Moj Novac -> Financijski portal

Moj Novac - Naslovnica Moj Novac - Vijesti Moj Novac - Imenik Moj Novac - Forumi Moj Novac - Chat

Povratak   Moj Novac -> Forumi > Gospodarstvo :: Poduzetništvo > Poduzetništvo

Odgovor

Opcije na temi
Old 02.01.2009., 10:29   #21
knatasa
Registrirani korisnik

Član od: 02.01.2009.
Poruka: 5
Default Odgovor na: Preduzece iz Beograda trazi distributere na teritoriji bivse YU

Proizvodjac je kompanija iz Kine, a nase preduzece je ekskluzivni zastupnik i distributer za ceo Balkan.
Srdacan pozdrav.
knatasa is offline   Reply With Quote
Old 05.01.2009., 13:32   #22
miki4
Registrirani korisnik

Član od: 01.04.2007.
Prebivalište: SARAJEVO
Poruka: 42
Default Odgovor na: Preduzece iz Beograda trazi distributere

U BiH već dugo se prodaje aparat "Vitafon" koji ima funkcije kao i ovaj navedeni
miki4 is offline   Reply With Quote
Old 05.01.2009., 17:44   #23
Gogosh
Registrirani korisnik

Gogosh's Avatar

Član od: 25.01.2008.
Prebivalište: Erdut, Croatia
Poruka: 272
Default Odgovor na: Poslovna suradnja

Dakle, ima konkurencije. Knatasa, trebaš istražiti tržište u RH ili platiti nekome da to uradi umjesto tebe. Ovako netko preuzme brigu za distribuciju, sklopi s tobom ugovor i onda shvati da proizvod baš i ne ide jer postoji konkurencija koja možda postoji i duže na tržištu. A nisam baš siguran da će netko umjesto tebe snositi troškove istraživanja tržišta. Vremena su se promijenila i malo tko će investirati u tuđi proizvod (i istraživanje tržišta nosi sa sobom troškove) a da nije siguran u njega.

To ti je, otprilike, kao što se može naći veliki broj oglasa za slobodno radno mjesto komercijalista ili trgovačkog putnika, ali je uvjet vlastito osobno vozilo. Dakle, radnik osim svojeg znanja i rada, mora doinvestirati i u sredstvo za rad ako misli dobiti posao, što bi po mojem mišljenju, trebao osigurati poslodavac.
Old 17.01.2009., 21:35   #24
Hani
Registrirani korisnik

Član od: 26.12.2007.
Poruka: 50

Postoji li vec do sad obradjena ideja otvaranja trgovine siroke potrosnje, tipa supermarketa, ali sa nekim novim pristupom kupcima? Nekoliko mi se ideja mota po glavi, vise ono sa aspekta "zasto netko ne napravi...", ali obicno postoji jako logican odgovor tipa "nije po zakonu", "vec postoje slicni biznisi" ili "netko je pokusao i nije bilo profitabilno".

Neka od mogucnosti:

1. Shopingomat. Logiku automata za kavu ili kokakolu pretvoriti u automatiziranu trgovinu s velikim izborom artikala, vlastitim parkingom, sucelje poput bankomata s otvorom za dostavom "kosarice", mogucnost placanja karticama, ali bez ijednog zaposlenog (osim servisera, povremenog punjenja itd.), koji bi radio dan i noc, subotom, nedjeljom...

2. Web trgovina siroke potrosnje, s dostavom u kratkom roku. Nesto kao, pogledas u frizider sto ti nedostaje, odes na net, sastavis popis, plasiras narudzbu, mozda i platis net bankingom, i uskoro na vrata dolazi dostavljac. Idealno za invalide, bolesnike, osobe bez prijevoza, sve koji se iz bilo kojeg razloga ne smiju udaljiti iz kuce, ili im se jednostavno ne skida pidzama.

Mozda ima jos ideja, ali da sad ne izmisljam. Sto mislite, bi li sada, u 21:40, otisli na stranice nekog trgovackog lanca, prosurfali njihovom ponudom, odabrali stvari za 200-300 kuna, i pricekali dostavljaca, kad bi mogli? Ili bi pricekali ponedjeljak, pa poslije posla izgubili jos sat do sat i pol (voznja + shoping + voznja) za to isto? Koji bi bio argument da ovakva (bilo 1 ili 2) ideja ne krene u realizaciju?
Hani is offline   Reply With Quote
Old 19.01.2009., 12:02   #25
go
Registrirani korisnik

go's Avatar

Član od: 22.08.2003.
Poruka: 929

Ad.1.) Kako ćeš spriječit ekipu da ti ne iznosi robu bez plaćanja?

Ad.2.) I Mercator i Konzum ti imaju online shop i dostavu. Mislim da mali, u retail poslu, nemaju šanse.
go is offline   Reply With Quote
Old 19.01.2009., 13:37   #26
Hani
Registrirani korisnik

Član od: 26.12.2007.
Poruka: 50

Citat:
go View Post
Ad.2.) I Mercator i Konzum ti imaju online shop i dostavu. Mislim da mali, u retail poslu, nemaju šanse.
Wow, stvarno mi nije na pamet palo traziti na stranicama trgovaca ovu uslugu. Svaka cast (njima) ako ovo funkcionira, ja cu bas isprobati kako to ide. Naplacuju dostavu ali nema veze. Vjerujem da pored ovih, mali nemaju sanse. Tj imaju male sanse, morali bi se ohoho naraditi da im prodaja profunkcionira.

Ad.1.? Nisam to zamislio kao trgovinu nego kao bankomat koji ne izbacuje novac nego hranu. Postoje automati za kondome, za cigarete, za pica, za nekakve grickalice, za kavu, i sve funkcionira normalno. Samo nema nista vece, koje bi drzalo sve postojece (plus meso, mlijeko, kruh...) Dakle, preorganiziras postojecu lokalnu prodavaonicu, postavis strojeve koji uzimaju proizvode sa polica, a umjesto ulaza u prodavaonicu stavis 3-4 automata poput bankomata. Automati uzimaju novac a izbacuju proizvode.
Hani is offline   Reply With Quote
Old 25.01.2009., 23:32   #27
pochetnik
Korisni ovisnik

pochetnik's Avatar

Član od: 04.06.2006.
Prebivalište: Zabreg
Poruka: 1.030

konzum ima dostavu odavno, praktički od kad je preuzeo Alastor. Alastor je imao i nekoliko trgovina u ZG koje su se zvale MAXI diskont ( ako se dobro sjećam i Matina robna marka se zvala Maxi ). Kako je Mato razvio i postavio na noge internet prodaju u Zagrebu za svoje MAXI dućane, Konzum je kupio sve u paketu. U početku su zapostavili taj kanal i dugo vremena je dostava radila, ali je program, slike i asortiman bio nedostatan.
Pred koju godinu su sve obnovili isad radi super.
Merkator je ušao pred cca 2 godine i moja žena preferira njih. Stvarno se možeš pouzdati da će (uglavnom) i narezani suhomesnati proizvodi biti ok. Narežu pršut, salame, spakiraju, čak i peciva i kruh dostave friška. Dečki su ljubazni, nose na kat bez frke, platiš karticom ...
Od kad postoji internet shopping namirnica, mogu si priuštiti ekološko razmišljanje, jer sam tegliti boce cuge, jamnice, jane mi više nije neki gušt. Ovako, mogu koristiti povratnu ambalažu, ne PET.

Vending mašine su industrija koja je odavno poznata i razvijena u svijetu. Gotovo da nema proizvoda i usluge koji se ne može prodati putem vending mašine. Stoga, ideja nije ni malo originalna. Ima automata koji izdaju kondome, lijekove, piće, hranu, grickalice, čak i friske sendviče - tostirane ili zagrijane u mikrovalnoj. nema što nema.
Problem je što su naši zakonodavci malo neodlučni, a takve strojeve ne možeš isplatit u manje u godinu dana, koliko treba našim kretenima da se predomisle bar nekoliko puta oko rada-ne rada nedeljom.
Old 25.01.2009., 23:36   #28
pochetnik
Korisni ovisnik

pochetnik's Avatar

Član od: 04.06.2006.
Prebivalište: Zabreg
Poruka: 1.030

Zaboravih, sad bi netko hrabar mogao napraviti trgovinu bez zaposlenih.
Sa upotrebom RFID naljepnica i kasa koje same očitavaju, moglo bi se dozvoliti kupcu da uđe, stavi što želi u kolica, provede ih kraj čitača, plati iznos koji treba i tek onda može izaći van.
Praktički ne bi trebalo prodavača, možda samo zaštitar koji bi kamerom nadgledao i po potrebi reagirao ( na one koji bi odmah pojeli i popili, ili pokušali potrgati ambalažu kako bi skinuli RFID tag ).

Nije to tako daleka budućnost, takve kase odavno postoje, Metro ih već ima u nekim prodavaonicama u testnoj fazi cca 1 godinu.

Za sve drugo tu je TISK-R-A pa molim, kupujte tamo, trebaju nam dobri rezultati
Old 23.02.2009., 11:51   #29
Nixon123
Registrirani korisnik

Član od: 23.02.2009.
Prebivalište: Mostar
Poruka: 2

Citat:
cikla View Post
Evo svi pričamo o poslovima, o ulaganjima, o pokretanju novih poslova. A ja bi sada volio kad bi mi se javio netko iz MOSTARA ili kad bi mi netko preporučio osobu iz MOSTARA za obavljanje jednog dobrog posla.
Tražim suradnika koji će raditi. i već duže vrijeme nitko se ne javlja.
hajde da vidim da li će sada netko biti spreman raditi a detalje ću mu objkasniti kad mi se javi na ovu poruku.
Ja sam iz Mostara i interesira me o čemu se radi, jer već neko vrijeme tražim pravi način da nešto radim. Student sam.
Nixon123 is offline   Reply With Quote
Old 08.09.2009., 16:30   #30
Maos
Registrirani korisnik

Član od: 23.02.2005.
Prebivalište: Zagreb
Poruka: 176

Citat:
Hani View Post
Postoji li vec do sad obradjena ideja otvaranja trgovine siroke potrosnje, tipa supermarketa, ali sa nekim novim pristupom kupcima? Nekoliko mi se ideja mota po glavi, vise ono sa aspekta "zasto netko ne napravi...", ali obicno postoji jako logican odgovor tipa "nije po zakonu", "vec postoje slicni biznisi" ili "netko je pokusao i nije bilo profitabilno".

Neka od mogucnosti:

1. Shopingomat. Logiku automata za kavu ili kokakolu pretvoriti u automatiziranu trgovinu s velikim izborom artikala, vlastitim parkingom, sucelje poput bankomata s otvorom za dostavom "kosarice", mogucnost placanja karticama, ali bez ijednog zaposlenog (osim servisera, povremenog punjenja itd.), koji bi radio dan i noc, subotom, nedjeljom...

2. Web trgovina siroke potrosnje, s dostavom u kratkom roku. Nesto kao, pogledas u frizider sto ti nedostaje, odes na net, sastavis popis, plasiras narudzbu, mozda i platis net bankingom, i uskoro na vrata dolazi dostavljac. Idealno za invalide, bolesnike, osobe bez prijevoza, sve koji se iz bilo kojeg razloga ne smiju udaljiti iz kuce, ili im se jednostavno ne skida pidzama.

Mozda ima jos ideja, ali da sad ne izmisljam. Sto mislite, bi li sada, u 21:40, otisli na stranice nekog trgovackog lanca, prosurfali njihovom ponudom, odabrali stvari za 200-300 kuna, i pricekali dostavljaca, kad bi mogli? Ili bi pricekali ponedjeljak, pa poslije posla izgubili jos sat do sat i pol (voznja + shoping + voznja) za to isto? Koji bi bio argument da ovakva (bilo 1 ili 2) ideja ne krene u realizaciju?
Obje te stvari postoje vani, poglavito u SAD-u. Čak ima i vrlo uspješnih poslovnih modela baziranih na nekoj od te dvije usluge. Primjenjivost toga u Hrvatskoj je jako upitna ponajviše zbog toga što infraskutura zemlje nekoliko desetaka puta slabije od one u SAD-u.
Što se tiče ove webtrgovine/supermarketa, to ima kod nas...http://online.konzum.hr/.
Maos is offline   Reply With Quote
Odgovor

Opcije na temi

Pravila