Moj Novac -> Financijski portal

Moj Novac - Naslovnica Moj Novac - Vijesti Moj Novac - Imenik Moj Novac - Forumi Moj Novac - Chat

Povratak   Moj Novac -> Forumi > Investiranje > Regija
Upute Članovi Kalendar Označi forume pročitanim

Oglas
Odgovor

Opcije na temi
Old 14.12.2007., 15:49   #1
megdan
Uvaženi korisnik

megdan's Avatar

Član od: 06.06.2005.
Prebivalište: Dalmatinska Zagora
Poruka: 6.029
Default IPO Triglav osiguranje

IPO Triglava u siječnju 2008.
Cijena dionice mogla bi se, po spekulacijama slovenskih medija, kretati oko 250 eura. Po ocjeni ljubljanskog dnevnog lista Delo, to je njihova realna vrijednost.
Najveća slovenska osiguravateljska tvrtka Zavarovalnica Triglav podnijela je zahtjev Ljubljanskoj burzi za početnu javnu ponudu dionica. Tvrtka namjerava na burzi ponuditi 5,7 milijuna dionica, što odgovara njezinom ukupnom dioničkom kapitalu. Burza ima rok od 30 dana da donese odluku o njezinom zahtjevu. Bude li odgovor pozitivan, dionice Triglava bit će uvrštene u kotaciju sredinom siječnja.
Državna agencija za nadzor financijskih tržišta već je u studenom odobrila prospekt Zavarovalnice Triglav. Cijena dionice mogla bi se, po spekulacijama slovenskih medija, kretati oko 250 eura. Po ocjeni ljubljanskog dnevnog lista Delo, to je njihova realna vrijednost.
Državni mirovinski fond KAD trenutno upravlja s 35 posto udjela u najvećoj slovenskoj osiguravateljskoj tvrtki, koja je po prvobitnim planovima trebala biti privatizirana. Paket dionica, naime, trebao je biti podijeljen fizičkim osobama koje su 1990. imale policu osiguranja kod Triglava. Vlada je potom odustala od tih planova i planirala udjele trajno prenijeti u vlasništvo KAD-a, ali je prijedlog odbačen na referendumu održanom prije mjesec dana.

izvor: www.seebiz.eu
Hrvatski nacionalistički krugoval USTANICI slušajte svaki dan od 09-13 sati
megdan is offline   Reply With Quote
Old 15.12.2007., 12:51   #2
Dobis
Registrirani korisnik

Dobis's Avatar

Član od: 09.10.2006.
Poruka: 339
Default Odgovor na: IPO Triglav osiguranje

Ako se ne varam ne radi se o IPO-u nego o izlistaju,znači kao što je bilo kod nas npr.EHOS..

Ili se varam?
Dobis is offline   Reply With Quote
Odgovor

Opcije na temi

Pravila