Moj Novac -> Financijski portal

Moj Novac - Naslovnica Moj Novac - Vijesti Moj Novac - Imenik Moj Novac - Forumi Moj Novac - Chat

Povratak   Moj Novac -> Forumi > Investiranje > Regija
Upute Članovi Kalendar Označi forume pročitanim

Oglas
Odgovor

Opcije na temi
Old 20.12.2006., 09:54   #11
netstrider
eyes wide shut

Član od: 30.06.2003.
Prebivalište: Croatia
Poruka: 3.141
Default Odgovor na: Sarajevska burza

Inače, tuzlak, do ovog momenta sam te razlikovao od SASE-ovaca (Saseovac je naziv za ljude kao što su hercegovac, nevaljalko, amer i t.sl. Forumaši koji su iz FBiH, a ne spadaju pod ovu kategoriju (bob rock je jedan od takvih), za mene se ne razlikuju ništa od ostalih forumaša), ali obzirom da nisi pročitao ni temu o "Sarajevskoj burzi", dođe mi da se zapitam. Mada, i dalje se distinktivno razlikuješ od njih, i neka tako ostane. Radi analize i vidjet ćeš što si propustio na SASE proteklo vrijeme, dok su svi trubili ovo i ono. Najveći problem koji sam imao na SASE - zaštita. To mi je i trenutno problem. Kad vidiš složenost tog problema, neki moji postupci postat će ti jasniji. Ali, ono po meni bitno, daj pročitaj Sarajevska burza od #1 do #6xy.
Pozdrav,

net
netstrider is offline   Reply With Quote
Old 20.12.2006., 10:27   #12
tuzlak
Registrirani korisnik

Član od: 28.09.2006.
Poruka: 1.227

Kako vidim da te moja benigna šala prilično povrijedila i da nastavljaš (nisam imao namjeru da sa tobom započnem raspravu-osobno sam jedan od najžešćih kritičara tržišta u Federaciji) ipak ti javno moram reći :
za razliku od tvojih virtualnih analiza neki od pobrojanih "Saseovaca" su mi na PM blagovremeno dostavljali nepogrešive informacije o mnogim stvarima koje su se dešavale u zadnja 2 mjeseca, pa smo čak razmjenili i brojeve mobilnih.
I na kraju-što sam je to propustio na SASE a što na BLSE znam samo ja. I otkuda ti znaš jesam li ja kupovao ono što su drugi "trubili" ili nešto sasvim drugo. Ako si stvarno analizirao moje postove moga si zaključiti samo suprotno.
Imam osjećaj da se preko mene obračunavaš sa nekim drugim forumašima, pa ti predlažem da eventualnu dalju diskusiju vodimo preko PM.
tuzlak is offline   Reply With Quote
Old 20.12.2006., 11:45   #13
Erik
Registrirani korisnik

Erik's Avatar

Član od: 15.02.2005.
Poruka: 1.501
Default Bez Cenzure (Regija)

Ovdje slobodno raspravljajte o bilo čemu vezanom uz regiju.
Old 20.12.2006., 11:51   #14
franciska
Registrirani korisnik

franciska's Avatar

Član od: 14.03.2004.
Poruka: 9.749
Default Odgovor na: Bez Cenzure (Regija)

Hvala Eriče, ovako se više ne moramo svađati na Ulaganje u RS i SASE.
Old 20.12.2006., 12:55   #15
hercegovac
Registrirani korisnik

Član od: 05.06.2006.
Poruka: 547

Net ti smao znaš pametovati...i suprotno od svih goniti...odrasti više....
Old 05.02.2007., 17:56   #16
Schlager
Registrirani korisnik

Schlager's Avatar

Član od: 13.11.2006.
Poruka: 794
Default Odgovor na: Ulaganje u RS

Pepi,ide kroz Banjaluku,(mozes misliti,imamo zeljeznicku stanicu),ali se tamo negdje oko Kostajnice taj vlak pretvori u voz
Schlager is offline   Reply With Quote
Old 06.02.2007., 08:54   #17
Guardian
Registrirani korisnik

Član od: 26.09.2006.
Prebivalište: B.Luka
Poruka: 2.269
Default Odgovor na: Ulaganje u RS

Ljudi ne shvatate da ZERS ima jednu vrijednu stvar, koju nemaju druge željeznice..., a šta je to?

Pa jedini imamo kabriolet voz, to je atrakcija!!!

Guardian is offline   Reply With Quote
Old 11.02.2007., 20:40   #18
amer
Registrirani korisnik

Član od: 06.11.2006.
Poruka: 1.268
Default Odgovor na: Elektroprivreda RS-sva preduzeća

Naravno, da opet (po tisući put) sviriš napamet. Al Ok, ne da mi se više, ipak si mlađi. Ipak, ima poboljšanja - eto brojki u tvom zadnjem postu ! Samo ne znam gdje si našao onih 0,5%. Čovječe, razgovaram s Rusima, koji ushičeno razmišljaju kako će u 10 godina zbog klimatskih promjena oni profitovati i početi u Sibiru poljoprivredom. To ti nešto govori o tom kud se pomiče Sahara ? Nemoj, mlad si, zamisli se. Što bi rekao, da ti je otprije 10-15 god netko rekao, da češ danas kupovati flaširanu vodu ? Ti je možda i ne kupuješ ako imaš te sreče, ali ja i ostalih 30% Europe primorani smo kupovati !!! Da ne nambrajam dalje, pogledaj kako se ovaj svijet izmjenio za samo 100 godina ! A catch je u tempu, u trendu, nikda dosad nije bilo ovoliko brzih promjena koje se događaju danas. Tako u razvoju, kako i u bolestima, a najviše u prirodi, koja ne može izdržat ovog pritiska čovjeka. Provjerit ćemo tih tvojih 0,5% već ovog ljeta !
amer is offline   Reply With Quote
Old 11.02.2007., 21:19   #19
netstrider
eyes wide shut

Član od: 30.06.2003.
Prebivalište: Croatia
Poruka: 3.141

Zdravo amere,
Tema klime je usko vezana uz privredu, a podosta i uz EP, pa je možda opravdan ovaj OT.
Tko je mlađi zbilja ne bih znao (ponekad tempo zavara), ali to što će Rusi uzgajati poljoprivredu u Sibiru ne znači ama baš ništa. Pogledaš li Guinessovu knjigu rekorda vidjet ćeš da najveće povrće tradicionalno raste na Aljasci i u Kanadi (krompir, paprika, bundeva).
Klima se mjeri sustavno već 300 godina. Pomoću složenih metoda dobili su se podaci o kretanjima nekih parametara uzduž duge vremenske granice za razne dubine (intervale).
Pogledaj malo sljedeće linkove:
www.earthinstitute.columbia.edu
http://en.wikipedia.org/wiki/Climate_Change
Evo ti ključna rečenica:
" It is known that carbon dioxide levels are substantially higher now than at any time in the last 800,000 years [2] Along with rising methane levels, these changes are anticipated to cause an increase of 1.4–5.6 °C between 1990 and 2100 (see global warming)."

Dakle, kao što naš akademik kaže, sve je to... dobro, ja ne bih bio tako slobodan, ali bih rekao da su promjene tako-tako. Za njih se oduvijek zna. I za taj tempo,... to rade ljudi nešto pametniji od mene i tebe. Točan ti podatak nemam, ali uz povećanje temperature od 2,5 K u 100 godina o kojemu oni pričaju, razina mora će se podići za 1,5 m. Povećat će se i količina slatke vode, znatno, tj. vode će ti biti više. Ovaj podatak o 0,1% je tu negdje jer će jake aktivnosti (ponajviše erozija zbog glupih građevinara koji će Jahorinu pretvoriti u sistem kućica ako im netko za to da para) možda toliko utjecati na promjenu tokova. Voda teče svojim koritima. Teče kad pada kiša. A upišeš li u wikipediju rain vidjet ćeš kako kiša nastaje i da sve ove klimatske promjene nemaju puno veze s tim. One samo čine klimu drugačijom, oštrijom, manje predvidljivom. U konačnici je to ono što ti pričam, zima će biti nešto hladnija, tj. razdoblja obilna padalinama će biti obilnija, a ljeto, sušno razdoblje će oskudijevati vodom. A pravilnost dolaženja tih razdoblja etc. će dolaziti kao dosada.
Ukoliko si pogledao one linkove uočio si da je ključan CO2, dakle, ni ostali izvori el. en. mimo hidroenergije neće biti pošteđeni suše, baš suprotno. Ugljen i nafta već sad u EU imaju velike namete, a oni će se zbog Kyota povećati. U konačnici hidroenergija postaje sve konkurentnija. Ovo sve ti zna i jedna malo bolji revizor u EU, a kreditor u pravilu ima savjetnika koji nađe nekoga da mu to iskopa s wikipedije kao što sam ja maločas napravio. Dakle, ako već ti nagađašto ne znači da i ja nagađam. Dosad si mogao vidjeti da ne volim bubetanje u prazno. (a to tvoje je). E, i naravno, voda se flašira 200 godina, tko ima para za nju. Tko nema, diljem svijeta pije vodu sa špine. To što smo mi Balkanci dosad imali čistu vodu meni ti ne znači. Povirim preko zida i vidim da su u Walesu rudari pili crnu vodu kad su otvoreni prvi rudnici. Ali, oni barem nisu bili jadnici kao oni koji su gradili piramide. Ukucaj malo i jedne i druge u wikipediju. Pozdrav,

net
netstrider is offline   Reply With Quote
Old 12.02.2007., 12:03   #20
Shabz
Registrirani korisnik

Član od: 02.11.2005.
Poruka: 412

S aspekta ove poruke, da li je iko pratio ovo tržište CO2 kvotama? U zadnja tri mjeseca je cijena 1 tone pala sa 12,5 Eura na 1,45. Zašto, ako je došlo do povećanja restrikcija o emisiji?
Shabz is offline   Reply With Quote
Odgovor

Opcije na temi

Pravila