Moj Novac -> Financijski portal

Aktivne teme Svi forumi Registracija

Povratak   Moj Novac -> Forumi > Moj Novac.net > Obavijesti/Feedback

Odgovor

Opcije na temi
Old 10.04.2008., 10:18   #11
MASTER
Moderator

MASTER's Avatar

Član od: 23.11.2004.
Poruka: 6.110
Default Odgovor na: Moderatori 2

ja nisam nikada nikoga nazvao političkim fanatikom, isto tako teško ćete naći da sam nekoga okrakterzirao kakvom metaforom ili slično - možda kakav stav ali osobu teško

druge sve nazive i poruke koje se lijepe stvarno ne znam čime sam ih zaslužio, a čime se u životu bave takvi "pacijenti" imaju potrebu baš na svaku temu odgovoriti o kojoj nemaju pojima niti izgleda sudjeluju u kakvom konkretnom vlastitom poslu

Citat:
Je li moderator ikad upozoren za opetovano vrijeđanje sudionika foruma uvredljivim komentarima ispod granica dobrog ukusa (da ne pišem iskreniji i bolji opis)?
možda tebi za informaciju, nisam moderator sam na ovom forumu i doista nikada me nitko od administratora nije o ničemu upozoravao

konačno, zna se čija je zadnja
Old 10.04.2008., 11:11   #12
BobRock42
Registrirani korisnik

BobRock42's Avatar

Član od: 05.01.2007.
Poruka: 366

Citat:
čvarkožder View Post
...
Molim odgovor. Samo s jednim ciljem. Vraćanja povjerenja u forum i one koji ga "vode".
Čvarki! Po Alenovom odgovoru na tvoju poruku ispada očito da moderatorima i nije baš bitno da li čemo mi i dalje imati povjerenja prema ovom forumu. (Don't give a shit)

Več im je uspjelo svojim "mjerama" udaljit našeg Axy-ja, i to bez da je imao šanse da se s nama oprosti. Jadno.

Možda je problem što ovaj forum ima previše članova koji pišu previše poruka, tako da moderatori ne stignu to sve obaviti. Time bi svaki forumaš koji ode njima samo olakšao posao. E ako je tako, onda je razumljivo.
Old 10.04.2008., 11:16   #13
franciska
Registrirani korisnik

franciska's Avatar

Član od: 14.03.2004.
Poruka: 9.749

Bobe, ovo je zbilja pretenciozno.
Normalno je da je Master upozoravao neke članove foruma da ne vrijeđaju i ne omalovažavaju.
Kad Master ima neki svoj stav, npr. politički, sruči ih se pedesetorica na njega.
Dovodite ga u poziciju da se brani i uzvrati istom mjerom.
Ja mislim da je Master dobar moderator, a Alen nije nikad bio nepravedan prema članovima foruma. Na forumu sam jako dugo i dobro poznam našu scenu.
Old 10.04.2008., 11:39   #14
marqox
richman wannabe

marqox's Avatar

Član od: 28.01.2005.
Prebivalište: ZG
Poruka: 1.539

Citat:
MASTER View Post
isto tako teško ćete naći da sam nekoga okrakterzirao kakvom metaforom ili slično - možda kakav stav ali osobu teško

druge sve nazive i stvarno ne znam čime sam ih zaslužio, a čime se u životu bave takvi "pacijenti" imaju potrebu baš na svaku temu odgovoriti o kojoj nemaju pojima niti izgleda sudjeluju u kakvom konkretnom vlastitom poslu
Master, dalo bi se naći tvojih sličnih izražavanja, ali ne smatram da je potrebno kopati po forumu i tu kopirati. I to je moguće, ali za sada mislim da je dovoljno da se držimo ovog konkretnog slučaja od jučer.

Sorry, ali pretjerao si. Uvredljivo i neprimjereno reagirao riječima debelo ispod razine uloge koju imaš na forumu, a ako smijem to reći, i ispod razine nekih moralnih vrednota koje inače zastupaš. Takvo pisanje ne bi smjelo biti dozvoljeno nikome, i sudionik foruma (neovisno ima li dodatnih uloga na forumu) trebao bi biti bar upozoren na to.

Citat:
MASTER View Post
možda tebi za informaciju, nisam moderator sam na ovom forumu i doista nikada me nitko od administratora nije o ničemu upozoravao
Da sam ne moderiraš je poprilično izvjesno zbog opsega posla (i napisah u obrisanom postu da je tako). Nemam generalno ništa protiv tvog moderiranja i na obrisanim postovima napisah kako mislim da taj posao radiš dobro.

Ali kao člana foruma, i još pogotovo uz ulogu moderatora, mislim da bi za ovako nešto od jučer trebao biti upozoren.

A onako s osobne strane, ako pokušaš pronaći trunku istine u tome na što je nekolicina "skočila" (a mislim da smo i "skočili" konstruktivno i pristojno), uvidio bi pogrešku (Bože moj, svi griješimo, zar ne?) i ispričao se čovjeku. I ispao bi i veća "faca", riješena stvar i idemo svi dalje i veseliji nego prije.
Old 10.04.2008., 11:46   #15
BobRock42
Registrirani korisnik

BobRock42's Avatar

Član od: 05.01.2007.
Poruka: 366

Citat:
franciska View Post
Bobe, ovo je zbilja pretenciozno.
Uf, jedva sam našao kaj ta riječ pretenciozno znači. Nije to bilo baš niti malo pretenciozno.
Citat:
franciska
Normalno je da je Master upozoravao neke članove foruma da ne vrijeđaju i ne omalovažavaju.
Upozoriti na vrijeđanje i bez ijedne riječi obrisati poruke nije isto. Dapače, jedno može biti produktivno, a drugo može biti samo kontraproduktivno.

Citat:
franciska
Kad Master ima neki svoj stav, npr. politički, sruči ih se pedesetorica na njega.
Pa neka se onda brani istom mjerom, zato i pišemo ovdje na forumu. Samo kaj se on i/ili drugi moderatori ne brane istom mjerom.
No dobro, tko ima više moći, teško da ju neče koristiti, samo da me nitko nit ne pokuša uvjeriti da se ta moć nigdje ne iskorištava.
Citat:
franciska
Ja mislim da je Master dobar moderator, a Alen nije nikad bio nepravedan prema članovima foruma. Na forumu sam jako dugo i dobro poznam našu scenu.
Ja niti sam išta rekao o Masteru u mojoj poruci, niti sam rekao da je Alen nepravedan. Informacija tko od moderatora kaj briše je za nas obične članove foruma nedostupna. Tako da moderatori moraju živjet s time da su za nas glede brisanja i cenzure svi isti. Ja sam samo komentirao Alenov odgovor na Ćvarkijevu poruku.
Old 10.04.2008., 12:25   #16
MASTER
Moderator

MASTER's Avatar

Citat:
franciska View Post

ja sam nekako dobio osjećaj da (neka mi ne bude zamjereno) mlađi forumaši (ne po stažu na forumu nego godinama) imaju se potrebu sukobiti sa nekim koji predstavlja autroitet (recimo) - te svoju komunikaciju svode na konfilkt - izbjegavaju dijalektiku - teza - anti teza - ali kao što to uvijek i jest fali sinteza - obično se stvar završava : ne bi ja sad navodio sve gdje si ti ovo ili ono - a zapravo se nema što navesti

kako je Alen dao onaj simpatični link na forum koji je prešao na tamnu stranu, čisto da prepričam što se tamo dogodilo na temi SLDM

forumaši me otužili da je eto svakodnevno nešto pišem na toj temi - brojanjem ispalo da sam objavio desetak postova od kojih je jedan ili dva bio iznošenje nekih činjenica a ostalo čisti odgovor na bezobrazno ponašanje - naime želja je bila reći da nisam ja tema već SLDM - ali eto ljudi ovdje čitaju tamo iznose svoja nezadovoljstva jer ja hodam - izgleda naoružan sjekirom - po ovom forumu i sječem glave.

da ne kažem da se i nekim upravama nekih jdd isto tako ne sviđa kad iznesem kakvu informaciju o njima na forumu - prema osobnom priznanju njih samih

nadalje - vidim - stalno se spominju "moralne vrednote" - nema morala niti vrednota kad netko nekom kaže da je fanatik - možda to doista zvuči "pretenciozno" ali nakon toga da smo u Zagorju bi zavrišil pred sudom radi uvrede časti , a u birtiji nakon dva gemišta i putne rakije bi letilo perje

apelirati ću na sve vas, ne mene radi, već vas samih - nemojte dijeliti osobne epitete - govorite o stvari ali ne ljudima

hvala
Old 10.04.2008., 12:45   #17
marqox
richman wannabe

marqox's Avatar

Član od: 28.01.2005.
Prebivalište: ZG
Poruka: 1.539

Citat:
MASTER View Post
ja sam nekako dobio osjećaj
Kratko i jasno. Pričamo o tvojim riječima od jučer. Riječima o čovjeku. Ne trebamo ništa konkretnije od toga što si napisao. Ne trebaju nam ni birtije, ni godine, ni sinteze, ni konflikti, ni osjećaji, ni apeli, niti bilo koji drugi navodi.

No, tko bi i želio razumjeti, shvatio bi dosad. Hvala i doviđenja
Old 11.04.2008., 15:08   #18
uskok
sin sluge

uskok's Avatar

Član od: 27.10.2003.
Prebivalište: Tu i tam.
Poruka: 6.165

Htio bi napomenuti da je diskusija na forumu privilegija a ne pravo. Prema tome, kao svaka privilegija, ona se moze svakog casa oduzeti od onoga koji tu privilegiju daje sa ili bez ikakvog daljnjeg objasnenja.
Old 15.04.2008., 09:21   #19
Newguy
Registrirani korisnik

Član od: 01.08.2005.
Poruka: 631

Evo, tek sam sada primijetio ovaj topic, i mislim da se dio ovoga, naročito masterovih komentara odnosi na mene, i primjedbu u vezi političkog fanatizma-u vezi toga sam se indirektno ispričao masteru-indirektno jer to nije bilo niti zamišljeno kao uvreda, već kao riječ za osobu koja je nepopustljiva u svojim političkim stavovima, bez obzira na argumente suprotne strane. Stvarno ne vidim zašto bi netko riječ fanatik morao shvatiti kao uvredu.

No koliko je ta indirektna isprika uopće imala smisla u odnosu na masterovu reakciju-da ponovim za zaboravne-nekoliko puta je spomenuo nešto u stilu da bi se trebao nadojiti majčinog mlijeka ili slično. Da ne govorim o tome da mi je spominjao članove obitelji u ružnom i odvratnom kontektstu-što je razina na koju se nikada ne bi spustio.

Nakon toga se osjećaš kao da nekoga nehotice gurneš u tramvaju a on izvadi bejzbol palicu. Nije da sa takvim reakcijama imam problema u stvarnom životu, čak i sa ljudima koji imaju bejzbol palice-i sa takvima se mogu nositi bez problema, a bez problema bi se nosio i sa masterovim aluzijama na tuče u zagorskim birtijama-dapače. No da ću na to naići ovdje..ne znam, možda sam malo idealizirao ovaj forum.
Ako je master imao problema sa tom mojom izjavom mogao me je pitati ili za pojašnjenje, ili je izbrisati ili bilo što drugo. I sigurno bi mu objasnio, i u slučaju krivog shvaćanja bi se po potrebi i ispričao-jer mislim da kultura i tolerancija trebaju nadilaziti osobna neslaganja u vezi bilo koje teme.

Iskreno, nakon toga su mi se svi neobavezni forumi zgadili, jer ta razina komunikacije i vrijeđanja nije razina na kojoj funkcioniram. Mislim da bi svaki topic trebao biti mjesto gdje se suočavaju različita mišljenja, potkrijepljena argumentima-doduše ponekada ponesena strastima, ali ipak u granicama opće kulture i pristojnosti. U svakom slučaju, više nikada ne mislim postati neki post na forumima koji nisu vezani za dionice..život je previše lijep da bi se morao gnjaviti sa onakvim izjavama.

Citat:
Htio bi napomenuti da je diskusija na forumu privilegija a ne pravo. Prema tome, kao svaka privilegija, ona se moze svakog casa oduzeti od onoga koji tu privilegiju daje sa ili bez ikakvog daljnjeg objasnenja.
Ne slažem se sa uskokom. Moj Novac je institucija čiju je reputaciju teško narušiti, ali ne i nemoguće. I njegovu reputaciju su stvarali ljudi kao clusmas, presvetli i drugi. A velikog broja tih ljudi sada više nema ovdje, što mislim da se i primjećuje putem kvalitete i količine postova na glavnom dijelu foruma. I nisam jedini koji to primjećuje. Da bi taj dio foruma bio kvalitetan potreban je veliki trud mnogih članova-već i samo praćenje vijesti vezanih uz sve dionice zahtijeva veliki doprinos ..a taj doprinos se može postići samo kroz motivaciju članova koji su ovdje registrirani.

Mislim da su nedostaci ovog foruma uzrok velike popularnosti onog drugog foruma, koji uz gomilu redundantnih poruka ipak često daje postove koji su kvalitetniji i ažurniji od ovih ovdje.

A ako se članstvo na forumu svede na privilegiranost, onda će kvaliteta postova i dalje opadati i uporopastiti će se nešto što se je stvaralo uz puno truda i entuzijazma.

Nadam se da će ovo biti shvaćeno kao dobronamjerna kritika i da nitko od moderatora neće dirati niti jedan dio ovoga posta, naročito onaj dio vezan uz masterovu reakciju na moj post.

Sretno u radu i zbogom.
Newguy is offline   Reply With Quote
Old 15.04.2008., 16:18   #20
MASTER
Moderator

MASTER's Avatar

vjerovatno ćeš i pojam "masterove aluzije" staviti u kakav profinjeni antički kontekst

glede onog drugog ili prvog - riječ je samo o metafori koja se koristi u Dalmaciji kad se veli da nekome fali nečega - da pojasnim - kućnog odgoja

btw jako mi je žao što spomen dojenja majčinog mlijeka kod nekoga može stvoriti osjećaj odvratnosti. to mi stvarno ne da mi nije bila namjera, nego nisam mogao niti pomisliti - još jedan put naglašavan da mi je iskreno žao

Opcije na temi

Pravila