Moj Novac -> Financijski portal

Aktivne teme Svi forumi Registracija

Povratak   Moj Novac -> Forumi > Moj Novac.net > Obavijesti/Feedback

Odgovor

Opcije na temi
Old 12.02.2011., 16:24   #1
Garibaldi
Registrirani korisnik

Član od: 02.03.2006.
Prebivalište: G-Zg-St
Poruka: 871
Exclamation Budućnost Foruma Mojnovac

Dragi Forumaši,

nemam previše vremena pa ću ovaj post napisati u natuknicama.
Ovo sve skupa na temi Slobodne, pa i na čitavom Forumu, postaje totalno apsurdno, počinju se javljati anonimne pojave koje biranjem riječi i načinom komunikacije ne nadmašuju osnovnoškolce. Padaju uvrede i sramotne izjave samo tako, i stvari se kako vidim samo pogoršavaju.

Takvim pojedincima (ili pojedincu) mogu samo kazati: što god pokušavali poručiti svijetu, pa čak i da ste u pravu u pravnom i/ili moralnom smislu, srozali ste se na najniže razine kojima pokazujete ništa više osim vašeg primitivizma i hrpe dječjih frustracija. Što je još važnije, potpuno ste izgubili (ili izgubio si) kredibilitet.
Vrhunac svega je gojko1 ili kako se već dotična pojava naziva, s privatnim porukama koje šalje naokolo. Ako su takvi pojedinci prisutni na tržištu kapitala kao i na Forumu...blago nama.

Nekoć je ovaj portal bio zanimljivo mjesto, ali danas...ljudi moji, ovo je presmiješno.

No, najlakše je prigovarati i ništa ne činiti...još je lakše samo okrenuti leđa. E pa da se ovo ne bi pretvorilo u jedan takav primjer, dajem u javnu raspravu

Prijedloge rješenja novonastale situacije:
1. nekoć je vrijedilo pravilo da je za registraciju potrebno prijaviti se pravim imenom i prezimenom koje je vidljivo u email adresi vezanoj za konkretnu internetsku domenu, a ne neki od besplatnih email servisa. To očito više ne vrijedi jer po forumu doslovno "povraća misli i rečenice" tko god poželi čim se registrira. Predlažem ovo čim prije promijeniti.

2. gostujući pristup svim temama predlažem ukinuti (ukoliko ovo prvo iz nekog razloga nije poželjno izvesti), dakle da teme Foruma vide samo registrirani korisnici Foruma. Anonimci (pri čemu mislim na novoregistrirane pojedince tj. pojedinca koji očito ne paze/i na svoje ponašanje) jednostavno više ne mogu biti poželjni jer vidimo koje su posljedice - izravno i javno narušavanje ugleda i integriteta Foruma.

3. ostalo

Molim pridružite se raspravi. Kažite svoje mišljenje, predložite nešto, pokudite...a sve kako bi ovaj Forum učinili boljim i ugodnijim mjestom koje će pomoći u konstruktivnim i kritičkim raspravama u budućnosti.
Garibaldi is offline   Reply With Quote
Old 12.02.2011., 16:50   #2
skocko
Registrirani korisnik

skocko's Avatar

Član od: 24.01.2008.
Poruka: 921
Default Odgovor na: Budućnost Foruma Mojnovac

Ovo sve sto si naveo je po meni cisto pretjerivanje, mislim da nemas pametnijeg posla osim pisati ove nebuloze.
Forum je ok i ne vidim nikakav negativan stepen popularizma, naravno svako po katkad potegne neku dobru ili losu recenicu cak i temu pa valjda je za to forum i napravljen da svakoga saslusamo.
Svejedno, kada ljudima lose ide u zivotu onda im obicno sve i svako smeta bez obzira kako stvari stajale, toliko.
skocko is offline   Reply With Quote
Old 12.02.2011., 17:02   #3
kerempuh
Registrirani korisnik

Član od: 23.02.2006.
Poruka: 116

Neka cvjeta tisuću cvjetova. Ako može u Saboru može i ovdje Jedino fali ignore opcija.
kerempuh is offline   Reply With Quote
Old 12.02.2011., 17:03   #4
skocko
Registrirani korisnik

skocko's Avatar

Član od: 24.01.2008.
Poruka: 921

Citat:
kerempuh View Post
Neka cvjeta tisuću cvjetova. Ako može u Saboru može i ovdje Jedino fali ignore opcija.
Svakako..
skocko is offline   Reply With Quote
Old 12.02.2011., 17:07   #5
barmen
mali ulagač

barmen's Avatar

Član od: 05.12.2006.
Poruka: 1.850

Citat:
Garibaldi View Post
Dragi Forumaši,

Prijedloge rješenja novonastale situacije:
1. nekoć je vrijedilo pravilo da je za registraciju potrebno prijaviti se pravim imenom i prezimenom koje je vidljivo u email adresi vezanoj za konkretnu internetsku domenu, a ne neki od besplatnih email servisa. To očito više ne vrijedi jer po forumu doslovno "povraća misli i rečenice" tko god poželi čim se registrira. Predlažem ovo čim prije promijeniti.
odavno smatram da bi na financijskim forumima sudjelovanje trebalo dopustiti isključivo ljudima koji pristanu pisati pod imenom i prezimenom, to jest samo onima koji su voljni dokazati identitet.
nisam za to da samo webmaster zna o komu se radi, jer to sve ostale dovodi u neravnopravan položaj.
odavno se za to zalažem.
drago mi je da imam bar jednog istomišljenika
Old 12.02.2011., 17:26   #6
bluechip
Registrirani korisnik

bluechip's Avatar

Član od: 10.06.2005.
Prebivalište: Zagreb
Poruka: 552

Citat:
barmen View Post
odavno smatram da bi na financijskim forumima sudjelovanje trebalo dopustiti isključivo ljudima koji pristanu pisati pod imenom i prezimenom, to jest samo onima koji su voljni dokazati identitet.
nisam za to da samo webmaster zna o komu se radi, jer to sve ostale dovodi u neravnopravan položaj.
odavno se za to zalažem.
drago mi je da imam bar jednog istomišljenika
OK evo ja cu se predstaviti - ja sam Ante Samodol

A ti mi reci na koji način znaš jesam li ili nisam taj.
Old 12.02.2011., 17:45   #7
barmen
mali ulagač

barmen's Avatar

Član od: 05.12.2006.
Poruka: 1.850

Citat:
bluechip View Post
OK evo ja cu se predstaviti - ja sam Ante Samodol

A ti mi reci na koji način znaš jesam li ili nisam taj.
tehnikalije...
Old 12.02.2011., 17:53   #8
bluechip
Registrirani korisnik

bluechip's Avatar

Član od: 10.06.2005.
Prebivalište: Zagreb
Poruka: 552

Kao npr? Provjera OIB-a, otisak prsta ili izvod iz knjige rođenih ne stariji od 6mj?

Osim toga što to nema smisla, poznajem puno budala o kojima znam puno više od imena i prezimena a oni su i dalje - budale. Tako da ne vidim apsolutno nikakvu svrhu pisanja pod imenom i prezimenom. To neće pomoći onima kojima treba pomoć da znaju procijeniti tko druka za neku dionicu, tko bespotrebno vrijeđa a tko koristi informacije sa foruma za svoj primarni biznis.

Ovaj forum je davnih dana izgubio na kredibilitetu - kada su forumaši od kojih se moglo nešto čak i naučiti, prestali pisati i aktivno sudjelovati. E sad da li je vlasnicima u interesu biti edukativni portal sa malim ali probranim članstvom koji piše samo kvalitetno - čisto sumnjam. Očigledno da je smjer odavno profulan tako da velika šteta se niti ne može napraviti.
Old 12.02.2011., 18:05   #9
diler
Registrirani korisnik

diler's Avatar

Član od: 19.03.2005.
Poruka: 1.191

Citat:
Garibaldi View Post
Dragi Forumaši,

Padaju uvrede i sramotne izjave samo tako, i stvari se kako vidim samo pogoršavaju.

Takvim pojedincima (ili pojedincu) mogu samo kazati: što god pokušavali poručiti svijetu, pa čak i da ste u pravu u pravnom i/ili moralnom smislu, srozali ste se na najniže razine kojima pokazujete ništa više osim vašeg primitivizma i hrpe dječjih frustracija. Što je još važnije, potpuno ste izgubili (ili izgubio si) kredibilitet.
Nekad je ovaj forum bio mjesto gdje se moglo nešto naučiti,tolerancija je bila vrlina koja se njegovala,pojedini članovi bili su oličenje dobronamjernosti,kulture.Željelo se pomoći,ukazati na greške.Sve u dobroj namjeri i vjeri.A danas smo svjedoci primitivizma,pohlepe,vređanja u najgorem obliku kako u društvu tako i na forumu.Čega smo se nekad sramili, danas se time pojedinci(što je uzelo trend i u društvu) ponose.Žalosno...
Old 12.02.2011., 18:15   #10
kagemusha
Registrirani korisnik

kagemusha's Avatar

Član od: 26.09.2006.
Prebivalište: japan
Poruka: 2.413

Mislim da moderatori ovdje trebaju češće poduzimati mjeru isključivanja sa foruma. Mada i to ne pomaze jer nekima treba banirati IP adresu jer neki dan korisnik se prijavi sa 4 nicka u 4 dana iako mu je svaki dan jedan nick iskljucen. Sad je na petom nicku jer je moderatoru dosadilo ga iskljucivati. Stari korisnici citaju itekako ovaj forum samo ne pisu upravo zbog takvih agresivno neuko-nekulturnih padobranaca.

Opcije na temi

Pravila