraju krajeva, kupoprodaja bilo koje imovine u medjunarodnoj ekonomije pocinje kupoprodajom valuta
Old 26.06.2003., 18:12   #19
clusmas
Registrirani korisnik

clusmas's Avatar

Član od: 21.09.2002.
Poruka: 3.636

Problem je u ogromnoj količini proturječnih podataka koje moraš provarit. Često puta ti sladak okus početnih dobitaka ukiseli jedan fini gubitak. Mnogi analitičari daju kratkoročne prognoze koje su često puta toliko različite i opširne, na kraju nemaš pojma što, kako, zašto. No, iskustvo čini svoje, dobro je u fazi simulacije proučiti povijest trgovanja i pokušati utvrditi kako je tržište reagiralo. To ne daje neku super jasnu sliku, ali postaje ti jasno da je sve moguće.

sretno svima
Old 26.06.2003., 18:24   #20
dk
Registrirani korisnik

Član od: 06.03.2003.
Poruka: 1.880

Trgovanje na FX nije ni blizu trgovanja dionicama. Velika razlika je u brzini. Smisao trgovanja novcima je ostvarivanje puno malih dobitaka i sprjecavanje gubitaka odmah u startu. Poznata je Soroseva izjava da je sve dobitke na FX trzistima ostvario sa samo 25% uspjesnih transakcija. Manje je vazno u kom pravcu se trziste krece, puno je vaznije uhvatiti trenitni pravac koji se u sat vremena promijeni vise puta... Pravi traderi znaju imati po mali milion otvorenih pozicija koje moraju istovremeno pratiti. Znaci sto brzi to bolji...

Opcije na temi

Pravila