Moj Novac -> Financijski portal

Aktivne teme Svi forumi Registracija

Povratak   Moj Novac -> Forumi > Financije :: Nekretnine > Poslovne financije

Odgovor

Opcije na temi
Old 18.03.2015., 20:54   #1
Crozona
Registrirani korisnik

Crozona's Avatar

Član od: 07.11.2012.
Poruka: 36
Default Tvrtka pred blokadom...

Molio bih neke savjete iz prve ruke nekoga tko je prošao ili prolazi sličnu situaciju ili nekoga tko zna što napraviti u sljedećem slučaju: (nažalost nemam više financija za plaćanje savjetovanja)

Došlo se je do zida i jednostavno se više ne isplati poslovati zbog situacije kakva je nastala. Uspio sam namiriti većinu potraživanja, ali 3. mjesec će biti kraj poslovanja jer ću inače samo krenuti u daljnje dubioze.

Nemam nikakva dugovanja prema poreznoj, sav PDV uredno plaćen, čak će biti nešto povrata.

Dugovanja su prema gradu za najam, komunalije, HEP, HGK sve zajedno oko 30.000 kn. Nadalje ostala su dva radnika kojima nemam za isplatu plaće i doprinose za 3. mjesec. Najveće potraživanje imam na ime pozajmica od strane poslovnog partnera od 80.000 kn sa kojim sam sada na ratnoj nozi. (isprepliću se privatno poslovni odnosi) Imamo interni dogovor prema kojem ću mu prepustiti opremu u vrijednosti od cca 10.000 kn na što koliko znam moram platiti PDV jer je oprema stara cca 1,5 godinu. Uglavnom on će me blokirati 99% početkom 4. mjeseca. Ostale imovine praktički nema, ako se u to ne računa sitni uredski pribor.

Uglavnom pitanja koja se nameću:

- kako otvoriti stečaj, ako se nema sredstava za pokretanje?
- može li me se teretiti kao direktora i vlasnika za namirivanje iz moje privatne imovine?

Uglavnom sve mi se čini kao nekakav limb iz kojeg nema izlaza. Sa blokadom računa više neću moći podmirivati nikakve troškove, pa ni banku za vođenje računa. Kako npr. platiti porez na tvrtku?!

Zar je jedino rješenje sve ostaviti i nadati se brisanju tvrtke iz registra?!
Crozona is offline   Reply With Quote
Old 18.03.2015., 22:51   #2
urta
Because the night

urta's Avatar

Član od: 16.04.2004.
Prebivalište: Krasna zemlja
Poruka: 2.757
Default Odgovor na: Tvrtka pred blokadom...

Žao mi je da te doguralo do toga.
Ako si d.o.o. ne može te se teretiti iz privatne imovine za dug tvrtke.
Za stečajni postupak možda najbolje da se raspitaš kod nekog tko prati zakone, stalno se nešto mijenja. Ako nemaš za odvjetnika, nazovi i pitaj na trgovačkom sudu, kod javnog bilježnika ili progooglaj malo po internetu.
http://www.vtsrh.hr/uploads/Dokument...i_postupak.pdf
Obaveze možeš plaćati i sa drugih računa, uključivo svoj tekući, ako imaš novaca. Vjerovnicima je svejedno odakle je plaćeno, a ti poslije knjigovodstveno pravdaš protok novca ako bude potrebno, npr. vlastitom privatnom pozajmicom.

Opcije na temi

Pravila