Moj Novac -> Financijski portal

Aktivne teme Svi forumi Registracija

Povratak   Moj Novac -> Forumi > Financije :: Nekretnine > Poslovne financije

Odgovor

Opcije na temi
Old 04.01.2008., 16:38   #1
hrvac
Registrirani korisnik

hrvac's Avatar

Član od: 18.03.2005.
Poruka: 152
Default Korisni primjerci dokumenata

Mogli bi na jednom mjestu stavljat sve korisne dokumente,primjerke i šprance za razne svrhe vezane uz poslovanje poduzetnika i kako im olakštai

Šaljem:
darovni ugovor
ugovor od djelu
izračun zatezne kamate

Tražim šprancu u excelu za putni nalog
Priloženi dokument (samo za registrirane korisnike)
File Type: xls Zatezne kamate_OBRAZAC.xls (36,0 KB, otvoreno 250 puta)
File Type: doc Ug. o darovanju.doc (24,5 KB, otvoreno 201 puta)
File Type: doc Ugovor_o_djelu.doc (30,0 KB, otvoreno 125 puta)
Old 06.01.2008., 19:22   #2
topsy turvy
Registrirani korisnik

topsy turvy's Avatar

Član od: 17.11.2007.
Poruka: 181
Default Odgovor na: Korisni primjerci dokumenata

koja je dalje procedura nakon ovjere ugovora kod javnog bilježnika? moram ugovor dostaviti u SDA? kada su dionice na mom raćunu u SDA?
Hvala na odgovoru.
Old 14.01.2008., 10:22   #3
hrvac
Registrirani korisnik

hrvac's Avatar

Član od: 18.03.2005.
Poruka: 152

Tako je ugovor dostaviš u SDA.

Više se ne sjećam šta još moraš donjeti uz to,najbolje je da ih nazoveš.

Danas sam našao jako zanimljivu stranicu sa raznim korisnim informacijama,savjetima i raznim ugovorima
http://www.orkis.hr/g171.aspx
Old 22.01.2008., 13:02   #4
PeppermintPatty
Registrirani korisnik

PeppermintPatty's Avatar

Član od: 17.01.2008.
Prebivalište: CRO-CK
Poruka: 27

Evo kopirala sam svoj post ovamo sa drugog showthread-a jer tamo nisam uspjela dobiti odgovor
Naime, trebam pomoć oko knjiženja tečajnih razlika nastalih kod prebacivanja sa deviznog žr na kunski žr. Proučavam već nekoliko dana ali ubija me nesigurnost pa se ne usudim proknjižiti.
Na kraju 2007. godine imam ukupno oko 3.600,00 kn raznih tečajnih razlika koje treba pažljivo raspodjelti na određena konta.

Jel zna netko išta o tome iz prakse.
PeppermintPatty is offline   Reply With Quote
Old 26.01.2008., 18:07   #5
lider
Registrirani korisnik

Član od: 16.04.2003.
Prebivalište: Sesvete
Poruka: 272

Citat:
PeppermintPatty View Post
Evo kopirala sam svoj post ovamo sa drugog showthread-a jer tamo nisam uspjela dobiti odgovor
Naime, trebam pomoć oko knjiženja tečajnih razlika nastalih kod prebacivanja sa deviznog žr na kunski žr. Proučavam već nekoliko dana ali ubija me nesigurnost pa se ne usudim proknjižiti.
Na kraju 2007. godine imam ukupno oko 3.600,00 kn raznih tečajnih razlika koje treba pažljivo raspodjelti na određena konta.

Jel zna netko išta o tome iz prakse.
Pozitivne tečajne razlike mogu ići na prihod na konto 7722, a negativne na 4751 konto.

pozdrav
lider is offline   Reply With Quote
Old 26.01.2008., 18:12   #6
lider
Registrirani korisnik

Član od: 16.04.2003.
Prebivalište: Sesvete
Poruka: 272

Citat:
hrvac View Post
Mogli bi na jednom mjestu stavljat sve korisne dokumente,primjerke i šprance za razne svrhe vezane uz poslovanje poduzetnika i kako im olakštai

Šaljem:
darovni ugovor
ugovor od djelu
izračun zatezne kamate

Tražim šprancu u excelu za putni nalog

Ovaj ugpvor o djelu nije u skladu sa zakonom, ovo je primjer pokušaja da se radni odnos zamijeni ugovorom o djelu ( kada se govori da se može onaj članak o vrsti djela formulirati u satima).

Također se vidi da netko tko ga je pisao ne zna ili ne želi znati da u biti isplatitelj, a u ovom slučaju naručitelj djela treba da plati sva davanja. Stoga formulacija brutto kod isplate ne drži vodu jer se uobičajeno radi o fizičkim osobama. Iznimku danas rade osiguratelji i raznorazne agencija za prodaju osiguranja, ali njihov ugovor je djelu u trajanju, kontinuirano povremeno obavljanje poslova. No i oni su prekršili svojim modelom ugovora odredbe barem jednog zakona.
lider is offline   Reply With Quote
Old 28.01.2008., 14:26   #7
PeppermintPatty
Registrirani korisnik

PeppermintPatty's Avatar

Citat:
lider View Post
Pozitivne tečajne razlike mogu ići na prihod na konto 7722, a negativne na 4751 konto.

pozdrav
Jel svaki događaj trebam knjižiti posebno (ima ih više desetaka) ili mogu knjižiti zbroj pozitivni i zbroj negativnih sa 31.12.2007 tako da mi sa 31.12. ostane stanje u kunama prema srednjem tečaju HNB?

Čitala sam da bih trebala kod obračuna tečajnih razlika koristiti mjesečni prosjek srednjeg deviznog tečaja HNB, koji sam si skinula sa stranice HNB ali nisu još za studeni/2007 stavili prosjek.
Jel to ok? ili sam u krivu?
Old 28.01.2008., 19:00   #8
MASTER
Moderator

MASTER's Avatar

Član od: 23.11.2004.
Poruka: 6.110

Citat:
Jel svaki događaj trebam knjižiti posebno (ima ih više desetaka) ili mogu knjižiti zbroj pozitivni i zbroj negativnih sa 31.12.2007 tako da mi sa 31.12. ostane stanje u kunama prema srednjem tečaju HNB?

Čitala sam da bih trebala kod obračuna tečajnih razlika koristiti mjesečni prosjek srednjeg deviznog tečaja HNB, koji sam si skinula sa stranice HNB ali nisu još za studeni/2007 stavili prosjek.
Jel to ok? ili sam u krivu?
evo jedan mali primjer za knjiženje u *.xls formatu

bitno je unijeti početni kunski i devizni saldo (sa prethodnog izvoda) te aktualni tečaj. primjer radi u svim valutama samo - treba samo izmjeniti simbole. devizni promet se knjiži kako stvarno jest, a u slučaju konverzije valuta, za kunsku protuvrijednost treba upisati iznos kojim se odobrava transkacijski račun u skladu s FX zaključnicom

stanje sa 31-12 se računa prema srednjem tečaju na taj dan. procedura je ista, a ukoliko na 31-12 nije bilo prometa knjižiti će se samo tečajna razlika
File Type: xls ard003.xls (19,0 KB, otvoreno 113 puta)
Old 29.01.2008., 15:33   #9
PeppermintPatty
Registrirani korisnik

PeppermintPatty's Avatar

Citat:
MASTER View Post
evo jedan mali primjer za knjiženje u *.xls formatu

bitno je unijeti početni kunski i devizni saldo (sa prethodnog izvoda) te aktualni tečaj. primjer radi u svim valutama samo - treba samo izmjeniti simbole. devizni promet se knjiži kako stvarno jest, a u slučaju konverzije valuta, za kunsku protuvrijednost treba upisati iznos kojim se odobrava transkacijski račun u skladu s FX zaključnicom

stanje sa 31-12 se računa prema srednjem tečaju na taj dan. procedura je ista, a ukoliko na 31-12 nije bilo prometa knjižiti će se samo tečajna razlika
Hvala na trudu.
Neznam jesam li već rekla da ovo prvi put da to radim pa zato proučavam na sve strane gdje ću naći nešto slično onome što sam ja imala na umu.
Mogu reći da me malo sram jer nisam u potpunosti razumijela tvoj primjer izračuna jer bih ja to drukčije napravila.
Možeš mi reč ako ima smisla ovo što sam naškrabala?
File Type: xls ard003(2)tec raz.xls (23,5 KB, otvoreno 41 puta)
Old 30.01.2008., 07:12   #10
MASTER
Moderator

MASTER's Avatar

Član od: 23.11.2004.
Poruka: 6.110

Citat:
Hvala na trudu.
Neznam jesam li već rekla da ovo prvi put da to radim pa zato proučavam na sve strane gdje ću naći nešto slično onome što sam ja imala na umu.
Mogu reći da me malo sram jer nisam u potpunosti razumijela tvoj primjer izračuna jer bih ja to drukčije napravila.
Možeš mi reč ako ima smisla ovo što sam naškrabala?
evo ja sam unio tvoje podatke i primjer radi
jedino izgleda da je polje D10 imalo grešku

nemoj se previše zamarati sa kupovnim i srednjim tečajem - naime može ti se desiti da je kupovni tečaj viši od prethodnog srednjeg pa zapravo i nema nekih značajnih tečajnih razlika

naravno sve skupa treba raditi preko prelaznog konta 1009 - taj sam detalj izostvio
File Type: xls ard003(2)tec raz.xls (29,5 KB, otvoreno 64 puta)

Opcije na temi

Pravila