Moj Novac -> Financijski portal

Moj Novac - Naslovnica Moj Novac - Vijesti Moj Novac - Imenik Moj Novac - Forumi Moj Novac - Chat

Povratak   Moj Novac -> Forumi > Gospodarstvo :: Poduzetništvo > Gospodarstvo

Odgovor

Opcije na temi
Old 04.09.2003., 17:17   #11
Obi-Wan
Registrirani korisnik

Član od: 22.09.2002.
Prebivalište: svemir
Poruka: 231

Ciao!!!

nego, reklamni leci po sanducicima - inace to ti je isto sto i spam! Ali, ljudi ih se lakse rijese, tako da ne izazivaju toliko los dozivljaj, kako e-mail spam. Osim toga, iza letaka se u 90% slucajeva nalazi neka realna ponuda, a ne "pilule za povecanje penisa", tako da imaju i vise utjecaja nego e-mail spam!

Jeftin su oblik oglasavanja - mogu se temeljito pokriti odredjene regije, djelovi grada, te ukoliko imas neki takav posao (kao sto je netko vec naveo, frizeraj, videoteka, itd... - gdje je ciljna skupina ljudi u okolici posla) iskoristi tu mogucnost! Ali pripazi na neke stvari - kada ostali letkarosi djele letke, ne djeli ih isti dan kao i oni. Za izradu letka uposli neku osobu koja ce to dobro graficki urediti, a da poruka i dalje bude jasna i vidljiva. itd.....
Old 04.09.2003., 17:21   #12
Obi-Wan
Registrirani korisnik

Član od: 22.09.2002.
Prebivalište: svemir
Poruka: 231

Imas jos jednu bolju opciju - napravi nesto na tragu gerila marketinga u svom kvartu, privuci ljude na odredjena mjesta ili u poslovnicu, te im tamo djeli letke!
Old 07.09.2003., 06:15   #13
Sasko
Registrirani korisnik

Sasko's Avatar

Član od: 12.06.2003.
Prebivalište: Apsurdistan
Poruka: 4.599

Citat:
Inače kod nas(u bj.)dolaze kaufland,merkator,bilka,getro,lidl,uz peveca,konzum,ktc,domus i ppk daje zanimljivo tržište za jednu malu tvrtkicu koja bi to obuhvatila pošto takve u bj. još nema !
ima ti u Bjelovaru tip koji ti pokriva dobar dio Hrvatske i radi sa dosta velikih kuca na distribuciji njihovih kataloga. ja sam preko njega distribuirao letke na području okolice Bjelovara.
Old 09.09.2003., 05:36   #14
branimir
Registrirani korisnik

branimir's Avatar

Član od: 20.10.2002.
Poruka: 3.585

sasko možeš mi dati kakav info ako nije tajna! možeš i na private
branimir is offline   Reply With Quote
Old 14.09.2003., 08:33   #15
pero
Korisnik je isključen sa foruma

Član od: 13.03.2003.
Prebivalište: Zagreb
Poruka: 216

Branimire tema ti je ok ali samo zato sto i mene u posljednje vrijeme zanima. Jasno da me nerviraju kad ih ima posvuda ali cinjenica je da ih u uredu imam barem 8 za dostavu npr pizze.
Pogotovo su dobri kad si u igri, upravo razradujem jednu temu pa su mi leci postali jako interesantni. Sva pitanja koja si postavi me zanimaju pa ako si do cega dosao javlja usput dali je sasko objavio negdje kakav info od onog svog tipa.
Ukoliko Vam treba odlićan graficar primjerenih cijena javite se (nisam to ja, frend iz srednje, decko je fakat ok, pouzdan, budala zavrsio strojarstvo a ima talenta za graficki dizajn samo takav)
pero is offline   Reply With Quote
Old 23.09.2003., 05:15   #16
branimir
Registrirani korisnik

branimir's Avatar

Član od: 20.10.2002.
Poruka: 3.585

pero , sasko nije ništa odgovorio ! valjda je to poslovna tajna
branimir is offline   Reply With Quote
Old 24.09.2003., 12:16   #17
snoop
Registrirani korisnik

snoop's Avatar

Član od: 12.06.2003.
Prebivalište: Zg
Poruka: 24

ja sam radio s tim letcima i to dosta. distribucija za billu, konzim, ipercoop, mercatone... Te velike trenutno drze dvije velike firme. za pizzerije i ta sranja ne znam. preko studenda su placali 6 lp, po komadu. uz poneke iznimke, al to je cijena uglavnom.

Reakcije ljudi su znale bit svakakve. od psovanja i fufljanja, pa do onoga decki moraju nesto zaraditi i to. i meni hrpa letaka ide izrazito na jetra. vrlo bijedan nacin promocije. a to je kod nas uzelo tolikog maha da se prakticni svaki postolar i svaki kucni savjet baca svoje gluposti u tudje kaslice. cak je i onaj eko svijet neslavno propao.

ali ljudi nikako da shvate da postoji relativno bezbolno rjesenje. Ljudi treba postavit police. oni koji dijele - njima je lakse jer samo ostave nesto primjeraka. ljudi nemaju guzvu u kaslicima, i uzimaju samo one sto ih zanima. a ne jebat mater i ne otvarat vrata. uvijek postoji nacin da se udje u ulaz...
snoop is offline   Reply With Quote
Old 01.12.2004., 22:49   #18
annamaria
Registrirani korisnik

Član od: 01.12.2004.
Poruka: 18
Default Odgovor na: reklamni leci u poštanskim pretincima

cula sam nekidan za tvrtku eko-svijet koja radi na podrucju grada zagreba i varaždina. oni imaju eko panoe, papirnate panoe sa pretincima i imaju npr. 9 pretinaca i 8 ih može zakupiti neka tvrtka koja se želi oglašavati tako da je na pretincu zaljepljena reklama te tvrtke a u pretinci su reklamni letci pa svi stanari vidi šta se reklamira i uzmu ako ih zanima a ako ne ništa, na taj način tvrtka vidi i koliki je interes za njih, koliko im je privlačan letak isl. i tako izbjegava preveliko štampanje letaka i smanjuje troškove a učinak je veći a stanarima je ulaz uredniji i izbjegavaju trpanje raznih letaka u sandučiće
kako je donesen zakon o zabrani ubacivanja letaka u poštanske sandučiće to je odlično riješenje.
i da, u 9-ti pretinac se ubacuju letci tipa: tražim stan u ovoj zgradi, novootvorena videoteka i sl.
ja to baš sada analiziram i nadam se da u mom gradu to još nitko ne radi, samo ne znam kako je organizirano plaćanje, da li ja ako stavim taj reklamni pano u jedan ulaz zgrade, da li onda ja plaćam tu uslugu stanarima, da li tvrtkama iznajmljujem pretince, da li im ja organiziram dostavu letaka u te pretince ili to oni sami rade isl.
inače znam da je 1000 kom formata A3 cijena 0,5 kn ( letak ) što je jako povoljno i ti možeš tako napraviti letak sa mnogo reklama samo što je problem naći oglašivače ( imam iskustva ) sve ostalo je lako organizirati i nisu veliki troškovi.
Ima li ko još informacija?
annamaria is offline   Reply With Quote
Old 02.12.2004., 09:44   #19
go
Registrirani korisnik

go's Avatar

Član od: 22.08.2003.
Poruka: 842

Meni ti leci idu grozno na živce!

Milsim da je zakonom o zaštiti potrošača distribucija letaka u pošt. sandučiće zabranjena (barem sam vidio takvu obavijest kod frenda na ulazu). Oni imaju kutijice u koje distributeri mogu stavit letke pa ih mogu uzet ako žele.
go is offline   Reply With Quote
Old 20.01.2005., 16:06   #20
dunner
Shadow Whisperer

Član od: 17.02.2004.
Prebivalište: Zagreb
Poruka: 133

Jedan moj prijatelj je isao u firmu koja je slala te letke i pitao "Pa dobro zasto mi to saljete kad nisam zatrazio?". Dobio je odgovor da "mi to saljemo pa ako vi hocete uzmite, ako necete bacite." Onda je on njima odgovorio da ce slijedeci put ako dobije letke doci sa kamionom zala i kamenja pa ce to lijepo istresti ispred njihovog ulaza, pa ako hoce nek uzmu, ako nece nek bace

If it jams, force it
If it breaks, it needed replacement anyways!
dunner is offline   Reply With Quote
Odgovor

Opcije na temi

Pravila