Moj Novac -> Financijski portal

Aktivne teme Svi forumi Registracija

Povratak   Moj Novac -> Forumi > Investiranje > Svijet

Odgovor

Opcije na temi
Old 15.01.2017., 11:16   #2281
plavac
Registrirani korisnik

Član od: 06.04.2012.
Poruka: 2.967
Default Odgovor na: Nafta zvana Crude Oil

Ja i dalje očekujem neki zaron možda ispod 50$ ali kratkog vijeka ali ne mislim se na njega kladiti...
kao što si rekao Saudijci su rekli da je dosta i imaju podršku Rusa a Trumpu to isto paše tako da je ova priča sa naftnom krizom gotova...
ne treba zaboraviti da i sa ovim sadašnjim rezovima od 1,8 mil. barela rezervni kapaciteti proizvođača nafte su jako mali u odnosu na prijašnje krize nafte i kada se odreže višak zaliha sa tržišta da će nafta brzo na 70$, jer nek Venezuela kolabrira ili neki drugi poremečaj će naftu barem privremeno lansirati u nebesa...

inflacija je u Njemačkoj jako skočila i Njemci su več poslali poruku ECB-u da režu štampanje novca, tako da do ljeta se euro može solidno oporaviti što če pogodovati cijeni nafte...
uvjek postoje rizici ali ja ozbiljno uzimam u razmatranje da Brent ove godine dotakne i 70$...
plavac is offline   Reply With Quote
Old 15.01.2017., 12:44   #2282
plavac
Registrirani korisnik

Iduči tjedan će valjda napokon TGA objaviti šta su riješili, možda već ponedjeljak ili utorak...

rekli su rano u siječnju...
Old 17.01.2017., 21:45   #2283
geene
Registrirani korisnik

geene's Avatar

Član od: 18.07.2005.
Prebivalište: Penthouse apartment
Poruka: 4.710

Uzeo GTE po 2,77$ ( 1/3 planiranog)
A man cannot serve two masters," and the tape is a tyrant. He cannot study this art from the far end of a telephone wire. He should spend twenty-seven hours a week or more at a ticker, and many more hours away from it studying his mistakes and finding the "why" of his losses.
geene is offline   Reply With Quote
Old 17.01.2017., 21:59   #2284
plavac
Registrirani korisnik

Dobra trgovina, ja nisam mogao čekati...
Old 17.01.2017., 22:30   #2285
red max
Registrirani korisnik

red max's Avatar

Član od: 07.05.2010.
Poruka: 3.221

Citat:
geene View Post
Uzeo GTE po 2,77$ ( 1/3 planiranog)
Ne znam da li znaš ali dionica je izgubila mojo negdje u vrijeme kad je ovo objavljeno:
http://www.bnamericas.com/en/news/oi...illing-permit/
Old 17.01.2017., 22:49   #2286
plavac
Registrirani korisnik

red, prošlo je dosta dana od kada je to objavljeno i ti šutiš...
Old 17.01.2017., 23:03   #2287
red max
Registrirani korisnik

red max's Avatar

Nemoj mi molim te reći da ti je ovo promaklo?
Pa nema tog što ti nisi iskopao u vezi nafte.
Old 17.01.2017., 23:17   #2288
plavac
Registrirani korisnik

Ma zadnje vrijeme nisam toliko visio, u drugim sam obavezama, a oko nafte je sve rečeno...

Eurodizel je kod nas več 9 kn a nafta je na 55$, dolar je pre jak i nafta za sada ne može previše rasti, Trump ga je dodatno ojačao, ako do ljeta dolar oslabi nafta bi mogla na 70$...

inače Saudijci rade odličan posao, tako da su za sada stabilizirali cijenu nafte unatoč velikom rastu zaliha u USA, tržište im za sada vjeruje...
idučih 5-6 tjedana če biti jako volatilno a od ožujka bi trebali ponovo lijepo rasti...
Old 17.01.2017., 23:22   #2289
geene
Registrirani korisnik

geene's Avatar

Član od: 18.07.2005.
Prebivalište: Penthouse apartment
Poruka: 4.710

Citat:
red max View Post
Ne znam da li znaš ali dionica je izgubila mojo negdje u vrijeme kad je ovo objavljeno:
http://www.bnamericas.com/en/news/oi...illing-permit/
Hvala na info no upoznat sam s cinjenicama.
Cekao sam pad do prve pristojne razine za ulaz. Ciljani prosjek je 2,1$ uz sl na 1,85..cca...naravno, ovisno o situaciji, a ja sam uvjerenja da ce ici meni/nama u korist. Sad treba cekati...
A man cannot serve two masters," and the tape is a tyrant. He cannot study this art from the far end of a telephone wire. He should spend twenty-seven hours a week or more at a ticker, and many more hours away from it studying his mistakes and finding the "why" of his losses.
geene is offline   Reply With Quote
Old 17.01.2017., 23:31   #2290
red max
Registrirani korisnik

red max's Avatar

Citat:
plavac View Post
Ma zadnje vrijeme nisam toliko visio, u drugim sam obavezama, a oko nafte je sve rečeno...

Eurodizel je kod nas več 9 kn a nafta je na 55$, dolar je pre jak i nafta za sada ne može previše rasti, Trump ga je dodatno ojačao, ako do ljeta dolar oslabi nafta bi mogla na 70$...

inače Saudijci rade odličan posao, tako da su za sada stabilizirali cijenu nafte unatoč velikom rastu zaliha u USA, tržište im za sada vjeruje...
idučih 5-6 tjedana če biti jako volatilno a od ožujka bi trebali ponovo lijepo rasti...
Sorry onda,jbg.

Opcije na temi

Pravila