Moj Novac -> Financijski portal

Aktivne teme Svi forumi Registracija

Povratak   Moj Novac -> Forumi > Financije :: Nekretnine > Osobne financije
Upute Članovi Kalendar Označi forume pročitanim

Sponzori foruma
Odgovor

Opcije na temi
Old 17.09.2015., 15:34   #41
uskok
sin sluge

uskok's Avatar

Član od: 27.10.2003.
Prebivalište: Tu i tam.
Poruka: 6.165
Default Odgovor na: Kune, euri, dolari?

Citat:
nikson View Post
Sve bi bilo puno lakše kad bi ti koji tako samouvjereno bacaju bombastične izjave dali neki svoj track record u svojim predviđanjima. Evo recimo Uskok je bez zadrške napisao što nam slijedi ako...., a po upisima bi rekao da čovjek uopće nema značajniji dio imovine u bilo kojem financijskom instrumentu. Upitno je koliko uopće ima znanja i pristupa povijesnim podacima, a bez problema je napisao da zlato ide gore ako FED podigne stopu. Tako se lako nabacivati s izjavama kad virtualni papir trpi sve. Meni je većina imovine u financijskim instrumentima, a jedino što mogu reći je da nemam pojma što će se dogoditi i hoće li uopće fed podići stope. I zbilja stoji ona da scenarij raspada uvijek zvuči pametnije, a i doći će raspad tržišta kad tad pa će neki konačno i biti u pravu i vikat jesam ti rekao.
Evo kopije moje bombastične izjave. Usporedi ono što si ti izjavio sa onim što sam ja rekao i probaj doći do drukčijeg zaključka. Da ti bude lakše, ključne riječi tvoje i moje izjave su napisane masnim slovima.

"Svako značajnije povećanje kamata na kojima se fura, između ostalog i svjetski market financijskih derivatia od više nego 500 triljuna dolara prouzročilo bi ozbiljnu krizu, povećanje vrijednosti dolara u odnosu na ostale valute uključujući i zlato".
Old 18.09.2015., 09:46   #42
nikson
Registrirani korisnik

Član od: 24.03.2004.
Poruka: 135

Citat:
uskok View Post
Evo kopije moje bombastične izjave. Usporedi ono što si ti izjavio sa onim što sam ja rekao i probaj doći do drukčijeg zaključka. Da ti bude lakše, ključne riječi tvoje i moje izjave su napisane masnim slovima.

"Svako značajnije povećanje kamata na kojima se fura, između ostalog i svjetski market financijskih derivatia od više nego 500 triljuna dolara prouzročilo bi ozbiljnu krizu, povećanje vrijednosti dolara u odnosu na ostale valute uključujući i zlato".
Ok, nisam u brzini dobro vidio ali nisi uopće skužio poantu. Poanta je da takvih prognozera bez track recorda ima kolko hoćeš i da to nema smisla ni pisati ni ozbiljno shvaćati. Nitko na ovom forumu nema pojma kuda će marketi samo neki od nas stavljaju muda na panj sa svojim odlukama, a neki ne...
U prilog tvrdnji o prognozama evo par tvojih:

18.03.2009.
"Oni koji zele parkirati svoj kapital u zlato da bi izbjegli posljedice inflacije novca i opasnosti nestabilnog trzista dionicama, na dulji rok nece biti razocarani i ovaj forum je mjesto gdje mogu nesto nauciti i potrositi vrijeme za korisnu razbibrigu ako im to odgovara."
Zlato na cca 940 usd

09.01.2011.
"Zlato je vec tjedan dana u fazi korekcije i palo je vise od 4%. Mnogi predvidjaju da bi moglo pasti ispod 1300 USD po unci. Vrlo je tesko pogoditi dno i zbog toga mislim da je doslo vrijeme za njegovu kupnju."
Zlato cca 1180

12.12.2012.
"Zlato je u proteklih 12 godina bio "investicija" (ovo stavljam pod navodnike jer nije investicija nego spekulacija) sa najvecim rastom u usporedbi sa ostalim investicionim klasama i biti ce vjerojatno i u buducnosti dok god politicari ne ucine nesto pametno, prije svega dok ne uvedu zdravi novac.
Mislim da danas vise nije pitanje u kom pravcu ce se kretati cijena zlata, nego postoji li mogucnost da drzava konfiscira zlato. Po mom skromnom misljenju sanse su minimalne iz vise razloga ali to je druga tema o kojoj na ovom mjestu ne bi raspravljao."
Zlato cca 1700

I svi znamo kak je završila i cijena zlata i inflacija, a boga mi i dioničko tržište, a sad nakon svega sa sigurnošću tvrdiš da će ako fed podigne stopu 0,25% biti slom tržišta i pad cijene zlata, jaki dolar itd.

Pogoditi smjer tržišta konzistentno je teško, zato i ima toliko malo dugoročno uspješnih investitora, a poanta za male je da ne bi ni trebali pokušavati (još kad bi svoje savjete slušao).
nikson is offline   Reply With Quote
Old 18.09.2015., 10:14   #43
red max
Registrirani korisnik

red max's Avatar

Član od: 07.05.2010.
Poruka: 3.221

Citat:
nikson View Post
Pogoditi smjer tržišta konzistentno je teško, zato i ima toliko malo dugoročno uspješnih investitora, a poanta za male je da ne bi ni trebali pokušavati (još kad bi svoje savjete slušao).
Zapravo ima jako malo dugoročnih ulagača,a pošto je teško kratkoročno pogoditi smjer tržišta,što drugo preostaje malom investitoru kad ni veliki ne znaju što će biti sutra.

As Jeff Kleintop of LPL Financial writes, the average holding period of a stock has fallen from eight years in the 1960s to around five days today.

One of the consequences of such a short investment time horizon is that investors have begun to fear short-term market events and volatility as much or more than the factors that shape prospects for long-term economic and profit growth that drive stocks over the longer term.
http://www.businessinsider.com/stock...-period-2012-8
Old 29.11.2016., 17:13   #44
bepina
Registrirani korisnik

bepina's Avatar

Član od: 28.02.2007.
Poruka: 1.412

U kojoj valuti držite cash, CHF, USA, EU, AUD, NK...?
bepina is offline   Reply With Quote
Old 29.11.2016., 18:04   #45
cayman006
Registrirani korisnik

Član od: 06.06.2006.
Prebivalište: zagreb
Poruka: 4.444

Citat:
bepina View Post
U kojoj valuti držite cash, CHF, USA, EU, AUD, NK...?
reci što imaš od toga i što te brine ili svrbi tj. što bi htjela kupiti ili prodati. jer to je skriveno pitanje pretpostavljam
Old 29.11.2016., 19:20   #46
bepina
Registrirani korisnik

bepina's Avatar

Član od: 28.02.2007.
Poruka: 1.412

Ma nije skriveno ništa. Čista znatiželja da vidim kako vi držite gotovinu. Mnogi ste investitori ,poduzetnici, iskusniji a vjerovatno vam je nekima ekonomija i struka. Učim, čitam, pitam.
Imam 10-15% u kešu, USA i CHF više, nešto Kn, manje Eu.
Eto.Jednostavno to.
bepina is offline   Reply With Quote
Old 29.11.2016., 22:03   #47
đonson
|----|--------|

đonson's Avatar

Član od: 05.03.2008.
Poruka: 358

GBP i MXN (računam da će se ipak nešto oporaviti)

USD - repatrijacija casha korporacija u U.S mogla bi podržati tečaj

DKK - ovo je skoro kao besplatna put opcija na raspad EUR-a. Ako PEG pukne moglo bi skočit, ako ne pukne, isto je kao da držiš EUR-e

Nassim Taleb
đonson is offline   Reply With Quote
Odgovor

Opcije na temi

Pravila