Moj Novac -> Financijski portal

Moj Novac - Naslovnica Moj Novac - Vijesti Moj Novac - Imenik Moj Novac - Forumi Moj Novac - Chat

Povratak   Moj Novac -> Forumi > Investiranje > Regija
Upute Članovi Kalendar Označi forume pročitanim

Oglas
Odgovor

Opcije na temi
Old 18.02.2008., 07:12   #41
gollum007
Registrirani korisnik (provjera)

gollum007's Avatar

Član od: 27.03.2007.
Poruka: 463
Default Odgovor na: Kosovo

Citat:
Miljan View Post
Molim malo paznje,

U Beogradu je protestovovala mala grupa huligana. Taj kancer srpskog drustva (tih 600 ljudi, a Beograd ima preko 2.000.000 stanovnika) nema podrsku ni od koga. Ja sam ih na forumu pozvao da, ako su hrabri idu u Pristinu. Ali to su kukavice i nikako ne predstavljaju uzorak srpski. Policija ih je vec dosta pohapsila.

Molim sve ljude na razum.

Dozvolite mi kratko zapazanje: Ko god prizna Kosovo deklarisa ce sebe zauvek kao srpski neprijatelj i obrnuto.

Molim vas, ja nikoga ne mrzim, samo volim svoju zemlju, kao vi vasu.

S'postovanjem,
Miljan
I mi volimo svoju svoju domovinu,al nemogu zaboravit što su tvoji prethodnici učinili Vukowaru i još čine dolje u ime tvoje domovine,svi takvi pokušaji završavaju tako.Sve se vrača sve se plača,neznam u ime čega toliko zla,kaj nemate drugog posla .
gollum007 is offline   Reply With Quote
Old 18.02.2008., 08:53   #42
uskok
sin sluge

uskok's Avatar

Član od: 27.10.2003.
Prebivalište: Tu i tam.
Poruka: 6.165

Citat:
Miljan View Post
Molim malo paznje,

U Beogradu je protestovovala mala grupa huligana. Taj kancer srpskog drustva (tih 600 ljudi, a Beograd ima preko 2.000.000 stanovnika) nema podrsku ni od koga. Ja sam ih na forumu pozvao da, ako su hrabri idu u Pristinu. Ali to su kukavice i nikako ne predstavljaju uzorak srpski. Policija ih je vec dosta pohapsila.

Molim sve ljude na razum.

Dozvolite mi kratko zapazanje: Ko god prizna Kosovo deklarisa ce sebe zauvek pkao srpski neprijatelj i obrnuto.

Molim vas, ja nikoga ne mrzim, samo volim svoju zemlju, kao vi vasu.

S'postovanjem,
Miljan
Sigurno je da 600 huligana ne predstavlja Srbiju. Bez brige, u Zagrebu koji je pola manji od Beorada sigurno ih ima vise.

Ti si razuman covjek i vjerujem ti da nikoga ne mrzis, medjutim tvojai izjava da "ko god prizna Kosovo deklarisa ce sebe zauvek kao srpski neprijatelj" me zabrinjava i nadam se da to nije stav svih razumnih ljudi u Srbiji.

Svaki razuman covjek mora shvatiti da se u zivotu dobiva i gubi. Srbija je izgubila Kosovo iz jednostavnog razloga sto na tom teritoriju zivi narod koji ne priznaje srpsku vlast i izeli vlastitu drzavu. Srbija nije izgubila samo Kosovo, izgubila je i Grcku koja je nekada bila u sastavu Dusanovog carstva. I nije ona nikakva iznimka. Kroz povjest Hrvatska je igubila mnogo vise a ako pogledas kartu nekadasnje Madjarske vidjeti ces da su onii izgubii vise od 50% teritorija.

Srbija nije samo gubila nego i dobivala. Vojvodina, koja nikad nije bila srpska zemlja i gdje su se Srbi poceli naseljavati od kada je Marija Terezija odlucila da se taj kraj Austro-Ugarske kolonizira sada su tu vecinsko stanovnstvo. Prema tome, ako je Vojvodina srpska zbog vecine srpskog pucanstva onda je isto tako Kosovo od Kosovara jer su oni na teritoriju gdje zive vecina. Ustvari, Kosovo je etnicki mnogo homogenije nego Srbija, Hrvatska, Crna Gora ili Makedonija.

Oslobodite se cobanskog pogleda na svijet da "gdje ima srpskih grobova tamo je Srbija". Ta nam je parola svima koji nemamo izbora nego da zivimo jedan uz drugoga donjela mnogo zla.
Old 18.02.2008., 09:49   #43
Miljan
Registrirani korisnik

Član od: 17.02.2008.
Poruka: 5

Postovani,

Izvinjavam se sto se nisam pazljivo izrazio. U Srbiji vlada ovakvo misljenje: Ko prizna nezavisnost Kosova je srpski neprijatelj i obrnuto.

Ja sam svestan da vecina zemalja koja bude priznala Kosovo ce to uciniti jer mora, a ne zato sto hoce.

Ne zelim da polemisem o istoriji. Niko u moje ime nije ubijao. Ja smatram da zlocine nisu pravili ni Srbi ni Hrvati vec kriminalci i bolesni umovi. Kao sto su sva deca andjeli, tako su kriminalci djavoli - oni nemaju naciju.

S'postovanjem
Miljan
(cobanski pogled na svet)

K.S. Kosovka nacija? Prvi put cujem. Znam za Albance.
Miljan is offline   Reply With Quote
Old 18.02.2008., 16:25   #44
gollum007
Registrirani korisnik (provjera)

gollum007's Avatar

Član od: 27.03.2007.
Poruka: 463

Citat:
Miljan View Post
Postovani,

Izvinjavam se sto se nisam pazljivo izrazio. U Srbiji vlada ovakvo misljenje: Ko prizna nezavisnost Kosova je srpski neprijatelj i obrnuto.

Ja sam svestan da vecina zemalja koja bude priznala Kosovo ce to uciniti jer mora, a ne zato sto hoce.

Ne zelim da polemisem o istoriji. Niko u moje ime nije ubijao. Ja smatram da zlocine nisu pravili ni Srbi ni Hrvati vec kriminalci i bolesni umovi. Kao sto su sva deca andjeli, tako su kriminalci djavoli - oni nemaju naciju.

S'postovanjem
Miljan
(cobanski pogled na svet)

K.S. Kosovka nacija? Prvi put cujem. Znam za Albance.
Ovo je Hr. forum o NOVCU na kojem između ostalog imamo raznih tema o kojim a razmjenjujemo mišljenja nadam se da tvoje članstvo ovdje nema za cilj samo razmjenu političkih informacija i da ti nismo SAMO rame za plakanje.
gollum007 is offline   Reply With Quote
Old 18.02.2008., 18:02   #45
samba
reinkarnirani korisnik

samba's Avatar

Član od: 23.10.2006.
Prebivalište: PLANET EARTH
Poruka: 3.436

Afganistan
Francuska
Italija