Moj Novac -> Financijski portal

Moj Novac - Naslovnica Moj Novac - Vijesti Moj Novac - Imenik Moj Novac - Forumi Moj Novac - Chat

Povratak   Moj Novac -> Forumi > Investiranje > Regija
Upute Članovi Kalendar Označi forume pročitanim

Oglas
Odgovor

Opcije na temi
Old 24.09.2007., 19:06   #11
petarpg
Registrirani korisnik*

Član od: 14.09.2007.
Poruka: 44
Default Odgovor na: KOSOVO

sacekacemo
petarpg is offline   Reply With Quote
Old 26.09.2007., 11:04   #12
wall st
Registrirani korisnik

Član od: 20.02.2007.
Prebivalište: Zagreb
Poruka: 41

http://www.bloomberg.com/apps/news?p...er=east_europe
wall st is offline   Reply With Quote
Old 10.12.2007., 17:44   #13
samba
reinkarnirani korisnik

samba's Avatar

Član od: 23.10.2006.
Prebivalište: PLANET EARTH
Poruka: 3.436

Today the international community's deadline for the final attempt to hammer out a negotiated solution to the problem of Kosovo's future expired. The international "troika" overseeing talks between Kosovo Albanians, who want independence from Belgrade as soon as possible, and Serbs, who are only willing to grant a greater degree of autonomy, delivered their report on the talks' failure to the U.N. Security Council. The breakdown has raised fears of renewal of violence in the region. But while tensions are indeed rising, there are sound reasons why the worst case scenarios — including new conflict in the Balkans — probably will not be realized.
Ovo zadnje mi se dopada.
Old 11.12.2007., 09:37   #14
Zvijerko
Registrirani korisnik

Član od: 17.08.2006.
Poruka: 16

Pozdrav svima!

mislim da je definitivno nerealno očekivati brzo formiranje burze i prosperitet tamošnjeg gospodarstva. trenutna situacija nikako tome ne ide u prilog...realna je stagnacija. vjerujem da ćemo morati još dugo čekati -rekao bih slobodno još narednih ?? godina.

nažalost njihova me sadašnja situacija podsjeća na našu-u Slavoniji koja se odigravala do kolovoza 1991. na kraju dana sve to ovisi o politici i inozemnim utjecajima na politiku zemlje.

nadajmo se miru jer samo ono donosi dobro, prosperitet i na koncu otvaranje novih burza u regiji
Zvijerko is offline   Reply With Quote
Old 12.12.2007., 23:08   #15
uskok
sin sluge

uskok's Avatar

Član od: 27.10.2003.
Prebivalište: Tu i tam.
Poruka: 6.165

Citat:
Zvijerko View Post
Pozdrav svima!

mislim da je definitivno nerealno očekivati brzo formiranje burze i prosperitet tamošnjeg gospodarstva. trenutna situacija nikako tome ne ide u prilog...realna je stagnacija. vjerujem da ćemo morati još dugo čekati -rekao bih slobodno još narednih ?? godina.

nažalost njihova me sadašnja situacija podsjeća na našu-u Slavoniji koja se odigravala do kolovoza 1991. na kraju dana sve to ovisi o politici i inozemnim utjecajima na politiku zemlje.

nadajmo se miru jer samo ono donosi dobro, prosperitet i na koncu otvaranje novih burza u regiji
Koliko ja poznajem Siptare, oni uvijek imaju novaca. Prvo, njihov stil zivota je manje rasipnicki od nasega, drugo oni su se osjecali da uvijek zive u tudjoj zemlji od koje se nisu nadali nicemu dobrom pa su se pouzdavali u vlastite snage i trece skloni su sivoj ekonomiji gdje se moze dobro zaraditi. Zato, smatram, da su njihove "unutarnje rezerve" vece nego sto mi mislimo i mogli bi se iznenaditi kada taj novac izadje na svjetlo dana.
Old 14.12.2007., 20:32   #16
Zivac
Registrirani korisnik

Član od: 29.09.2007.
Poruka: 116

Citat:
uskok View Post
Koliko ja poznajem Siptare, oni uvijek imaju novaca. Prvo, njihov stil zivota je manje rasipnicki od nasega, drugo oni su se osjecali da uvijek zive u tudjoj zemlji od koje se nisu nadali nicemu dobrom pa su se pouzdavali u vlastite snage i trece skloni su sivoj ekonomiji gdje se moze dobro zaraditi. Zato, smatram, da su njihove "unutarnje rezerve" vece nego sto mi mislimo i mogli bi se iznenaditi kada taj novac izadje na svjetlo dana.
Tocno. Imao sam susjeda Albanca sa Kosova u Pragu prije koju godinu. Skroman neka ekipa sa njime, siromasi u svakom pogledu. Nakon sto sam se odselio procitah da je covjek mafioz prve A klase koji je vrtio silne pare od raznih poslica. Po izgledu, stanovanju i ostalom skoro socijalac slucaj gori od mene u to doba.
Zivac is offline   Reply With Quote
Old 24.12.2007., 17:14   #17
samba
reinkarnirani korisnik

samba's Avatar

Kosovo: pat-pozicija

Nepomirljivi svjetske agencije procjenjuju da će se pitanje odnosa beograda i prištine rješavati u bruxellesu nakon predsjedničkih izbora u Srbiji
Kompromisa nije bilo na vidiku, pa je izgledno da će se problem pokrajine/ države rješavati u EU-u, gdje Rusa nema
Vijeće sigurnosti UN-a nije uspjelo premostiti duboke podjele između Beograda i Prištine, javile su zapadne novinske agencije nakon održane zatvorene sjednice o Kosovu, predviđajući da će to pitanje, nakon ruskog blokiranja Vijeća sigurnosti, preuzeti Europska unija.

Reuters je prenio, pozivajući se na neimenovanog europskog dužnosnika, da koraci prema neovisnosti Kosova zasnovani na planu Marttija Ahtisaarija, izvjesno je, neće biti poduzimani idućih dana, nego za nekoliko meseci.

"Radimo na koordiniranom nizu akcija koje će obuhvatiti EU, NATO i kosovske vlasti, a koje bi se odvijale u iduća dva-tri mjeseca", izjavio je ovaj diplomat, dodavši da će se voditi računa o predsjedničkim izborima u Srbiji sljedećeg mjeseca. Podsjetivši kako je Rusija prije blokirala rješenje zasnovano na Ahtisaarijevu planu, američki AP predviđa da će, ako Moskva bude nastavila s 'kočničarskim ponašanjem', pitanje Kosova zapasti u nadležnost EU-a. Jedan europski diplomat je rekao AP-u da su netom održanom sjednicom "okončane diskusije VS UN-a" te da će "ovo pitanje preuzeti EU u veljači, nakon održanih predsjedničkih izbora u Srbiji".

U izvješćima iz UN-a, agencije su naglasak stavile na ocjenu europskih diplomata da je teško očekivati "komprimos u posljednjem trenutku". Beograd i Priština su sučelili stavove pred Vijećem sigurnosti, pri čemu ni jedna strana nije pokazala znakove popuštanja, izvijestio je AP.

"SAD i ključne zemlje EU-a su zajednički priopćili da su stavovi ostali nepomirljivi, a Rusija je podržala Srbiju u zahtjevima za daljnjim pregovorima o autonomiji", naveo je AP. Njemačka agencija DPA je također istaknula da nije bilo mnogo znakova kompromisa, što nije iznenađenje. "Najizgledniji scenarij za budućnost predviđa proglašenje kosovske neovisnosti koju će priznati pojedine zemlje, uključujući SAD i balkanske susjede", navodi DPA.
Old 01.01.2008., 14:58   #18
gollum007
Registrirani korisnik (provjera)

gollum007's Avatar

Član od: 27.03.2007.
Poruka: 463

http://www.net.hr/novac/page/2007/12/30/0051006.html
gollum007 is offline   Reply With Quote
Old 02.01.2008., 16:24   #19
samba
reinkarnirani korisnik

samba's Avatar

[COLOR="Blue"]Austrija će među prvima priznati neovisnost Kosova[/color]

Austrijski kancelar Alfred Guzenbauer ponovio je da će njegova zemlja među prvima priznati neovisnost Kosova,napomenuvši da će Austrija zasigurno biti među onima koji će o tom pitanju imati jasan stav i pokazati kuda se se ide.
Old 02.01.2008., 16:39   #20
samba
reinkarnirani korisnik

samba's Avatar

U.N. envoy expects Kosovo solution in first quarter --------------------------------------------------------------------------------

Helsinki, January 2 - U.N. special envoy Martti Ahtisaari said on Tuesday he believed the status of the breakaway Serbian province of Kosovo would be decided in the first quarter of 2008.

"I hope and believe the solution will come during the first quarter of the year," Ahtisaari said.

"What it will look like is another question."

Kosovo's 2 million Albanians are expected to declare independence in the first months of 2008. Belgrade is telling Serbs in Kosovo to ignore such a move, raising the prospect of an ethnic partition of the province.

Ahtisaari told Reuters at a Finnish Defense Ministry reception that not much was happening on the Kosovo question at the moment because the United Nations Security Council could not agree on the issue.

The Security Council has been hamstrung by a division between Western and Muslim states, which are ready to see Kosovo go independent, and Russia, which backs Serbia. Belgrade has been willing to offer only autonomy for the province.

Ahtisaari said he was not disappointed by the lack of progress in the Security Council. "Nothing surprising has happened."

Opcije na temi

Pravila