Moj Novac -> Financijski portal

Aktivne teme Svi forumi Registracija

Povratak   Moj Novac -> Forumi > Moj Novac.net > Obavijesti/Feedback

Odgovor

Opcije na temi
Old 15.03.2009., 10:07   #1
Goggs
Lofty aspirant

Član od: 08.02.2009.
Poruka: 11
Default Označavanje pročitanih postova

Na početku rada s forumom svi su mi naslovi ispisani masnim (bold) slovima - a to bi trebalo signalizirati da te nisam pročitala najnovije postove / teme iz tog dijela foruma? Pročitam 2 teme (threada), vratim se u popis - kad ono, sad su sve teme označene normalnim slovima - mada ih nisam sve pročitala.

Prvo sam mislila da umišljam... danas mi se to dogodilo ponovno pa vidim da ne umišljam.

Smatram korisnim to što mogu vidjeti unutar koje teme sam čitala, a unutar koje nisam. Pa se pitam zašto mi se događa ovo što sam opisala.

Pozdrav.
Goggs is offline   Reply With Quote
Old 15.03.2009., 14:33   #2
Alen
Administrator

Alen's Avatar

Član od: 18.09.2002.
Prebivalište: V. Gorica
Poruka: 1.050
Default Odgovor na: Označavanje pročitanih postova

Citat:
Goggs View Post
Na početku rada s forumom svi su mi naslovi ispisani masnim (bold) slovima - a to bi trebalo signalizirati da te nisam pročitala najnovije postove / teme iz tog dijela foruma? Pročitam 2 teme (threada), vratim se u popis - kad ono, sad su sve teme označene normalnim slovima - mada ih nisam sve pročitala.

Prvo sam mislila da umišljam... danas mi se to dogodilo ponovno pa vidim da ne umišljam.

Smatram korisnim to što mogu vidjeti unutar koje teme sam čitala, a unutar koje nisam. Pa se pitam zašto mi se događa ovo što sam opisala.

Pozdrav.
Pozdrav,

Označavanje tema se temelji na vremenu vaše zadnje prijave, a dok ste prijavljeni na temelju vaših aktivnosti na forumu.

Kad dođete na forum kao gost, još se niste prijavili (logirali), sve teme će vam biti označene masnim slovima. Kada se prijavite, onda će vam masnim slovima biti označene one teme, koje su bile aktivne (sadrže nove poruke) od vaše prethodne prijave.

Ako se odjavite s foruma, ne otvorivši niti jednu temu, pa se opet prijavite nakon par minuta, sve teme će vam biti označene normalnim slovima (kao pročitane), čak i ako ih niste otvarali. Naravno, ako u međuvremenu na tom forumu nije poslana niti jedna nova poruka.

Valjda nisam previše zakomplicirao.

Srdačan pozdrav!
Old 16.03.2009., 12:14   #3
Goggs
Lofty aspirant

Član od: 08.02.2009.
Poruka: 11

Citat:
Alen View Post
Pozdrav,
Ako se odjavite s foruma, ne otvorivši niti jednu temu, pa se opet prijavite nakon par minuta, sve teme će vam biti označene normalnim slovima (kao pročitane), čak i ako ih niste otvarali. Srdačan pozdrav!
Hvala na odgovoru, niste zakomplicirali, jasno mi je, samo se pitam čemu to? Ako sam se prijavila za rad na forumu i nisam stigla pročitati sve novo, to ne znači da to neću učiniti u nekom od sljedećih posjeta forumu.

Kao što sam spomenula: vizualno razlikovanje smatram korisnim jer ne ulažem toliko pažnje na naziv teme - naziv najčešće baš i ne govori o sadržaju koji se unutra nalazi, zato mi je nevažan i ne obraćam na njega pažnju. Pa onda kad mi od masnih slova sve prijeđe u normal, znam da nisam sve čitala ali moram otvoriti forum i ponovno pročitati nekoliko postova da se prisjetim da se radi o tekstu koji mi je poznat.

Smatram da rješenje koje primjenjujete nije praktično. Vrijeme je moje najveće blago, ništa mi ne smeta toliko koliko mi smeta kad ga trošim bez potrebe. A ako dva puta čitam isti thread ili ako moram istraživati jesam li u nekoj temi pročitala sve nove komentare - po mojim kriterijima je to trošenje mog vremena bez stvarne potrebe, odnosno potreba za time postoji jedino zato što je setup bez stvarne logike (oprostite, ne znam kako bih to drugačije rekla no nije mi cilj da Vas uvrijedim.)

Hvala, srdačan pozdrav!

Hvala, srdačan pozdrav!
Goggs is offline   Reply With Quote
Old 16.03.2009., 19:12   #4
toknezev
Pistol Packin Shareholder

toknezev's Avatar

Član od: 20.04.2006.
Poruka: 1.119

Slažem se. Bilo bi korisnije, barem prema načinu na koji ja čitam i koristim ovaj forum, da forum stvarno prepozna da li sam ja ušao na pojedinu temu i kao takvu je označi kao pročitanu a ne da ju on označi samo kao pročitanu ako sam odlogiran 15 min.

Primjerice, pročitao sam nove postove na Komebtarima trgovanja ali nisam stigao pročitati nove na Što smo danas tržili jer sam morao nešto obaviti i ugasiti IE. Kad se povono spojim, on pretpostavi da sam pročitao Što smo... pa se moram prisjećati kad sam se pretpošli put ulogirao i tražiti zadnji poznati post.

Gubitak vremena koji se može spretnije riješiti.

Admin?
Old 16.03.2009., 19:45   #5
Alen
Administrator

Alen's Avatar

Nema problema, testirat ću ostale dostupne opcije označavanja foruma i tema pročitanima, pa vidjeti što se može učiniti.
Old 15.04.2009., 08:30   #6
toknezev

toknezev's Avatar

Ako imam nekog člana na Ignore, i on je jedini napiše novi(e) post(ove) na nekoj temi, može li se urediti da mi ne pokazuje da ta tema ima novih postova? Jer u biti, mene ne zanima što je tamo napisano od zadnjeg ulogiravanja i ne želim gubiti vrijeme na ulazak i istog trena izlazak iz te teme.

PS Kakav je status gornje ideje?
Old 15.04.2009., 09:17   #7
Alen
Administrator

Alen's Avatar

Citat:
toknezev View Post
Ako imam nekog člana na Ignore, i on je jedini napiše novi(e) post(ove) na nekoj temi, može li se urediti da mi ne pokazuje da ta tema ima novih postova?
Da li je ime tog člana prikazano u koloni "Zadnja poruka"?
Old 15.04.2009., 09:30   #8
toknezev

toknezev's Avatar

Da.

Dakle, odem na forum "Dionička društva" i prikaže mi sve teme u kojima je pisano od zadnjeg log-a. Kliknem na onaj shortcut koji me vodi na prvi nepročitan post i vidim da jedini novi post je napisao član koji mi je na Ignore. To ne želim. Dal se to može urediti da mi takvu temu ni ne prikazuje kao temu na kojoj ima novih postova? Hvala
Old 15.04.2009., 09:45   #9
Alen
Administrator

Alen's Avatar

Ako je ime tog člana prikazano u koloni "Zadnja poruka", onda će i prikazati da tema sadrži nove poruke.

Teško mi je reći kakva je bila intencija programera kod uvođenja "Ignore" funkcije. I meni bi bilo logično da se obavijest o novoj poruci ne vidi, ako mi je neki član na "Ignore" listi.
Odgovor

Opcije na temi

Pravila